Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrPetya19

    addikt

    válasz erdoke #6 üzenetére

    De az ájped 4:3-as, és eniatt közelebről nézhető.
    Ja és egyszer nyomkodj meg egy w8-as tabot. Nem tudom, hogy mit csinált az ms, de a szövegek nagyon jól néznek ki.

    És én inkább a kisebb felbontásra szavazok, mert nincs ráálva a szemem és a multimédiás igényeimnek is jobban megfelel. Ja és akkor uaz az üzemidő kisebb akuval érhető el, és nem lesz olyan sz.r mint az ájped harmadik és negyedik kiadása.

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz erdoke #10 üzenetére

    A felbontást én is lecserélném 720 vagy 1080p-ra, de nálam csak a filmek motiválnak. 1366*768-on elcseszett lehet bármiféle HD tartalmat nézni...

    4K kijelzőt a világnak!

    BTW, 7-10"-os táblák nem jönnek combos AMD SoC-al? Mert a 13" kézbe már orbitális.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • MrPetya19

    addikt

    válasz erdoke #10 üzenetére

    Nekem nehéz az ájped és a kijelzőnél nekem sokkal fontosabbak a színek, és a felbontásnál számíthat, hogy szemüveges vagyok.
    A felbontásnál arra gondoltam, hogy nem menjen 1080p fölé, mert ott a 1080p-s dolgok se néznek ki olyan jól, szerintem a FullHD a középút olvashatóság, filmnézés és üzemidő között.

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • rudi

    nagyúr

    válasz erdoke #10 üzenetére

    Azért fejlődik ám az x86 is. Az AMD A6-1450 folyamatosan pörgő ventilátor és 13,3"-os képernyő mellett HD videóval 5 wattot eszik, az A4-1200 és az új Atom meg elvilge jobb kellene, hogy legyen. Ha végre idekeverednek ezek a procik tabletben (október vége), az első dolgom lesz ez elit ARM-os cuccokhoz mérni a fogyasztásukat (minél hasonlóbb körülmények között).

    Ami a Win8-as tabletek felbontását illeti, hát 10-11,6 colon 1366x768 fölé nem nagyon mennék a mai desktop felülettel, mert amint odaváltasz, nem boldogulsz ujjal. Vagy vékony érintőtoll kell vagy normálisabb GUI és természetesen jól jönne a skálázás tovább javítása. Nyilván a kis betűk jobban mutatnak nagyobb pixelsűrűségen, de egyelőre szerintem többet ártana mint használna.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • MrPetya19

    addikt

    válasz erdoke #15 üzenetére

    De ezek még is csak teljes érékű számítógépek.
    Az üzemidőről meg annyit, hogy az aksik nem fejlődnek elég gyorsan, és emiatt sok dolognak szar az üzemideje.

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #10 üzenetére

    Igenám, csak az ájped-en Te ritkábban futtatsz értelmesen egy office-t, én is láttam már 2010-es office-t ájpeden, de azzal játszon akinek két annyja van. Funkcionalitásban az Ipad-et ezek a gépek lealázzák, nem gondoltál arra, hogy nem mindeki, csak internetre, meg facebook-ra akarja használni a gépét, hanem másra is?

    Az üzemidő meg majd javul.

    Aztán a HP a Microsoft jelenlegi "Refferecnia" partnere, szóval kisérleteznek, és ezek leszenk az első fecskék. Szóval lehet fikázni, de az Ipad egy teljesen másra való valami, szutyok billentyűzettek, pontosan 0 PC-s használatra alkalmas. Tabletnek talán az egyik legjobb, nem is vitatom, de ez nem az ájped konkurenciájának szánják.

    Oda majd jönnek ezek a gépek:

    http://www.zdnet.com/hp-unveils-four-new-android-powered-slate-tablets-7000020897/

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #19 üzenetére

    Nyilván, ha neked nem kell a billenyttűzet, meg elég az Ipad funkcionalitása (Én már kivágtam volna, ha nekeme kellene használnom, nem csak az Ipad-et, hanem, hasonlóan "jól" felszerelt gépeket is).

    Valljuk be őszintén, akinek kell a 13" és a Billentyűzet is, ami persze nem egy Dell Lati billencs, de az Ipad gyári billentyűzetet nagyon elveri.

    Szóval nem Te vagy a célközönség Én sem. De attól, hogy nem annyira menő mint az Ipad, még funkcionalitásban (PC-sben persze) előrébb tart.

    Tehetem az ablakba a felhasználói élményt, ha nem tudom használni amire akarom.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #22 üzenetére

    Én elolvastam amire válaszoltam. És bizony és egy tablet részlegesen fogja kiváltani, mint ahogyan a tablet üzemidejét, sem ez az eszköz, a kettőt nem kell összekeverni, az Apple nem gyártja ezt a kategóriát, mint ahogyan a HP-sem az Ipad kategóriát, ezért nem értettem mit keres a körben az IPad.

    Mellesleg van billentyűzetem iPadhez is, de nem igazán használom. Viszont ha valaki sokat akar rajta gépelni, a BT billentyűzet lehetősége adott.

    Ezek szerint Te viszont valóban nem olvastad el, amit én írtam:

    Valljuk be őszintén, akinek kell a 13" és a Billentyűzet is, ami persze nem egy Dell Lati billencs, de az Ipad gyári billentyűzetet nagyon elveri.

    Tudom, hogy van: [link]

    És pontosan azért írtam, hogy a két készülék nem is tartozik egy kategóriába, az Ipad egy prémium Tablet, ez a HP meg egy otthoni Hybrid gép.

    Ha már egy gép, a hordozhatóság, és a funkcionalitás dolgot felhoztad, akkor ott az igények listája fogja eldönteni kinek mi a fontos.

    (#23) pzstm

    +1

    (#21) Khelben

    Szerintem itt nincs akkora különbség, az ASUS ebben nem rossz sőt.
    Ahol lehet az ennek a szegmensnek az Üzleti vonala, de az már más kategóriába tartozik árban.

    Pontosan így gondolom én is.

    (#18) MrPetya19

    Alapvetően azért az nem áll messze a ténytőt, hogy nyugaton más célból veszik meg a tabletet, pláne az IPad kategóriás árban mint Magyarországon, más a felvásárlói réteg, és nagyon mások az arányok is.
    Van aki használja és kihasználja, de Magyarországon nem a felhasználói élmény az elsődleges szempont. Nagyon kicsi az a réteg aki emiatt fog megvenni egy gépet.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • MrPetya19

    addikt

    válasz erdoke #25 üzenetére

    Subnoti asztali teljesítménnyel? Jó gyenge lehet az az asztali gép.

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #25 üzenetére

    Ha kiveszed a dokkolójából, akkor a kisebbik HP is egy hasonló kijelző felületű tablet. Már miért ne lehetne összehasonlítani? Nyilván tablet módban a felhasználás is nagyon hasonló. Annyi a különbség, hogy bedokkolva ez még mindig egy gyenge paraméterekkel megvert laptop,

    Válasszuk ketté:

    Igen pont ez a lényeg nem csak egy tablet, és nem csak arra van mint egy tablet, ennyi erővel miért ne lehetne összehasonlítani egy MacBook AIR-t egy HP EliteBook 2170-el végül is csak a vékonyság a különbség nem? (Meg a másik kb 20 dolog, amiben köze nincs a két gépnek egymáshoz, megint az igények!)

    Ha tabletet akarok venni, akkor nem ezt veszem!

    míg én külön szubnotit veszek elő a táskából, ami normál asztali gép teljesítményét hozza.

    Tényleg :D De akkor ez a sub noti legalább 400 000 Ft, abból már a HP Sprectre-t ad, azzal meg nem vesenyez, semmilyen IPad.

    Tehát mindkét használati módban sokkal kisebb kompromisszumot vállalok.

    Persze ha szeretsz magaddal hordozni egy billentyűzetet, ami kicsit kényelmetlen, ha meg nem használod a billenytűzetet, akkor pedig ez a termék még mindig nem neked készült.

    Valamivel nehezebb a kettő együtt, de messze nem annyival, mint amit a háromszoros üzemidő jelent.

    Kérdés, hogyha a funkcionalitást nézzük, akkor az IPad még mindig csak egy tablet, nem pedig egy teljess funkcionalitású gép.

    Ha ehhez viszel még két előre feltöltött akksit, máris a hibrid a súlyosabb egyéniség, oda az egyetlen előny is.

    Még egyszer ha tabletnek akarod használni, akkor még mindig nem neked szól ez a termék.

    Összefoglalva: tabletek gyenge, laptopnak gyenge, üzemidő gyenge.

    Az IOS meg meg sem közelíti funkcionalitásban a Win 8.1-et. Összefoglalva a kettőt nem érdemes, és nem is kell osszekeverni.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #35 üzenetére

    Na igen teljesen eltértél a tárgytól, és teljesen nem is ide való az IPad/Tablet téma. Ugyanis ez csak ennek a gépnek, csak egy része a tablet.

    Nem hittem volna, hogy ennyire nehéz felfogni.

    Mi a p.... Köze van egy IPad-nak ehhez a géphez? Hasonlídgasd egy Windows RT-és Tablethez. Szerintem Te nem fogod fel ezt. Teljesen mindegy miről beszélsz, nem releváns az IPad/Tablet téma. Az IPAD/IOS a Windows RT ellenfele, nem a Windows 8.1-é.

    Minek hordozzak két eszközt mikor egyet is hordozhatok? Na ezt magyarázd már el. Nehéz elképzelni, hogy valakinek elég ez a gép is, teljesítményileg? És nem kell 15 órás üzemidő?

    Nem nagyon akarod megérteni igaz, nem csak a tablet része a lényeg..., abban az Ipad sokkal jobb, csak éppen hiába, ha az IOS meg sehol nincs a Windows 8.1-hez képest....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • MrPetya19

    addikt

    válasz erdoke #35 üzenetére

    Elmész töltő nélkül, használod a notit, lemerűl, de másnap megint kéne, akkor energiát küldesz az ájpedből?

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • QwErTy42

    addikt

    válasz erdoke #35 üzenetére

    Nagyon nem tudsz leszakadni a hõn szeretett ájpededrõl...

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

  • QwErTy42

    addikt

    válasz erdoke #39 üzenetére

    Nem érzésekrõl beszélsz, mégis minõsíted a cikkben szereplõ készüléket, amit mellesleg Te sem használtál még... Laptopot és ájpedet is sokan nyùznak nap mint nap. Egyáltalán nem különleges a Te igényed. :D

    [ Szerkesztve ]

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #39 üzenetére

    Szerintem nem. Ha 5 - 6 órát kibír egy ilyen hybrid gép, az meg már elég, ha többet akkor még jobb.
    Vagy nagyon olcsó subnotebookot kapsz, ha meg megnézed az Ipad árát nem nagyon álsz meg 300 000 Ft alatt, annál ez biztosan olcsóbb lesz.
    a. 300 ezer Ft-ért Spectre lesz, vagy egy üzleti Fujitsu Hybridet veszek, amivel sem az olcsó subnotebook, sem az Ipad nem fog versenyezni.

    b. Ha veszel egy jó subnotebookot, meg egy Ipad-et akkor pedig már 450 000 Ft-nál járunk, amiért meg olyan Hybrid gépet kapok, hogy nem retina Mac Pro is kapaszkodik.

    Szóval nem nem értek egyet az érveiddel.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #41 üzenetére

    Mondjuk más kérdés, hogy milyen móka az Ipad, IPhone üzemeltetése egy Windows környezetben, az e-mail szolgáltatás egy Exchange esetében tökéletesen működni fog az I eszközökön, de ezen felül semmire nem jó. Az IPhone-al lehet telefonálni, meg cég image-t építeni (Nekünk mennyire jól megy, mert IPhone-t használunk). De, hogy az IPad-nak mi keresnivalója van egy cégnél azért azt elmondhatnád. Az a helyzet, hogy egy Elitepad, vagy Egy Latude 10 sem nagyon való, de azt meg lehet magyarázni, de az IPad-et nem nagyon. Persze ez is csak akkor igaz, ha dolgoznak rajta, ha csak mekkora ez az ájped öcsém karakterek vannak, na az más tészta.

    Az Iphone céges környezetben még OK, vezetés közben egy vazze, mostmár google maps, vagy valami, aminek haszna van, de hogy az IPad-nek milyen haszna lehet egy vállalatnál pláne a 8"-nak azért az számomra kicsit rejtély. Mondjuk egy 10 fős cégnél még értem is, de egy iparvállalatnál, na azt már nem nagyon. szvsz.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • decibel

    aktív tag

    válasz erdoke #39 üzenetére

    Hmm, mennyibe is fáj egy Ipad4 + faja subnoti kombó?

    Ehhez képest mennyibe kerül egy ilyen hibrid?

    Felvázolod a saját preferenciád (és nagyon nem mellékesen anyagi lehetőségeid) és kijelented, hogy minden termék ami ehhez nem illeszkedik az szar.

    "you are a monkey poo-poo"

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #45 üzenetére

    Na igen de amiket itt felsoroltál, azt egy Subnotebook tökéletesen ellátja, minek is mellé egy IPad? Ha erre használod az IPad-et, akkor az 15 óra hamar 6 - 8 óra lesz, ha munkáról van szó, akkor az IPad még egy felelsleges dolog, a munkaeszköz mellett ami a (sub) notebook, üzleti ultrabook.

    Az áraknak nézz utána, iPad 4-et 150e Ft-tőle vehetsz közvetlenül Apple-től, és munkára inkább elég a 16 GB-os, mint játékra...

    Tudom! Csak éppen számoljál már hozzá milyen subnotebookot is kapsz? Ami munkára is alkalmas az IPad mellé? Semmilyet, szóval akkor minek az IPad? Nem nagyon értem.

    És igazából azt még meg is értem amit mondasz, hogy neked jó az IPad, de engem pl a halálba idegesítene ha egy excelt kellen, vagy egy Word dokumentumot szerkeszteni vele. Próbáltam, a használhatatlan szó, pont igaz rá. Egyébként egy szóval sem mondtam, hogy ugyanannyiból kijön, de ha Spectre vonalon mozgunk megfelelő tárhellyel, akkor sok minden belefér laptop + iPad vonalon is.

    Nem mert abban már a Revolve versenyez és akkor már tényleg mindegy, mert ott az Ipad nem játszik.

    -----------------------

    Email, Internet

    Ok ez rendben erre valóban jó, bár erre bármi jó ma már.

    Alap dokumentum kezelés (olvasás fullos, egyszerűbb módosítások)

    Az olvasás része rendben, de a szerkesztés részt inkább nem erőltetném a magam részéről, Ha neked megfelel, akkor az a Te dolgod. (Nem csak IPad-en, úgy semmi hasonlón)

    Szervező funkciók

    Erre is bármi alkalmas, az Ipad/Iphone/Android/Bármi is.

    Intranet, SharePoint, Ügyfélközpont

    Erre is bármi alkalmas.

    Költségelszámolás

    Hát ez?

    Konferenciák, egyéb professzionális "szociálódási" módszerek

    Szintén erre is, bármi.

    (I)Amire várhatóan alkalmassá teszik a közeljövőben:(/I)

    CRM (olvasási joggal)

    Azért egy windows-on az alap.

    SAP (korlátozott olvasási joggal)

    Árazási rendszer (saját rendelésre készült)

    Ha csak Ipad-en Windows-on megy, akkor az nagy baj...

    Technológiai támogatási rendszer (saját rendelésre készült)

    Szintén...

    Ez éppen szinte bármin megy már szóval éppenséggel a az IPad erre mondhatnám drága játék, és gyanítom, hogy egy Windows-os Hybriden ezek jobban működnek azért, és gyaníthatóan 10 éve is működtek (Nem hybriden mert akkor nem volt még, hanem windows-on)

    Szóval, ha neked az IPad jó, akkor használd azt, de azért ha egy CEO-nak ilyen célokra odaadnám az IPad-et lehet, hogy a fejemre húzná, nem azért mert az Ipad rossz lenne, hanem azért mert az IPad nem erre való.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #47 üzenetére

    Mivel nekem is van IPhone 4S-em ami céges, ezért De próbáltam, de szívesbben használom az Xperia SP-met, mert használhatóbb számomra, mint az IPhone. Az Itunes az őröletbe kerget, persze ez az én véleményem. Minőségileg nem lehet belekötni.

    Gyorsabb, egyszerűbb, stb. Nem kell VPN kapcsolatot építheti, mert megcsinálja magától fél másodperc alatt, nem kell perceket várni egy fel hizlaló Outlookra, hanem azonnal ott a mail, de még sorolhatnám. Amíg nem próbáltad, nem fogod megérteni. 15 éve használok üzleti laptopot, volt már több márka és mindenféle méret, én jól ismerem mindkét lehetőséget. Ellenben te be is ismered, hogy elképzelni se tudod. Innentől fölösleges a vita.

    Bizony ám 1993-óta foglalkozom informatikával, notebook szervizes is voltam, és sokáig voltam L1-es nagyon sok notebook-al felesleges ám a vita.

    Olyan érveket hozol fel amit ma már gyakorlatilag egy hasonló tudású készülék is tud, ezekhez nem éppen IPad fog kelleni.

    Az időnk drága, és lehet spórolni egy iPaddel. Emellett még kellemesebb is használni, mint egy körülményes, néha idegtépően és érthetetlenül belassuló Windowst (256-os SSD van a 2 évnél fiatalabb laptopjainkban).

    Mivel én Debian-t használok, ezért engem nem érint a Windows belassulás, csak éppen vállalati környezetben a Windows egyeduralkodó, ritkán van Apple-re AD/GPOM szóval senkit nem fog zavarni a belassulás a NASA-nál.

    Otthonra jobb az IPad, nekem nem kellene, hanem helyette egy ilyen 13"-os hibrid kellene, ha nem is éppen ez, hanem egy picit jobb, de az én vagyok, neked meg az IPad tettszik ez van. Szét kellene már választani az egyedi preferenciákat. És nem szidni a másik termékeket.

    Viszont 1 kilós, két óra alatt lemerülő, aktív hűtésű windowsos tabletet senki nem akar. Még akkor se, ha a laptopról akasztható le...

    2 óra, azért erős. Akkor az Ipad-ed 5 órát bír?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz erdoke #49 üzenetére

    Gondolj bele, hogy sokan azért vesznek iPad minit, mert a normál iPad 640 grammját túl nehéznek találják. Ki akar 1 kilós tabletet használni? Próbáltad már? Ölében tartva akár laptop is lehet, fölösleges bohócok kötni a lecsatolással...

    Belegondoltam engem ez nem érdekel, és pont ezért nem nagyon fogom kipróbálni sem. Tök jó, hogy könnyű meg szép, meg nagyon jó, meg minden, csak éppen ezt hova tegyem, ha semmire nem jó amire én használnám...

    Munkára nekem alkalmatlan (És az nagyon sok sem arra veszi akiket emlegetsz...)

    Ha iTunest használsz, annyira nagyon nem érthetsz az iOS-hez. :N Én nem használom, pedig nem vagyok IT guru.

    Várj csak nem is akarok....

    Én meg minél jobban próbálom minimalizálni az Apple termékek használatát, szóval teljesen mindegy, mennyire "jó", Nekem az IPhone is felesleges rossz, de ez a cég policy.

    Akkor még mindig ott tartunk hogy neked nem felel meg. És? Akkor mi van, a másik x embernek meg még tettszhet is nem?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • NandoXXL

    senior tag

    válasz erdoke #49 üzenetére

    Menny át az Apple Troll Topicba.

    Értsd meg, nem kell mindenkinek Apple termék. Valakinek ez tetszik, és kész :C

Új hozzászólás Aktív témák