Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz p_adam #3 üzenetére

    a h1et is megvennem, ha nem lenne olyan benga nagy, de ugy latszik hiaba varok egy normalis meretu fuji ibises vazra. a t1 mar nagyon koros, de inkabb az a7 fele kacsingatok - de az obikat sajnalom (foleg a 35ost, amivel a kepek 90%at csinalom).

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz p_adam #7 üzenetére

    Érdekes értelmezése a DSLR iparnak, hogy míg az megérkezett a temető kapujába, ezt egyesek a "kiforrottság" legfelsőbb szintjeként értelmezik. Én egyszerűen a technológiai zsákutca kifejezést használnám rá.

    A MILC-ek meg fejlődnek eszeveszett iramban, mert erre vannak kényszerülve, ha beágyazottságot akarnak egy olyan világban, ahol már a piac 50+ százalékát birtokló Canon is rájuk borult teljes erővel (az elmúlt 8-10 év meg az erre való felkészülésről szólt).

    (#4) Vitamincsiga: Valóban az évszázad találmánya, csak éppen az előzőé. :DDD Ez évtizedek óta létező dolog, főleg a középformátumban, de ma sem idegen a moduláris MF rendszerektől. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz p_adam #10 üzenetére

    Én ezt véletlenül sem a MILC-ek sajátjának tulajdonítanám, ugyanez ment a DSLR-ek között is. Attól mert a a DSLR-ek fejlődése a nulla közelébe lassult mostanra, én ezt nem kiforrottságként értelmezem (azt akkor tenném ha nem lenne mellette más, jövőbemutató és fejlődni képes technológia). De hát ez nézőpont kérdése, ami az egyik embernek egy technológia kimaxolása, az meg a másiknak zsákutca.

    A képminőség meg amúgy nem minden. Ahogy a súly/méretcsökkenés is téves értelmezése a MILC műfajnak (van akit ez hidegen hagy és nem ez motiválja abban, hogy MILC-cel fotóz), ez csupán lehetőség.

    Na meg ugye az nem teszi rosszabbá a régebbi modellt, mert van újabb, nagyobb tudású, nem fogsz vele rosszabb fotókat készíteni, mint addig. Ez egy invalid érv szerintem. Ami addig tette a dolgát azután is fogja ugyanolyan minőségben. Hogy szükséged van-e az új modell képességeire az már egyéni dolog.

  • arn

    félisten

    válasz p_adam #14 üzenetére

    mi a kereso celja? a kep komponalasanak segitese, es nem a vilag csodalasa... ebbol a szempontbol meg reg atleptek az optikai keresok hasznossagan.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz p_adam #14 üzenetére

    Nem tudom ki mondta, hogy az EVF olyan, mint az optikai (én a mai napig nem tudom ezt mondani, ha a közvetlenségről van szó). Legfeljebb arról megy az érvelés évek óta, hogy már rég nem korlátoz az EVF semmiben, sőt az extrái miatt sok mindent meg is könnyít az optikaihoz képest, tehát a kiváltására már rég alkalmas. Hogy éreztre lesz-e olyan, amiről már nem mondod meg, hogy optikai vagy sem, az talányos, de talán teljesen irreleváns kérdés (nem tudom ennek a technológiai hajszolása egyáltalán hasznos erőfeszítés-e és nincs-e több értelme mondjuk olyan wide gamut EVF-ek felé menni, amiben realtime megoldhatók a kívánt színtér szimulációk). Persze legyen észrevétlen a lag, legyen atomgyors a képfrissítés, legyen hatalmas a felbontás, de ez már nem arról szól, hogy alapjaiban érinti majd azt, hogyan fotózol.

    Az Olympus meg Panasonic együtt sem tesz ki globálisan 10%-ot és a piaci részesedésük az utóbbi 4-5 évben nem változik semmilyen irányba. Én is MFT user vagyok éppen, szeretem a kompakt vázakat és objektíveket, de a valóság az, hogy 10-ből 9 fotós még 10 évvel a rendszer indulása után sem kapott rá erre és elnézve a Full Frame előretörését, talán már nem is fog.

Új hozzászólás Aktív témák