Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #92253184 #33 üzenetére

    Amúgy nagyon egyszerűen belátható, hogy a legtöbb IT terület miért más, mint akár egy közgazdás, de akár egy orvos vagy biológus munkája.

    Az IT hétről-hétre folyamatosan változik, fejlődik. Nincsenek nyugdíjas állások, ha pár hónapot kihagysz, akkor szinte újra kell tanulnod a sok változás miatt. Plusz, sokszor egyik napról a másikra kell beleugrani teljesen más projektekbe. Fél-egy év és jön valami nagy váltás, amitől megint fiatalnak juniornak érezheti magát az ember :D

    Persze ez nem minden területre igaz, mert nagyon sokféle IT terület is van. Ahogy a gazdasági, orvosi, biológus területekre sem mindre igaz, hogy ugyanazt a rutint kellene csak csinálniuk éveken át, minimális szintű újabb tanulás szükségével. Csakhát az arányok.

    A lányok programozást sem nagyon választják, ha mégis valahogy ide keverednek, akkor is inkább a tesztelői munkaköröket keresik, ahol sokkal kevésbé jellemző, hogy új dolgokat kellene kitalálni, mintsem követni a kőbe vésett módszereket és újra és újra végrehajtani a lépéseket.

    Amikor még mást jelentett az IT, más jellegű feladatok voltak, más volt a sebesség. Akkoriban sokkal több nő dolgozott nyugaton ebben, igaz jobban el is voltak nyomva :D

    Egyébként sokan a magyar viszonyokból extrapolálnak az elsősorban amerikaiak által felvetett amerikai "problémákra". Csakhogy nyugaton nem hal meg az utolsó orvos az utolsó kórházban, mert nem mehetett haza hetek óta. Ellenben divat lett az it-ban az, hogy a cégnél éljenek a programozók.

    Ghoosty
    Abban igazad van, hogy társadalmi kérdés is az, hogy a nők melyik országban, s milyen okból vesznek részt más arányban bizonyos területek munkáiban. Csak az nem igaz, ahonnan ide eljutottunk: hogy az arány társadalmi fejlettséggel függene össze. Ahogy más is idézte, de saját tapaszalatom is ez volt, azokon a helyeken van több női kolléga, ahol valóban másodrendűnek tekintik a nőket és sok tekintetben nincs döntési joguk. Úgyhogy, ha van is összefüggés a társadalmi fejlődés és a nők aránya között, nem biztos, hogy olyan irányban, mint ahogy a rinyáló nyugati média hisztizi, hanem éppen ellenkezőleg.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Snoop-y #46 üzenetére

    lol, már... ne vicceljünk már azzal, hogy 5 évente kell egy 15 órás tanfolyamon [link] (30 pont / 5 év) részt venniük egy pecsétért és egyébként ugyanazt csinálják évtizedeken át, főleg az itthoni körülmények között. A többi pontot pedig szabadon választható (20p/5 év), akár kamu tanfolyamon és magáért a munaviszonyért (100p/5 év) kapja. [link] :DDD

    Ennek kb annyi értelme van, hogy aki például egészségügyi területről elmegy több évre gyermekvállalás miatt, akkor visszatérésekor el kell végeznie a kötelező szakmai képzést és egy csomó választható kamuképzést, ha már kiesett a gyakorlatból.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Snoop-y #48 üzenetére

    Persze, írtam, hogy nem mindenkire igaz. Csak az arányok lehetnek mások a különböző területeken.

    És valóban, IT területen talán az egyik leglazább a szabályozás, ellenben sok helyen naprakész tudás és folyamatos, valódi tanulás szükséges, különben viszlát. Rá vagy kényszerülve, mert akár heti szinten változnak az eszközök, amikből muszáj az újabbakra áttérni mindig.

    És azt is írtam, hogy hazai viszonyok közt meg aztán tényleg igaz ez. Mert itthon egészen más viszonyok közt dolgoznak az egyészségügyesek, mint nyugaton. Itthon jellemzően elmaradott, elavult megoldásokkal, technikával és rengeteg túlórával. Nyugaton meg sokkal kevesebb időt, sokkal fejlettebb eszközökkel és jobb körülmények között.

    IT területen meg lehet pont fordított a helyzet, itthon is próbálkoznak a régebbi nyugatias tálcán hordozós, dolgozó kedvében járós motiválással. Nyugatabbra meg egyre divatosabb a startup bullshites, embereket kifacsarós hajtás. Persze ez is helyenként változó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák