Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz Dr. Akula #70 üzenetére

    Leáldozott a digitálisnak is, nem tudom észrevetted-e a PH! Prémium hirdetést pont itt az oldalon, a kommentek mellett. ;] :P

    -

    Az a csoda, hogy egyáltalán eddig kibírták. Már 2004 körül hallottam hogy 2000 forintból épp hogy megélnek, "minőségi újsárgírásra" pedig nincs keret.(egy időben cikkeket is fordítottak külföldi Gamestar lapokból :o ) Sőt, teljes játékok nélkül még előbb vége lett volna, mint ahogy a GuruGamer/Gamer Magazin, és az 576Kbyte is kimúlt 2002-2004-ben.

    No meg aztán a trafikok kimúlásával már lapot is nehezen kapni. Pestszentimrén pl 2010/11-ben vadonatúj újságos bódé - trafikot építettek, hogy utána pár hónap múlva a trafiktörvény azonnal tönkre vágja :W , azóta is ott áll a csillogó új épület kihasználatlanul, néha a lap reklámokat cserélik az oldalán. :(

    Cserébe az élelmiszer diszkontok bővítettek, már ahol, és ott is az unatkozó háziasszonyoknak van csak kínálat, esetleg gyerekeknek.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Dr. Akula #84 üzenetére

    Na híroldal az van, mert azt a legkönnyebb és legolcsóbb tartani. :P Régi újságokban mekkora terjedelme is volt a híreknek a tesztekhez, rovatokhoz mérten? Egy nagyobb játékkal az újságíró elmolyolt 2 hétig, és a szerkesztő kapott 2-6 oldalnyi anyagot cserébe.
    A 80-120 oldalas újsághoz. :D

    A print média már évtizede halódik, és nem nagyon tudta megfizetni a minőségi újságírást. A webkettes internyet meg se nagyon próbálta, de még ahhoz képest is baj van, mert a hirdetők pénzét már nagyüzemben nyúlják le a hirdetési felületek tulajai(értsd Gugli, Facse), már amit egyáltalán célba tudnak juttatni, mert a reklámozást teljesen értelmetlenné tévő adblock aránya 30-50% körül járhat.
    Cserébe viszont, ahogy írod, tele van a net low effort oldallal, a zistenadta népnek meg igazából mindegy, hogy novellát vagy pár soros szponzorát félrevezető összegzést kap a játékáról. ;]

    A média most kezd átmenni korom sötét disztópiába, mert a juhtyúkos / twitches / blogos influenszereket aprópénzért megveheti bármelyik cég, de közben a "tekintélyes" lapok / oldalak éhen halnak fizetővendégek híján. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz sonar #88 üzenetére

    Én is meg akartam. Aztán megremegtem az újságosnál, jah hogy olyan nálunk vagy 14 éve nincs :D , szóval az élelmiszer kiskerben, de nem hoztam el.

    A Guru nekem 2004/9-es Gamer magazinnal múlt ki. Azt, és a 2002-es 576KByte magazint _nagyon_ megsirattam. :O NemGurut viszont 2006 óta nem vettem egy darabot sem, még pont elkaptam az itteni Alvin_ti4200 Core 2 Duo tesztjét. :)

    Nincs mit búcsúztatni, már rég semmi közöm hozzájuk. :( Majd leszek megint szomorú ha a Rock Paper Shotgun bomlik fel, Ben "Yahtzee" Croshaw vagy Jim Sterling adja be a törülközőt, mint ahogy elmondtam egy fohászt a néhai John "Totalbiscuit" Bain üdvéért is. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák