Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz nemlehet #36 üzenetére

    Nem lehet megoldani ezt már le kellett írnom telefon topikba is párszor. Alapvetően a felépítése miatt lehetetlen. Az OLED mozaik szóban benne van, hogy organikus, azaz szerves. Mivel szerves ezért degradálódik. Magyarul veszít a fenyerejéből minden egyes használat során. Mivel pixelenként van vezérelve és a fekete színnél nem világít, így nem egyenletesen bomlik a szerves hordozó réteg, eltérő mértékben öregednek az egyes pixelek. Ez a "beégés". TV fronton egy fokkal jobb a helyzet, mert nem színesek a pixelek (WOLED), hanem színszűrő van a fehér OLED előtt (hasonlóan a CRT-hez). Így nincs benne kék alpixel, ami még fokozottabban öregszik a másik kettőhöz képest (piros és zöld). Nem véletlen kell bohóckodni diamond pixel kialakítással a Samunak sem. Ott is kevesebb a kék alpixel. Egy kék alpixel jut kettő R és G-hez.

    Szóval tudja ezt a Samsung is és az LG is. Nem véletlen várt az LG a telefonjaiban a POLED-del. Gyengébb is jóval a V30-ban még egy mezei IPS-hez képest is. Ezért is kutat - szerintem az LG is csak nem reklámozzák - a Samsung új alternatívák után. Ha jól emlékszem akkor a QD nem szerves kristály, talán beégni sem tud. (Ebben nem vagyok biztos ezért is kérdeztem meg az előző hsz.-ben.)

    @Quadgame94: Nem lehet gazdaságosan gyártani és - lásd az írásom
    - itt még fokozottabban gond lenne a beégés. Telefonnál még cserélik garanciával, de TV-nél, amit nem két évre terveznek venni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák