Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    Bár egyik kártya sem olcsó darab (Tesla 805e Ft, Quadro 1.287e Ft), azért tekintélyes árelőny.

  • Pikari

    őstag

    én, mint programozó, sose értettem, hogy ki az aki ezekre önként szoftvert ír. srsly. inkább egy monolitikus felépítésű, kellemes opteron szeró. tized akkora fejlesztési idő, jobb minőségű, tisztán algoritmikus mód mindenféle sallang és baromság nélkül...

    nvidia -> kuka

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Csorbi

    addikt

    No és mi a helyzet a Synergy-vel? Arról lehet tudni valamit? Netán elmeszelték?

  • L-e-f-i-e

    senior tag

    válasz Pikari #2 üzenetére

    Még jó, hogy nem muszáj megértened..sokáig eltartana...

    Sose értettem az ilyen fanatikusokat az Nvidiaban jelenleg jóval több potenciál van de persze ezt ugye nem mindenki fogja felfogni...

    =^-^=

  • vanye

    senior tag

    válasz Pikari #2 üzenetére

    Ha akkora baromság lenne, mint amilyennek beállítod, akkor nem épülnének Tesla-alapra napjaink szuperszámítógépei.

    Stern des Südens!

  • adm

    őstag

    válasz Pikari #2 üzenetére

    te, mint programozó nem érted? aki talpon akar maradni az lassan erre fejleszt.

    vajon a pár (tíz)ezer fejlesztő/kutató 10x akkora munkabére és erőforrásigénye nagyobb vagy a több millió mérnök/A-V-szerkesztő/2d és 3d "művész" munkabére és erőforrásigénye?

    egy dual i7-es xeon munkaállomással dolgozom, aminek a bolti brand ára 7 számjegyű összeg lenne, aztán a benne lévő 60k-s 470gtx mégis megalázza a fenn illusztrált felhasználási területen.

    16core - 32thread - 64gb

  • szab.tam

    nagyúr

    "Nem szabad elfelejteni, hogy a Quadro és a Tesla kártyák korábban eltérű drivert használtak"

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • siriq

    őstag

    A vga-hoz feltudok rakni modolt drivert, magyaran tokeletesen mukodik quadrokent. [link] Lehet erdemes lenne meg egy vga-t venni?(lassan vissza akarok terni a 3D-s vonalra amit regen abba hagytam, ez a CUDA blender stb igen hasznos dolognak nez ki).

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz siriq #8 üzenetére

    Teljes értékű Quadroként nem fog működni, mert Quadro BIOS-t nem rakhatsz fel a kártyához. Az a driver annyi, hogy veszi a Quadro drivert, és beleírja az inf fájlba GeForce és a Tesla paramétereit, így a driver felismeri ezeket is.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • siriq

    őstag

    válasz Abu85 #9 üzenetére

    Ettol eltekintve muxik rendesen, meg 9800pro-nal is probaltam es mukodott. Tenyleg gyorsabb es csak minimalisan lassabb az eredeti fire-tol. 7900-nel is ugyan ez volt. Lehet este fel is rakom.

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz siriq #10 üzenetére

    Az valószínű, hogy működik, vagy működni fog, mert a hardver technikailag egyezik, de a gyártók ezekre a trükkökre fel vannak készülve, és a Quadro tényleges sebességét nem teljesen kapod meg.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz siriq #10 üzenetére

    Már jó ideje nem lehet quadrósítani, s a végé felé is volt jelentős sebességbeli eltérés a sotfquadro és a tényleges között.

  • siriq

    őstag

    válasz Abu85 #11 üzenetére

    Persze, hogy nem kapod meg de kozel lesz hozza.
    Kopi31415-nak es neked is. Az oldalon fent van a driver amit fel lehet rakni. Ma mar nem fogom mert elsoroztuk az idot, igy semmi kedvem most az idomet fecserelni vele. Kesobb fel rakom. A driver forumanal latni lehet, hogy igen is mukodik a driver.

    Ha csak az 50%-t kapom meg mar megerte.

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • Pikari

    őstag

    válasz L-e-f-i-e #4 üzenetére

    L-e-f-i-e: nembaj, majd segítessz elmagyarázni :D

    adm: aki talpon akar maradni, az jó, ha növeszt magának akkora elmét, amivel rá tud jönni, hogy olyan platformokra nem lehet alapozni, amik rendesen még csak nem is turing kompatibilisek.

    Mondjatok EGYETLEN olyan, átlagfelhasználó által használt, elterjedt, mondjuk irodai szoftvert, amely képes kihasználni a gpu erejét, és hozza is a beígért hatalmas teljesítménykülönbséget. Nem tudtok egyet sem, ugyanis nincs. Át lettetek verve. Ti tényleg elhiszitek, hogy a talponmaradás kulcsa egy olyan rendszer, amiben még normális memóriakezelés sincs?

    Majd HA a windows bebootol a GPU-n (nem, nem a cpu-n, hanem a gpu-n) és a gpura lesz kötve a rendszermemória, a perifériák, majd akkor visszatérhetünk a dologra... JA, várj, akkor cpunak fogják hívni. Röhögtem. Problem, valóság? :))

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pusztitusz

    tag

    válasz Pikari #14 üzenetére

    Te vedd már észre magad.
    A Quadro-k NEM átlagfelhasználóknak készülnek, ha nem birod felfogni, hogy mire valók és mit tudnak javaslom menj fel az nVidia honlapjára vagy guglizz.
    (te meg a programozás :U )

    My god has a hammer, your god was nailed to a cross. Any questions?

  • GML

    őstag

    válasz Pikari #14 üzenetére

    Fordítsuk meg a dolgot. Mondj Te egy olyan céget, aki csak azért vesz cirka 8-900k-ért egy gépet, hogy csak legyen. Az én irodai gépemben egy 4800-as quadro fx van. az otthoni gépemben egy 8600GT. Az irodai gépemen az általam" átlagos" felhasználás mellett KELL ez a kártya, mert egy mezei GPU nem tud megbírkózni vele. És nem arról beszélek hogy 100+oldalas doksikat meg excelleket maszírozok, hanem egy 100+Megás dwg, vagy több száz megás összméretű 3D-s modellt kell használni. Abban igazad van, hogy a passziánszhoz, meg a fészbúkhoz nem kell, mert szerinted egy "átlagfelhasználó" Erre veszi meg ezt a bitangerős és horrordrága hw-t. (mellesleg megjegyezném, hogy a flash már használja a GPU-t).
    ha egyéb kérdésed lenne még, akkor látogass el erre az oldalra.
    Legyen szép napod!

  • BemAnyó

    senior tag

    na erre rendesen rágyúrtak, ebben a szegmensbe nincs igazi ellenfelük úgy tűnik,

  • adm

    őstag

    válasz Pikari #14 üzenetére

    az lehet a baj, hogy te azt látod benne hogy mennyi munkád van vele, akik meg használják/nák meg azt, hogy mennyivel többet tudnak dolgozni/adott munkát hamarabb elvégezni.

    szerinted hány felhasználót érdekel, hogy egy megoldás ami akár csak felezi a gép-időt/fogyasztást/befoglaló méretet a turing-elmélettel vagy az elsős tankönyveddel nem kompatibilis?:D

    "átlagfelhasználó által használt, elterjedt, mondjuk irodai szoftvert, amely képes kihasználni a gpu erejét" egyet sem kell mondani, mert hogy egy 10 évvel ezelőtti gpu/mai okos telefon soc-ja is bőven kiszolgálja az igényüket. erre senki nem fog 10.000$-os vga-t venni.

    nem értem, hogy egy cél hardveren miért kellene bebootolni a windowsnak.
    a gondolat meneted szerint a konzumer vga-knak a tv polcra letéve játék-konzolként kéne működniük.

    16core - 32thread - 64gb

  • Pikari

    őstag

    válasz GML #16 üzenetére

    GML: akkor most fordítsuk meg megint a dolgot: mondj egy olyan céget, aki csak azért vesz 800-900k-ért gpu-kat, hogy legyen.

    Pusztitusz: süt az az egó a hozzászólásodból. Tekerd két fokozattal balra az arcodat, aztán beszélgethetünk.

    adm:

    ,,te azt látod benne hogy mennyi munkád van vele''
    igen, lehetséges, ez valóban nagy prioritás nálam, de ez azt hiszem, nem csak engem személyesen zavar, hanem mindenkit, akinek ezt az extra munkát el kell végezni, és mindenkit, aki ezeknek a programozóknak kifizeti az extra munkát.

    ,,turing''
    nem az a baj itt, hogy én személy szerint görcsösen ragaszkodnék valami régi elvekhez, vagy hogy elvetném a merész újításokat. nem. az a baj, hogy ez a GPU, idézőjelben ,,processzor'', nem támogat SEMMIT normálisan, ami egy valódi algoritmus megírásához szűkséges, és NEM lehet normálisan dolgozni rá. Én már használtam OpenCL-t. És aki azt mondja, hogy ez egy érett, használható koncepció, az HAZUDIK. Kurva gyorsan csinálja a stream műveleteket, meg azt a pár, grafikára kihegyezett cuccot ami bele van hardverből varázsolva a gpuba hardveresen, az oké! Na de mi van, ha GENERIC (gpgpu) felhasználásra akarják szánni? Hát akkor megáll a tudomány. Tudod egy normális, mai, modern algoritmus az úgy néz ki, hogy megírod c-ben, c++ban, vagy más nyelvben, néha hivogatsz belőle mindenfé apit. Ebből még a standard C-t sem tudod hivogatni, az a baj. Írnál rajta egy saját hashelő algoritmust? Király! Majd 1000 wattból utolérjük egy 40w-os 300 mhz-s Celeron 2 sebességét alulról! Memóriakezelés? Ja hogy még ahhoz is el kell pazarolni néhány ezer órajelet és valós módba kell kapcsoltatni néhány pillanatra az oprendszer kerneljével, hogy meghívj benne egy összeadást? Malloc hol van? Használható pointerkezelés? stdio? Ja, hogy minek az 2011ben... Értem én, hogy nagyon gyorsan tudják ezek a kártyák csinálni a semmit, meg hogy néhány legendákból előrángatott, korrupt, lefizetett, ilyen-olyan kövek alól előbújt pénzmosó kutatóközpont erre pazarolja az én nehezen összekuporgatott pénzemet, meg értem én, hogy igen csúnya idők jönnének az nvidiára, ha kiderülne, hogy a koncepció a gyakorlatban mennyire használhatatlan, de attól még ez egy hülyeség marad. Mondom, bootoljon be rajta egy linux, vagy egy windows, aztán utána majd beszélgethetünk róla. Szerintem az, aki erre alapoz, az csúnyán beszopja.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • lenox

    veterán

    válasz Pikari #19 üzenetére

    OpenCL meg nem erett, de mar hasznalhato. Ha neked nem, akkor nem olyan a feladatod, vagy nem ertesz hozza. Szerintem pont az az erdekes benne, hogy masfajta gondolkodas, algoritmus kell hozza. Lehet, hogy neked nem fekszik, valoban az osszes fejlesztohoz kepest a gpu-ra fejlesztok szama keves, de ettol meg nap mint nap a szamitogep felhasznalok nagy resze hasznalja a rajtuk futo kodot.

    #11: A double performance-on kivul leginkabb feature-ok nem mennek a geforce-okon. Pl. a quad buffered 3d vagy megy, vagy nem, de ha megy, nem hinnem, hogy lenyeges sebessegbeli kulonbseg lenne. Vagy az ecc, stb.

    Amugy nekem nem vilagos, hogy annyi a mondas, hogy egy driver kell hozza? Csak mert tobb, mint ket eve nyomjuk ezt a quadro+tesla, quadro+geforce konfiguraciot. Az is mar majdnem masfel eves, hogy egyik gpu memoriajabol a buszon keresztul a masik gpu memoriajaba ir az ember, a felesleges cpu memoriaba irast kihagyva. Szoval mitol lesz most jobb?

  • Pikari

    őstag

    válasz lenox #20 üzenetére

    nem, nem jó. ez így nagyon kevés lesz. ráadásul értékelhetetlen is.

    böngésző? a chrome, az annyira semmit érő gpu gyorsításával, hogy alapból be se merik kapcsolni? Ez aztán marha jó példa - nekem :D

    movie player: GPgpu... general purpose. erre te felhoztál egy grafikával kapcsolatos példát. gratulálok. ön nyert egy internet!

    ha ez egy póker meccs lenne, csúnyán vesztenél a blöffjeiddel. mármint... 3 év alatt ez minden ami említésre méltó? (vagyis semmi értékelhető?) hát na.. szerintem kevés.

    elvégre ez egy platform. ott van pl az Android. Arra hány értékelhető szoftver is jött ki 3 év alatt? 50ezer? Már nem beszólás, de ennek fényében ti gpgpu fejlesztők elég bénák vagytok, ha ez az össz eddigi teljesítményetek. Vagy csak a platformotok a használhatatlan? Lehet dönteni.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • lenox

    veterán

    válasz Pikari #22 üzenetére

    Szerintem nezz meg egy hd videot a youtube-on gpu gyorsitas nelkul, es utana gondolkodj, hogy jo-e valamire a gpu. De nezhetsz akar flash jatekot is, vagy akar sima jatekot, ezek mind mindennapos dolgok mezei usernel.
    Ertem, hogy a gpgpu temajaval szeretnel takarozni, de eloszor csak olyan alkalmazast akartal, ami kihasznalja a gpu erejet. Olyan meg eleg sok van, szoval ezt benezted.
    Mezei felhasznalonak meg gpgpu-s alkalmazas nem kell. Max transzkodolasra vannak viszonylag elterjedt probalkozasak, de nem tul jok szerintem. Persze ez nem jelent semmit arra vonatkozoan, hogy mennyire erdekes, hasznos, vagy ertekes a tema. Pl. jelenleg pl. az amerikai tv sorozatok es a filmek 99%-a gpgpu-s kodokon megy keresztul, szoval amit a tv-ben vagy moziban latsz, ahhoz mindhez kell gpgpu.
    Gondolom te az FPU-k idejeben is oprendszert szerettel volna futtatni az FPU-kon, ugye?

    Definialjuk ugy az ertekelheto szoftvert, hogy olyan szoftver, aminek egy peldanyaert a vevok hajlandok legalabb 500 dollart fizetni, es aminek az eddigi osszbevetele meghaladja az 1000000 dollart. Szoval hany ertekelheto szoftver jott ki Androidra? Egy sem? Gpgpu-s szoftver ellenben van ilyen jo par. Hat, eleg benak az android fejlesztok, ha ennyi az eddigi osszteljesitmenyuk, de lehet, hogy csak a platformjuk hasznalhatatlan?
    Megjegyzem, nem ertek az androidhoz, de te meg lathatoan a gpgpu-hoz.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #21 üzenetére

    Valószínű, hogy egy driverre azért van szükség, hogy a tesztelés is szorosabban legyen kezelve. Most már nem csak lehetőségnek kell lennie a működésnek, ami esetenként lehet, hogy valamiért nem jó (nem jellemző, hogy így lenne, de előfordulhat), hanem konkrétan garantált szolgáltatássá kell válnia. A legjobb módja ennek a közös driver, így jobb lehet a Maximus terméktámogatása. Persze többet is kell majd vele foglalkozni.
    Szóval összegezve úgy gondolom, hogy elsősorban a tesztelés miatt történik a Tesla és a Quadro összevonása, ha már elkészült a Maximus.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Pikari

    őstag

    válasz lenox #23 üzenetére

    hát én már évek óta hd youtube videókat nézek az asztali gépemen (2x1666 amd cpu), valahonnan 2003ból maradt még rám, van benne egy sima radeon 9800 pro található, ami sm2-es, tehát egy deka gpu gyorsítás nincs vele, aztán mégis mennek rajta a HD youtube videók. Érdekes.

    Elég sok meg ugyan nincs, te pl nem tudtál mondani egy értékelhetőt sem az elmúlt 2 napban, mondtál egy böngészőt amiben le van tiltva a gpgpu alapból, meg mondtál egy plugint ami pontosan ugyanúgy működik gpu gyorsítás nélkül is, mint vele (leszámítva hogy bizonyos driverekkel néha dob egy szép kis kékhalált random usereknél, ha van gpu gyorsítás, de biztos ez is egyfajta ficsőr :D).

    Meg szerintem ez a ,,valószínűleg nem értessz hozzá'' ez tipikusan ilyen pistike érv, amit az ilyen nyakkendős coffe-coderek szoktak nyomatni. Én azért többet vártam volna tőled :D :P

    Persze ha nem lennél ilyen átverhető, és használnád az eszed, akkor feltűnne hogy az nvidia széllel szemben hugyozik, ugyanis mindenki más képes chipset+cpu+gpu platformot nyújtani, csak ő nem. Ezért erőlteti ezeket a hülyeségeket, te pedig azért szopod be súlyosan, mert hiszékeny vagy, és elhiszed amit hazudoznak.

    Az FPU példa pedig azért nem stimmel, mert azt eleve a processzorhoz integráltnak szánták, olyan utasításkészlettel, hogy később bele lehessen tenni a prociba, és azért vették külön a két dolgot, hogy jobban eladható legyen, pl akinek nem kell fpu még, az majd vesz később. Továbbá az FPU-hoz nem kellett magasszintű API, hogy kihasználd, az FPU sose akart ultimate multimédiaprocesszor lenni. Az fpu nem akart semmi más lenni, csak az, amire kitalálták: egy kiegészítő lebegőpontos számolóegység. Talán a gpgpu koncepción is sokat segítene, ha a gpu egy tokba kerülne a cpu-val (ez már szép lassan meg is történik), és ha rendesen, varázslat nélkül ki lehetne használni. Volt már erre kezdeményezés, ilyesmi volt az Intel Larrabee, ahol lényegében 80 db x86 procimagba integráltak bele néhány gpuból átvett dolgot, pl textúracímzés, gyors mátrixkezelés és mátrixprojekció, néhány shader utasítás, de az a koncepció megbukott, mert túl lassú volt. Persze aztán mégis csak a cpuba kerülnek a gpu részegységei, talán egyszercsak majd közvetlenül hozzá is lehet férni hozzájuk, és akkor a gpgpunak befellegzett. Mint ahogy befellegzett azoknak az időknek is, amikor külön fpu-t kellett a proci mellé tenni. És akkor tudod hogy hová teheted majd a csodálatos opencl-t/cuda-t? A kuka mellé, ahova való. Ugyanis ez esetben a gpu minden egyes használható, valamire való esete a cpuba kerül, mint utasítás. Ez már folyamatosan történik is, erre egy példa pl az intel avx. Az egy járható út. Csak hogy - mint már mondtam - akkor az már nem egy GPU lesz, hanem egy CPU. És még be is bootol rajta a windows. Problem?

    Véleményem szerint tehát az érveid és a hasonlataid sajnos nem helytállóak. Kivéve ezeket, amikkel maximálisan egyetértek:

    Mezei felhasznalonak meg gpgpu-s alkalmazas nem kell.

    Max transzkodolasra vannak viszonylag elterjedt probalkozasak, de nem tul jok szerintem.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • lenox

    veterán

    válasz Pikari #25 üzenetére

    Ha neked a slideshow is video, akkor megvan, hogy mit nem ertesz az egeszben. Persze, a flash is pont ugyanolyan gyors gpu gyorsitas nelkul, mint vele, gratulalok. Amugy kevesebb mint ket eve van 1080p a youtube-on, szoval erdekes mondas, hogy te mar evek ota azt nezed.

    Tessek:

    http://www.nvidia.com/object/gpu-accelerated-applications.html
    http://support.amd.com/us/gpudownload/fire/certified/Pages/certified-applications.aspx

    Nyilvan van koztuk, ami nem gpgpu, csak gpu, de mazsolazd ki. En a magam reszerol a film/video utomunka szoftvereket ismerem kozelebbrol, premier, smoke, flame, lustre, scratch, davinci, baselight, nuke, mistika stb. mind gpgpu gyorsitottak, es az en szempontrendszerem alapjan ertekelhetoek.

    Meg szerintem ez a ,,valószínűleg nem értessz hozzá'' ez tipikusan ilyen pistike érv, amit az ilyen nyakkendős coffe-coderek szoktak nyomatni.

    Lehet, hogy szerinted pistike erv, de a valosagban te vagy a pistike gpgpu temaban, eddigi hozzaszolasaiddal ezt tamasztod ala.

    Persze ha nem lennél ilyen átverhető, és használnád az eszed, akkor feltűnne hogy az nvidia széllel szemben hugyozik, ugyanis mindenki más képes chipset+cpu+gpu platformot nyújtani, csak ő nem. Ezért erőlteti ezeket a hülyeségeket, te pedig azért szopod be súlyosan, mert hiszékeny vagy, és elhiszed amit hazudoznak.

    Az itt a tevedesed, hogy mai allas szerint a chipset+cpu+gpu piac a konzumer piacon erdekes, ahol a gpgpu pont nem... Szoval gpgpu temaban megis csak pistike vagy, hiszen bar leirod, hogy a konzumer piacon nem fontos, csak nem erted. Megjegyzem, nekem mindegy, hogy nvidia vagy amd, en mindket fajta gpura tudok gpgpu kodot irni, szoval ha az nvidia esetleg lemarad, az nekem tok mindegy. De nekem az is mindegy, ha a gpgpu jelenlegi formaja megszunik, eddig is voltak altarnativak, az ismertebbek kozul az sgi, az intel az nvidia meg az amd is mutogatott annak idejen titkos projekteket, voltak kevesbe ismertek is, egyelore az nvidia es az amd jott be a gpukkal, de nekem igazan mindegy, hogy mi szamol gyorsan. Most biztos jol beszoptam, jaj :).

    Az FPU hasonlat volt, nem pelda. De ha nem ertetted, elmagyarazom. Az FPU-t sem oprendszer futtatasra terveztek, ahogy az eddigi gpukat sem. Aki oprendszert futtatna rajtuk, az total nincs kepben. Ellenben bizonyos muveleteket mindketto fel tud gyorsitani. Hogy te nem tudsz olyan kodot irni, hat sajnalom, akkor foglalkozz massal. A gpgpu piaca amugy sem olyan nagy, hogy mindenkinek ott kene tolongania. Van par erdekes projekt, de php hackeles, vagy adatbazistologatas joval tobb van.

  • Pikari

    őstag

    válasz lenox #26 üzenetére

    ,,slideshow''
    milyen slideshow? Az enyémen rendesen megy (>=24 fps). Ha neked nem, akkor esetleg ne ilyen barlang mélyéről előbányászott Cyrix M2kön próbálj meg HD videót nézni, és talán több sikered lesz :D a youtubeon a videók mindig is 2x-10x nagyobb felbontásban mentek, mint az alap, ha odaírtad a videó végére hogy &fmt=18. Ilyen alapvető trükköket illett volna ismerned ;P

    ,,Tessek''
    hát köszi, úgy illik, hogy én is adok cserébe valamit
    http://www.brothersoft.com/
    50 db vs 200ezerminusz50... hát... .D

    ,,eddigi hozzaszolasaiddal ezt tamasztod ala'''
    te pedig az eddigi hozzászólásaiddal az égvilágon SEMMIT sem támasztottál alá.

    ,,ahol a gpgpu pont nem''
    Minden termék ott érdekes, ahova be tud törni. Minnél több helyre tud betörni egy termék, technológia, vagy egy platform, annál életképesebb. Egy 2-3 éve mozdulni képtelen, szűk piacon megrekedt, ott is megkérdezőjelezhető teljesítményt nyújtó termék esetén ez egy elég rossz kifogás, hogy ,,máshol nem érdekes''. Hisz tényleg, máshol nem érdekes, mert senkit se érdekel.

    ,,Most biztos jol beszoptam, jaj ''
    Dehát én ezt mondom... Majd ha bebootol rajta a windóz vagy a linux. Ugynarról beszélünk.

    ,,Hogy te nem tudsz olyan kodot irni, hat sajnalom, akkor foglalkozz massal. ''
    Én olyan kódot írok, amilyet lehetséges, olyan formában, ahogy az nekem tetszik. Ha mégse tetszik, akkor meg megírom másra.

    ,,A gpgpu piaca amugy sem olyan nagy, hogy mindenkinek ott kene tolongania.''
    Hát nézd, ha én az nVidia vezérigazgatója lennék, nagyon örülnék annak, ha mindenki a platformom körül tolongana. Te nem?

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • lenox

    veterán

    válasz Pikari #27 üzenetére

    ha odaírtad a videó végére hogy &fmt=18

    Az 640x360... A hd meg 1920x1080...

    http://www.brothersoft.com/

    Itt hol latom az 500 dollarnal dragabb android programokat, amik egymillional tobbet hoztak?

    te pedig az eddigi hozzászólásaiddal az égvilágon SEMMIT sem támasztottál alá.
    Dehogynem, hogy hulyesegeket mondasz :).

    ez egy elég rossz kifogás, hogy ,,máshol nem érdekes''.
    Ezt hol olvastad?

    Dehát én ezt mondom... Majd ha bebootol rajta a windóz vagy a linux. Ugynarról beszélünk.
    Nem beszelunk ugyanarrol. Gpgpu arrol szol, hogy a gpu cpu-hoz kepest hatalmas szamitasi teljesitmenyet lehessen hasznalni valamilyen nem a fix gfx pipeline-hoz kotodo celra. Nem kell neki fileokat, usereket, jogosultsagokat, akarmit kezelni, nem kell rajta oprendszer bebootoljon, ellenben tized annyi ido alatt vegezzen a ra bizott feladattal, mint egy cpu. Ha van olyan feladatod, amit el tud vegezni, akkor erdemes hasznalni, ha nincs, akkor nem erdemes.

    Hát nézd, ha én az nVidia vezérigazgatója lennék, nagyon örülnék annak, ha mindenki a platformom körül tolongana. Te nem?
    Nem, en ha az nv vezerigazgatoja lennek, akkor a bevetelnek es a profitnak orulnek. Nem az a lenyeg, hogy hany user, vasarlo van, hanem hogy mennyi penzt adnak a termekekert, es azok mennyire nyeresegesek. Ez ugyanaz a tema, mint az androidos vs gpgpus alkalmazas. Mi a jobb, ha eladsz 1000 android alkalmazas licenszt darabjat 1 dollarert, vagy ha 1 db gpgpu rendszert 100000 dollarert?

  • Pikari

    őstag

    válasz lenox #28 üzenetére

    A hd meg 1920x1080
    álmaidban, barátom, álmaidban.
    http://en.wikipedia.org/wiki/High-definition_television
    nem ártana tisztában lenni a fogalmakkal, mielőtt dobálózol velük :D

    ,,Itt hol latom az 500 dollarnal dragabb android programokat, amik egymillional tobbet hoztak?''
    A windows sem drágább mint 500 dollár, Bill Gates mégis zsebből megvehetné a fél gpgpu ipart. Csak nem kell neki. Hülyeségekbe nem fektet. Érthető.

    ,,Dehogynem, hogy hulyesegeket mondasz :).''
    bla bla bla :D

    ,,Ezt hol olvastad?''
    hát pont abban az érvedben, ahol alá akarod támasztani, hogy mekkora pistike vagyok én, pont itt:
    ,,hiszen bar leirod, hogy a konzumer piacon nem fontos''

    ,,Nem beszelunk ugyanarrol.''
    Tényleg nem. Én inkább nagyban gondolkozom, ha a világ legnevesebb IT vállalataitól van szó, és ha erről a kérdésről van szó.

    ,,Nem az a lenyeg, hogy hany user, vasarlo van, hanem hogy mennyi penzt adnak a termekekert, es azok mennyire nyeresegesek. ''
    azért elég nyilvánvaló, hogyha a gpuból valami olyasmit tudnának csinálni, mint a cpu, ami annyira elterjedt lenne, akkor az micsoda hatalmas siker és mekkora óriási bevétel lenne az nvidiának. Nem kell ahhoz magfúziókutató diploma meg piackutatás, hogy ezt belásd. Nyilván ezt nem fogják tudni ezt kivitelezni, ezért kell a mostani meleg lábvízben topicskolniuk.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • lenox

    veterán

    válasz Pikari #29 üzenetére

    nem ártana tisztában lenni a fogalmakkal, mielőtt dobálózol velük

    Hehe, nevetseges, ezt te mondod, aki szerint a 640x360 a hd. Eleg vilagosan leirtam, hogy 1080p-re gondolok, ugyhogy itt nincs mirol beszelni.

    A windows sem drágább mint 500 dollár, Bill Gates mégis zsebből megvehetné a fél gpgpu ipart. Csak nem kell neki. Hülyeségekbe nem fektet. Érthető.

    A windows az valamilyen androidra irt program? Vagy ez most valami kapalozas? Esetleg eltekintek az 500 dollaros hatartol, akar lemehetunk 100-ra is, ha az adott programbol legalabb 10 millio darab elkelt. Mondjuk az mar 1 milliard bevetelt jelent. Van ilyen androidra irt program? Nem hinnem..

    hát pont abban az érvedben, ahol alá akarod támasztani, hogy mekkora pistike vagyok én, pont itt:
    ,,hiszen bar leirod, hogy a konzumer piacon nem fontos''

    Ja ertem, a mashol alatt a konzumer piacot ertetted. Nem tudom, eleg sok termek van, ami csak a professional piacon erdekes, a konzumer piacon nem, pl. quadro, firepro, xeon, opteron, hogy a temahoz kapcsolodoan csak a legkezenfekvobbeket emlitsem. Ezeknel szerinted mind gyenge kifogas, hogy csak a professional piacon erdekesek? Ezt erdemes atgondolni megegyszer...

    Tényleg nem. Én inkább nagyban gondolkozom, ha a világ legnevesebb IT vállalataitól van szó, és ha erről a kérdésről van szó.

    Melyikrol? HP, IBM, Dell? Ezeknek mind van gpgpu megoldasa szoval megint csak az latszik, hogy tajekozatlan vagy a temaban. De ha valami masrol, akkor hajra, vezesd elo.

    azért elég nyilvánvaló, hogyha a gpuból valami olyasmit tudnának csinálni, mint a cpu, ami annyira elterjedt lenne, akkor az micsoda hatalmas siker és mekkora óriási bevétel lenne az nvidiának. Nem kell ahhoz magfúziókutató diploma meg piackutatás, hogy ezt belásd. Nyilván ezt nem fogják tudni ezt kivitelezni, ezért kell a mostani meleg lábvízben topicskolniuk.

    Te amugy koveted a vilag esemenyeit? Az amd integralt rendszerei is tudnak gpgput, es az intel is azt fejleszti eppen, nemsokara veheted a boltban. A mai diszkret vga-s szamitogepek meg mind tudjak. Szoval mirol beszelunk? A gpgpu kepes hardverek mar ott vannak a usereknel. Hogy egy szereploje a piacnak eppen hogy all a konzumer piacon, az biztos erdekes valakinek, nekem annyira nem.

  • Pikari

    őstag

    válasz lenox #30 üzenetére

    ,,640x360''
    sosem állítottam azt, hogy a 640x360 HD lenne. Te állítod tévesen azt, hogy minden videó fmt=18-ra abban jött. mert nem. a felbontás függött a feltöltőtől, és a feltöltött fájltól is.

    ,,A windows az valamilyen androidra irt program? Vagy ez most valami kapalozas? ''
    A windows egy x86-ra, MIPS-re, ARM-ra megírt operációs rendszer. Nálad lehet inkább ez az 500 dolláros határ valamiféle fétis. Megszerkeszted paintban, kinyomtatod.. beviszed az ágyba este.. hú, a továbbiakba már inkább bele se godolok :D Irreális továbbá az androiddal való szoftver összehasonlításod is. Nézzük inkább nagyban. Mekkora hányada az szoftver piacnak a csak GPGPU támogatással futni képes szoftverek aránya, ha a bevételt nézzük? 0.001-0.002%? Mekkora pl az android? 4-6%? Csak úgy az arányok végett. A GPUPU tehát az androidhoz képest egy elhanyagolható biznisz. Amúgy meg az android fejlesztők nagy része magánszemély, nem tőzsdei társaság, így aztán sosem fogod megtudni, hogy mennyit kaszáltak, ugyanis semmi közöd hozzá.

    A tehetősebbek valószínűleg jóval többet kaszálnak 1 hét alatt, mint amennyit az általad ajnározott csodagpgpu szoftverek gyártóinak vezérigazgatói összesen egész eddigi életükben. Néhányuknak pl az a hobbijuk, hogy ferrarikat gyűjtenek. Mendegél a luxushopban, megtetszik neki valamelyik, és megveszi.

    Míg a gpgpu fejlesztők hobbija az, hogy fórumokon arcoskodnak a kedvenc platformuk mellett, amit normálisan 0, azaz 0 db szoftver támogat, mert az elmúlt 3 évben egyetlen olyan szoftvert sem bírtatok megírni, EGYETLEN EGYET SEM, ami normálisan működne vele, vagy elterjedt lenne.

    Én ha GPGPU fejlesztő lennék, ezt pl szégyenleném, és a saját kudarcomnak érezném. Te nem?

    * * *

    Professzionális piac, hát hogyne.
    A professzionális piac egy marginális terület, a professzionális piacra pozícionálódott gyártók mind kiszorultak: lásd, Matrox Graphics, lásd: 3Dlabs (ami azóta áttért ARM platformra). Gazdaságilag kimutathatatlan szegmenseket nyalogatsz. Esetleg van más is a tarsolyodban, vagy ezen fogsz pörögni végtelenciklusban? :D

    * * *

    ,,Melyikrol? HP, IBM, Dell? Ezeknek mind van gpgpu megoldasa''
    Hát már megbocsáss, de én is adtam már el életem során szobabútort, aztán mégsem vagyok asztalos.

    ,,tajekozatlan ''
    az ám, HP MegaForce 7990 GWX ultra Giga edition, taníts mester! :D
    (gyorsan, guglizz be valami gpgpus cuccot tőlük, amit világszerte megvett kb 2 kutatólabor összesen, hadd hízzon a májad, úgy legalább finomabb!)

    Esetleg nézz utána, hogy az általad felsorolt vállalatok profitja milyen szegmensekből származik, mielőtt a csillámló egód hatalmas baromságokat beszéltet veled :D

    * * *
    ,,Te amugy koveted a vilag esemenyeit? ,,
    Aham, és követem. Tudtad, hogy a GPU értékes részei a proci részévé válnak, és hogy a dedikált grafikus kártyák piaca az IGP megoldásokhoz képest egyre inkább fogy, és hogy fokozatosan leépül?

    Tudtad, hogy a gpu szép lassan a prociba kerül? És hogy a cpu-n bebootol a windows?

    Tudtad, hogy én ezt már kb 7 hozzászólással ezelőtt leírtam ezeket mind, idestova már kb 2x?

    Ott voltál elemi suliban, amikor olvasni kellett volna megtanulni? Látom, még nem sikerült, csak a write-only mód megy ::D ::P Menj esetleg el a boltba, és kérj egy ablakzsiráfot, vagy valami kifestőt, hátha megvilágosodsz :D

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • siriq

    őstag

    válasz lenox #30 üzenetére

    Siman megjegyzem a vita kozepette, hogy win 98 SE-n 1080p-s video siman ment a virtualis rendszeren. Ott, zero hd gyorsitas van(FF 3,xx-t raktam ra fel, igen meg a 4.0-t is fel lehet stb). Siman ment a video. Ha akarod csinalok neked videot rola. 1 mag 3600 mhz phenom 2, emulalt vga.
    Ettol fuggetlenul en szeretem amikor a Blenderben megeszi reggelire a gpu a cpu-t(iszonyat gyorsan kiszamolja a cpu helyett a kepet).

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • siriq

    őstag

    válasz siriq #32 üzenetére

    Ezt a hd-t cuccot neztem meg. Volt kozben 8 frame drop mert toltott kozben. Valjuk be ennel a videonal ez semmi.

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • lenox

    veterán

    válasz Pikari #31 üzenetére

    Hat ebben a hozaszolasban mar annyi a kamuzas es legbolkapott talalgatas, hogy mar nem tudok ugy csinalni, mintha komolyan vennem.

    Szoval fejlessz csak androidra, ahogy nezem, azzal a platformmal se vagy tisztaban, de legalabb megvan a remenyed, hogy heti tobb tizmillio dollart keress :). Ha megcsinalod, leborulok elotted :).

    #32: Mondjuk az emulacio semennyire nem erdekes a temaban, de amugy nyilvan van olyan konfig, ahol gpu gyorsitas nelkul is le lehet jatszani egy hd videot. Ettol meg egy csomo gepen akadna nelkule. Szerintem itt a 'professional piac egy marginalis terulet' jellegu mondasok mellett ez mar ertelmet vesztette.

  • Pikari

    őstag

    válasz lenox #34 üzenetére

    a-a, nem fejlesztek androidra. De erre sem. :P A kamuzás meg nem az én szokásom :D

    siriq: igen, blenderben megeszi. Node elvégre gpu, a grafikai számítások a specialitása :D

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • GML

    őstag

    válasz Pikari #19 üzenetére

    A milyenk pl ilyen, igaz nem csak azért vesszük a GPU-kat "hogy legyen", hanem használjuk is rendesen.

    Nem mellesleg. Ha az nVidia és az Ati-AMD nem gondolkodna úgy, hogy ahogy gondolkodik és hülyeség lenne erre fejleszteni, akkor hidd el, nem tenné. Lehet, hogy amit csinálsz, abban nagy spíler vagy, de ne hidd magadat polihisztornak sem, azért mert láttál valakit, aki aki hallott olyanról, aki olvasott erről a egy műzlis doboz hátulján...

    Van értelme ennek a technológiának. Az, hogy szükséges, illetve életképes-e a tech, az nem azon fog múlni, hogy egy egyszerű kispénzű balkánszéli porszem mit fröcsög egy általános IT fórumban, hanem hogy a nagy vállalatok pl a De, HP, sötöbö mit fog felmutatni ebben a szektorban és mit fog vele tenni a sok nagy tervezőiroda, akik akár éves szinten frissítik a 5k+ $-os WS-eiket, mert megéri nekik.

    Egyenlőre ennyi. Majd még biztos lesz egy-két el(/hozzá)szólásod, amire lehet reagálni.

    [ Szerkesztve ]

  • |DavidWoody|

    tag

    válasz Pikari #19 üzenetére

    Hát mindjárt írok az nVidiának , hogy fejezzék be ennek a szarnak a gyártását , mert itt a ph! fórumon megmagyarázták nekünk , hogy a GRAFIKAI feladatokra kihegyezett kártyájuk akkora trágyakupac , hogy nem lehet belőle C++ függvényt hívni. Tényleg. Én tervezem azt is , hogy írok a TREK nek is , jó biciklit gyártanak , de hát nem lehet vele szörfözni ha vitorlát teszek rá. Azon gondolkodjál már el , hogy ha ez a kártya annyira szar amennyire te azt beállítod , akkor például miért van tele velük a legtöbb szuperszámítógép ? Meg miért 1,2 milla a darabára....

    -woody-

Új hozzászólás Aktív témák