Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    Akkor ezért tűntek el a piacról a tomahawk és mortar alaplapok ... eléggé fura is volt, hogy egyre nagyobb a hiány belőlük...
    végül is a nagyobb bios jó dolog ... csak kár, hogy eredetileg "erre nem gondoltak". kezdetektől lehetett tudni az amd hosszútávra tervez a foglalattal...

    mondjuk van egy előnye a dolognak, ezeknél biztos nem kell bios frissítéssel kezdeni, hogy egyáltalán beinduljon a ryzen 3000 (bár az eredeti alaplap is jó, mert ha jól rémlik mind 2 említett alaplap cpu nélkül is tud biost frissíteni).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Atlas007 #18 üzenetére

    valószínű nincs messze a MAX lapok megjelenése, mert a sima modellek készletei hamarosan elapadnak ... eléggé elfogytak az üzletekből a modelljeik nem csak nálunk de amazonon is egyre kevesebb kereskedőnek van még belőlük... valószínű MSI kivár, hogy elfogyjanak a boltok többségéből a régi lapok, és már az újakat fogja szállítani.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Atlas007 #20 üzenetére

    mondjuk sose voltam jó véleményen MSIről, ebben se változtatják meg utóbbit ... a vicc, hogy egyik legjobb (specifikációjú és hűtésű) VRM mégis az övék a B450 lapok között.. az ASUS gyengébb minőséget rak rá, emiatt jobban hűtendő, Asrock minden hűtőbordát alul méretez, a Gigabyte, kb. ASUS szint szintén (más vezérlő, de azonos alkatrészek).. bár ezekről most csak általánosságban írtam. Biostar van még, de ő kb. ennyi is említés szintjén több figyelmet nem érdemel (sajnos, kb. asrock "kicsi" borda, gyenge vrm alkatrészek)... más gyártó meg nincs.
    Mondjuk a 65Wos cpukat bármelyikük elbírja, csak OC esetén körültekintőnek kell lenni, 8 magosakhoz már jobban kell figyelni, 12magost igazából egyikbe se nagyon ajánlott rakni, bár alapon lehet elketyeg, de még a PBO szintje is kérdésessé válik (mondjuk a gyári hűtő pont jót tesz ezen lapoknak, a légáramlat valamennyire pótolja az "inkompetens" felépítést, de a 8 és főleg 12 magos cpuk esetén nem a cpu hőmérséklet lesz a korlátozó tényező tuning esetén)... Ami biztos, az összes alaplap 3 vagy 4 fázisos a B450 alaplapokból, bármit is írjanak rá (duplázzák néha, részben, vagy teljesen, néha doublerrel, de attól még max. 4 valódi fázis)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Atlas007 #23 üzenetére

    mondjuk AM4be 2020ig jön cpu, azt a maradék 1 generációt még valószínű a korábbi alaplapok is támogatják, utána meg valószínűleg AM5 only cpuk jönnek majd.
    így lehet a régi lapok csak 2020ig lesznek támogatva, de az új se tovább szerintem ... maximum hiány a grafikus felület lehet (már akinek) ... de mikre nem képesek pár centért a gyártók. "nem fér be az új generáció" ... hát, jah.
    mondjuk igaz, anno régen az am3 idejében is ment a kavarás, hiába volt a foglalat OK, akkor se ment feltétlen az újabb chip, gigabyte és msi szeretett rá új verziós alaplapot kiadni inkább az új modelleknek...
    mondjuk anno nem évente váltottak teljes modellpalettát, max. pár évente és évről-évre inkább csak gyorsult pár extra megaherczet ahogy finomodott a gyártás, vagy volt egy nm váltás (bár utóbbi azért sokszor kért alaplapi támogatást, új mikrokód formájában).

    mondjuk erre az egészre 2 féle megoldás is lenne, akár a cpuba egy "boot code" részt belerakni (bár ha azt gyárilag elrontják, akkor pech), vagy az alaplapokat kötelezően úgy megcsinálni, hogy cpu nélkül is képesek legyenek updatere, akár netről leszedős változatban.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz L4mie #34 üzenetére

    a ram támogatásban nincs különbség a sima és a MAX között .. maximum a ráírt számban, ami viszont a CPU képessége miatt jön. (de fizikailag azonos a ram sávok "felépítése").

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BoneDragon #39 üzenetére

    én addig vásároltam amíg "késő estig" nyitva voltak (kényelmesen eljutottam így oda munka után), de manapság már hétvégén sincsenek.. így nem éri meg már nekem elmenni hozzájuk ...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák