Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    @Balika911: Tegnap adtam le lektorálásra, figyelembe véve a Logout cikkek kijövetelének ütemét, 2-3 hét múlva kerülhet ki szerintem... :(

    @Jim Tonic: Néhány komolyan router tudja, 802.3ad jelölést kell keresni a technikai specifikációknál, pl. ASUS GT-AC5300 vagy a Netgear Nighthawk X10.

    A legtöbb NAS, amelyen két beépített LAN csati van, tud összekötést, sőt, az ASUSTEK AS4002T és AS4004T esetében, ahol 2x 1GbE és 1x 10GbE van, hármat is össze lehet fogni 1Gb/s sebességgel - noha élek a gyanúval, hogy itt már valóban csak Load Balance van, nem pedig valódi kapcsolat összefogás.

    Aki meg profi hálózatot épít otthon, 10Gbites hálókártyával a gépben, annak ez az eszköz pont a nevetség kategória.

    Leginkább azért, mert otthoni piacra szánt 10GbE képes router nem létezik. A Netgear Nighthawk X10 tud 2x 1GbE Link Aggregation-t, meg van egy 10GbE képes SPF+ csatija, de ennyi. Ez annyit tesz, hogy ha két gép (mondjuk NAS és desktop) között akarsz 10GbE-t, akkor bizony egy külön switch-re lesz szükséged. Kész agyrém. A legjobb (legolcsóbb) megoldás, amit én találtam, az a Mikrotik CRS305-1G-4S+IN, és ebbe lehet igény szerint vagy DAC kábelt rakni (5 méteren belüli géphez elég, a gépbe viszont kell egy SFP+ csati hálókártya), vagy pedig S+RJ10 SFP+ modulokat rakni, ha a gépeken / NAS-on van 10GbE port, és ezeket meg Cat6A (Cat6, talán nagyon rövid távon Cat5e) kábellel összekötni. Csakhogy a CRS305-1G-4S+IN is 43 ezer forint, egy S+RJ10 modul 20 rugó, egy SFP+ csatis hálókártya újonnan meg 40 ezer forint (Edimax márka)...

    Szóval megoldható, hogy 10GbE legyen otthon, csak vagy kőgazdagnak kell lenni hozzá (és akkor az Enterprise piacra szánt megoldások ott vannak a polcon), vagy pedig lehet az eBay-en levedlett szervercuccokat nézegetni...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák