Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz darealkilla #4 üzenetére

    Igen, elég fura az árazás. Az i3-i5 egy árban, szokás szerint a +1-200MHz i7 meg több mint 100 dollárral fentebb.
    Ami olcsónak tűnik az a 4 magos i5 45W-os vonal. Bár én személy szerint nem vennék ilyen TDP-vel, de akinek kell az erő relatíve olcsón megkaphatja. A 530-as IGP-t most nem tudom hova tenni, de gondolom az még 24EU GT2 ugyanúgy, mint az 520.

    Engem leginkább a 28W-osok vonzanának. Cpu-ban elég erős, IGP-ben bivaly és a TDP sem fogja vissza valószínűleg egyiket sem. Ha árban nagyon elszállt akkor meg marad a sima 15W i5+GT2. Átlagos használatra az is kifutja magát valószínűleg rendesen.

  • sb

    veterán

    válasz bmakszim #8 üzenetére

    Láttam, csak sejtésem szerint annak szintén szép ára lesz, ha a 28W-os is drága lesz.
    Nomeg az is igaz amit írsz: lehet, hogy egyik sem lesz nagyon elérhető. (Plussz oda már a 15W lehet, hogy kevés egy kicsit)

    Mondjuk arra sok pénzt tennék, hogy a Latitude-ba berakják a 6200-6300 kombót meg max egy i7-et és vége a dalnak. Céges modelleknél, különösen náluk egyébként sem variálnak sokat. Msata-nak talán örülhetünk majd a Skylake mellé, de az sem biztos. :D

    @satz18. 15W 2-3 szériával ezelőtt a cpu-nak sem volt elég kifutni a Turbo órajelet hosszabb távon. Most eljutottunk oda, hogy Broadwell felett talán elég rá. Ill. vegyes terhelésnél a GT2-nek is jut, ha a cpu nincs 100%-on. Nem láttunk még ilyen irányú tesztet, de talán még a GT3e-re is jó lehet az esetek többségében... bár ezt már kétlem. De 4 magos cpu-ra hova lenne elég a 15W? IGP-vel főleg? Lehet, hogy a 2 mag+HT is lenyomná magasabb órajelen adott TDP-ből.

    szerk: Remélem lesznek real-life vegyes terhelési és egyéb hosszabb időtartamú TDP tesztek.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz JanR #14 üzenetére

    A hangsúly az ELÉG-en van, igen.
    Első kérdés: Mégis mihez kell neked 4GHz?
    Második: Laptopban 15W-ból mihez kell?
    Harmadik: Desktopon 3.5GHz-ről és +2 mag mellett mire kell az a kemény +15-20%?

    Félreértés ne essék, az én i5-öm is húzva van 3.4-ról 3.8-ra... de nem azért, mert szükségem lenne rá, hanem mert megtehetem. Pl. alulfeszelés mellett és így még fogyasztásban, másban sincs semmilyen hátrányom.

    És persze mivel lehetőségként húzom nem kötelességből így laptopban meg elég a 2-3GHz 2 maggal.

    szerk: Ja és ha órajel emelkedés nem is láttál az utóbbi években azt biztos láttad, hogy az általánosan használható laptop kb. 35W TDP-je lecsúszott 15W-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #06658560 #17 üzenetére

    Kaotikus de amennyire tudom/szerintem:
    510: Pentium
    515: Core M
    520/530: "alap" GT2 GPU i3/i5/i7-be.
    540/550: Iris-ok.

  • sb

    veterán

    válasz MongolZ #26 üzenetére

    Mit szeretnél vele dolgozni?
    A renderfarm és a 12 magos Xeonok, Teslák/FirePro-k úgysem férnek el a laptopban... tehát ha ilyenre kell akkor talán asztali gépeknél kéne nézelődni. 45W-os meg van, az elég erős azért.

    A laptopnak meg a lényege a hordozhatóság aminek a 3-4kg-os tömeg eléggé odab*sz.

    Fail.

    Közlekedni is robogóval lehet jól, szántani meg kevésbé.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #06658560 #25 üzenetére

    Eléggé összevissza vannak, a számozás alapján az biztos. Majd meglátjuk mik a pontos specek. Most nincs kedvem keresgélni.

    @JanR
    Nincs is rá szükségem, mert meg vagyok elégedve ezzel a teljesítménnyel. Csak anno 33Mhz-ről pikk-pakk 100, majd 400 Mhz-en mentek a procik, majd 900-1500 Mhz. Ott is volt jelentős előrelépés. Ezzel szemben manapság 3 Ghz körül maradtunk. Remélem így már érthető.. és nem a fogyasztással jöttök.

    Épp a választ írtuk meg neked. Azért nincs órajel emelkedés mert nehézkes és kisebb a haszna mint amennyibe kerül. Ezért van többmagos proci inkább helyette... meg kisebb fogyasztású.
    Ha szeretnéd lehetne 4GHz-es is: Ami lassú és sokat fogyaszt. Mellette meg egy 4 magos ami erősebb és egy 2 magos ami alig lassabb és a harmadát fogyasztja.

    Most akkor érdemes lenne legyártani? Megvennéd? Mindenben szarabb lenne, csak a szám lenne nagyobb ami a dobozra van írva.

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #36 üzenetére

    "Másik aspektus, h traktorral+ekével nem valószínű, hogy a belvárosban lévő melóhelyre akarsz ingázni;)"
    Nem, de épp ezért nem is átlagos felhasználás. Ahogy a 4 magos cpu sem. Még fejlesztőcégeknél sem sokat látok ahol valamire is kihasználnának 4 magot, nehogy Marika néni a könyvelésről...

    @satz18
    "Én pl kihasználom. Egy csomó játéknak jót tesz a 4 mag. A gépem pedig 3 év alatt sem hullt szét, 32°C-os szobában sem throttlingol, és amikor HDD csere miatt visszakaptam a gariból, akkor még csak szét se volt törve."
    Én így látatlanban azt mondom, hogy közel sem használod ki.
    Ha nem vmi top vga-s laptopról beszélünk (pl 970/980) akkor azon értelmes minőségben aligha lehet friss játékkal játszani. Ha nem friss játék akkor meg 100-ból 99 esetben semmire nem mész 2 mag felett. Nálam desktop gépben Pentium+7750 is elvisz egy rakás régi címet. Itt meg ugye azért van HT ami ahhoz képest is sokat dob. Még egy Crysis3-nak is eléggé szépen felnyomja játszhatóra a min fps-ét... az meg már nem (átlag)notira való. Vagy ha fut is mediumban, low res egy újabb cím... ilyen összetétel mellé 4 valós mag túlzásnak tűnik nekem akkor is.

    Mondom ezt úgy, hogy én is erős cpu párti vagyok a mai vga-mániás világban mivel jobban szeretek min 30, avg 40 fps-sel játszani mint mondjuk min 20 avg 60-nal. Ehhez pedig proci kell (DX11-ben legalábbis), nem vga.

    @pengwin
    "Mit látnak szemeim?! Pentium Hyper-Threading-gel?! :Y"
    Mindenhol ezt írják de nyilván ugyanez a forrás. Én mernék rá pénzt tenni, hogy elírás.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Fred23 #44 üzenetére

    Akkor még egyszer, mert biztos nem voltam érthető:
    Notiba 4 meg 8 magon gondolkodni? És hol van mellé egy normális vga?
    Aki ilyenekkel akar normálisan játszani annak nem 4 magos noti cpu-ra kéne rámozdulnia. Vagy drága lesz, vagy nehéz, vagy sz*r... vagy tetszőlegesen kombinálva, egyszerre.

    Ezek az opciók notinál ha erről a cpu-teljesítményszintről beszélünk. Egyszerűen ez nem a notik világa.

    @t72killer
    Pontosan. És amit meg 4-6-8 magra optimalizálnak azok jellemzően vga-ban is a notikhoz készült játékok. Legalábbis értelme nagyon sok nincs azokon erőltetni.
    Attól függetlenül mondom amit fentebb is írtam: elsősorban nem a grafikát tartom fontosnak, futásteljesítményben is inkább a jó min fps-t/erős cpu-t. És manapság már valóban erős cpu belefér kis TDP-be. De azért az sw oldali támogatás még olyan gyér, hogy mindezek ellenére is felesleges ezt erőltetni. Szvsz persze.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Fred23 #46 üzenetére

    Látom csak nem sikerül megérteni amit írok. Még egyszer nekifutok.
    Felsorolom milyen variánsok állhatnának rendelkezésre a játékos vágyak alapján, írd mellé, hogy melyik nem igaz:
    1. 15-28W-os, 4 mag + közepes igp: Hordozható méret, jó akkuidő, játékra kevés lesz a TDP keret, a cpu-nak is, nemhogy az igp-nek.
    2. 15-28W-os, 4 mag + gyenge igp/dvga: Hordozható méret, jó akkuidő, játékra kevés lesz a TDP keret a cpu-nak és gyenge az igp/dvga a játékhoz.
    3. 15-28W-os, 4 mag + erős dvga: Dvga miatt a súly és/vagy akksi már szar lesz. A TDP továbbra is gyenge 4 maghoz.
    4. 47W-os, 4 mag + erős dvga: 3-5kg, alig hordozható, brutál hűtés/nulla akkuidő. Vagy szar hűtés és nincs teljesítmény.

    Ami szvsz használható verzió játékra:
    5. 15-28W-os, 2 mag + közepes dvga (és persze gyenge igp-vel is ok, ha nagyon szerények az igények)
    6. 28-47W-os, 2 mag + közepes/erős igp
    De persze ez meg nem max detailes játékra való, de "játszogatni" már lehet rajta.

    Nagyon egyszerű a képlet:
    - Szvsz egy 4 magos procinak legalább 28, de inkább 47W kell, hogy gyorsabb legyen egy sz*ros 2 magosnál. 15W-ból ez nem fog összejönni.
    - És mellé kellene még TDP keret a dvga/igp-nek is. Mondjuk 15-60W.
    - Egy ilyen erős, 70-100W összefogyasztású noti már fizikailag a rovására megy nagyon durván. Hűtés/akku/tömeg/hordozhatóság.
    - Ha meg a kisebb dvga-t/cpu-t választjuk akkor maradunk mondjuk kb. 50-60W körül, amit még a fizika határain belül be lehet rakni egy notiba. De itt meg annyira gyenge/közepes lesz a dvga/igp, hogy totálisan felesleges mellé erős cpu. Továbbá a lefogott fogyasztás miatt fizikailag se tud gyorsabb lenni egy erősebb kétmagosnál.
    Bezárul a kör.

    Nem azt mondtam, hogy nem lehet notin játszani. Lehet.
    Ahogy nálunk is van a családban G3420+7750 asztali konfig lightos játékra. 80-90W a komplett fogyasztás, de nyilván nem FHD BF4 meg Crysis3 multi megy rajta 120fps-sel. Játszogatásra jó.
    De komoly játékra - amit számomra a 4 magos, erős cpu-s, és erős dvga-s/igp-s konfigok utáni sóhajtozás jelent - nem alkalmas hordozható méret és fogyasztás mellett. Ezért ezt az ábrándozást feleslegesnek tartom.
    Akinek ez kell van 5kg-os noti is. De annak meg notira nincs szüksége ha megfelelő számára a játékhoz.

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #50 üzenetére

    Idézem magam: "Felsorolom milyen variánsok állhatnának rendelkezésre a játékos vágyak alapján"

    Nem azt írtam ami létezik, hanem az összes lehetséges variánst próbáltam felsorolni... azért mert az egész téma kívánságműsorként indult, hogy miért nincs 4 magos és/vagy jó igp-s és/vagy egyéb csúcsszuper képességű noti.

    Ezt próbáltam kifejteni, hogy ha lenne az is sz*r lenne a célra. Ezt te, én és a gyártók is tudják, ezért nincs 15W-os 4 magos. ;)

    @bmakszim
    Én is sok mindent elfogadnék ingyen, de ha ki kell csengetni az árát akkor előbb vennék féláron egy jobb gamer desktop gépet mint egy hasonlóan hordozhatatlan, de legalább lassabb, hangosabb és drágább notit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák