Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Parasztvakítás méregdrágán.... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #72042496 #15 üzenetére

    Annyira nem fura, mert annak az egyetlen 2.5G-s csatinak is külön vezérlőchipje van (ha minden igaz, akkor Aquantia AQR109, ami amúgy elvben tudna 10Gbps-t is), a többi 1G-st egy másik kezeli (Broadcom BCM4908). Ha két 2.5G-s csatit szeretnél, két AQR109 kellene, ha három csatit, akkor három, stb.

    Feltehetően az ASUS úgy gondolja, hogy gémer pistike igazából sík hülye, akit az érdekel, hogy villogó fények legyenek rajta, meg legyen valami, ami másnak még nincs. Ezt az akadályt megugrották, lehet a kasszához fáradni...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #72042496 #34 üzenetére

    Pont ilyesmi "háttérkutatást" csináltam, otthon ugyanis én is gondolkodtam 1GbE feletti sebességű lehetőségekről (lesz Logout cikk is belőle), és routereknél pont, hogy nem jellemző a több 1GbE feletti port. Általában van egy SFP+ (pl. Netgear Nighthawk X10) vagy 2.5Gbit/s 8P8C (RJ45) csati (mint itt) és slussz, utána max. az 1Gbites csatikat foghatod össze.

    Otthoni switcheknél is max. 2 szokott lenni (pl. ASUS XG-U2008 vagy Netgear Nighthawk Pro Gaming SX10), és ezek már 70-80e Ft-s kategóriák. Ha 2-nél több eszközről lenne szó, akkor már a komolyabb cuccok körül kell nézelődni, mint a QNAP QSW-804-4C, amin van 4db SFP+ és 4db 10GBase-T / SFP+ kombó port - csak az már kb. annyiba kerül, mint ez az ASUS csúcs-router... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz zetor2000 #36 üzenetére

    Aham, amennyire látom (bár ritka sz@r a Cisco oldala, konkrétan nem lehet szűrni normálisan a termékeket) a Cisco-nál is csak az Enterprise szintű eszközöknél van 1GbE feletti megoldás, azok meg nem igazán otthonra valóak... :U

    Vagy te otthon se adod alább Infiniband-nél, mi? :P

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @Balika911: Tegnap adtam le lektorálásra, figyelembe véve a Logout cikkek kijövetelének ütemét, 2-3 hét múlva kerülhet ki szerintem... :(

    @Jim Tonic: Néhány komolyan router tudja, 802.3ad jelölést kell keresni a technikai specifikációknál, pl. ASUS GT-AC5300 vagy a Netgear Nighthawk X10.

    A legtöbb NAS, amelyen két beépített LAN csati van, tud összekötést, sőt, az ASUSTEK AS4002T és AS4004T esetében, ahol 2x 1GbE és 1x 10GbE van, hármat is össze lehet fogni 1Gb/s sebességgel - noha élek a gyanúval, hogy itt már valóban csak Load Balance van, nem pedig valódi kapcsolat összefogás.

    Aki meg profi hálózatot épít otthon, 10Gbites hálókártyával a gépben, annak ez az eszköz pont a nevetség kategória.

    Leginkább azért, mert otthoni piacra szánt 10GbE képes router nem létezik. A Netgear Nighthawk X10 tud 2x 1GbE Link Aggregation-t, meg van egy 10GbE képes SPF+ csatija, de ennyi. Ez annyit tesz, hogy ha két gép (mondjuk NAS és desktop) között akarsz 10GbE-t, akkor bizony egy külön switch-re lesz szükséged. Kész agyrém. A legjobb (legolcsóbb) megoldás, amit én találtam, az a Mikrotik CRS305-1G-4S+IN, és ebbe lehet igény szerint vagy DAC kábelt rakni (5 méteren belüli géphez elég, a gépbe viszont kell egy SFP+ csati hálókártya), vagy pedig S+RJ10 SFP+ modulokat rakni, ha a gépeken / NAS-on van 10GbE port, és ezeket meg Cat6A (Cat6, talán nagyon rövid távon Cat5e) kábellel összekötni. Csakhogy a CRS305-1G-4S+IN is 43 ezer forint, egy S+RJ10 modul 20 rugó, egy SFP+ csatis hálókártya újonnan meg 40 ezer forint (Edimax márka)...

    Szóval megoldható, hogy 10GbE legyen otthon, csak vagy kőgazdagnak kell lenni hozzá (és akkor az Enterprise piacra szánt megoldások ott vannak a polcon), vagy pedig lehet az eBay-en levedlett szervercuccokat nézegetni...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz BiP #46 üzenetére

    Sajnos siettetni nem tudom. De ha kérdés van, valamelyik hálózatos topicba (pl. ide) költözzünk át, és igyekszem válaszolni.

    Röviden és tömören az átlagos webboltok polcain kétféle megoldással találkozhatsz 10GbE terén:

    -8P8C (alias köznyelvben RJ45) csatis, ami hivatalosan 10GBase-T néven fut.
    -SFP+ csatis, amibe vagy SFP+ csatis DAC (~Közvetlenül Rádugós Kábel) kábel mehet, vagy SFP+ modul

    A 10GBase-T esetében erősen ajánlott Cat6A vagy legalább Cat6 kábel.
    SFP+ esetében a modulokból van választék, ha otthoni felhasználás kell, lehet 10GBase-T képes modul (a lent belinkelt Mikrotik pl. ilyen), és akkor RJ45 csatis kábel mehet bele. A másik opció az optika, akkor az SR jelölésű kell neked (lehet LR is, csak az nagyobb távra szól és drágább általában), mint mondjuk ez itt, ezekbe dupla LC/LC végű optikai kábelek mennek (rakok be képet lent). Az optikai kábelnél arra kell vigyázni, hogy ne nagyon törjön meg, mert az üvegszál nem szereti azt. De amúgy nem vészes: 13 ezer forintért akár 30 méterest is kapsz itthon boltban.

    Ezek a saját kártyáim (Mellanox ConnectX-3), kínai ( :DDD ) SR optikai modulokkal és egy 1 méteres LC/LC kábellel:

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák