Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    Nem lehetséges, hogy akik papír könyvet olvasnak, azok eleve sokkal többet olvasnak és művelődnek (mondhatni "klasszikus könyvmolyok")? Mert ha jól értem a "kutatást" akkor szerintük ha papíron olvasom el ugyanazt a szöveget, amit az ebookon, akkor majd jobban megértem?

    Most kedvet kaptam és lehet én is csinálok egy kutatást, amiben majd kimutatom mondjuk, hogy akik armani öltönyt viselnek, azok sokkal egészségesebbek mint akik olcsó piaci ruhákat. Azt persze nem teszem hozzá, hogy valószínűleg sokkal gazdagabbak így jobb minőségű ételt fogyasztanak, jobb orvosi ellátást kapnak, egészségesebb környezetben élnek stb. csak húzok egy egyenes vonalat az öltöny márkája és az egészség közé. :D

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz moleculez #7 üzenetére

    Én nagyjából tízen éves korom óta minden este 1-2 órát olvasok, így alszom el (enélkül már nem is megy). Ez már kicsit több mint 30 éve így megy, és egészen 10 évvel ezelőttig csak papír könyveket olvastam, nagyon nagy könyvtáram volt. Aztán áttértem ebookra, sok-sok könyvet azon is elolvastam ami megvolt papíron is, meg persze számtalan másikat is. Én nem érzek szignifikáns különbséget a kettő között, pedig mind a kettővel van évtizedes tapasztalatom.

    A papír könyvnek valóban van egy hangulata, illata, de ez szerintem az égvilágon semmit nem tesz hozzá a szövegértéshez, maximum akinek bejön, annak kellemesebb élmény maga az olvasás. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Tigerclaw #15 üzenetére

    Ezt én sem tudtam nagyon hova rakni, és ez már a kezdetek óta így van. Még az e-könyvek előtti korszakban, amikor a könyvek magas árát kellett indokolni, akkor rendre arra hivatkoztak, hogy a papírgyártás, nyomdaköltségek, szállítás, tárolás stb. ezek indokolják, hogy ennyibe kerül a könyv, hiszen ezek hatalmas költségek. És valóban. Aztán jöttek az ebook-ok és meglepetésre ugyanannyiba került az e-könyv mint a papír, pedig se tárolási költség, se szállítás, se nyomda se semmi. Persze megmagyarázni mindig mindent meg lehet, biztos már erre is megvan a bullshit.

    Viszont tény, hogy az ebook-okkal lehetőség lenne a papír alapú könyvek számát radikálisan csökkenteni, ami mondjuk környezetvédelmi szempontból mindenképp előnyös lenne. Bennem sokszor megfordult, hogy például az iskolai tankönyvek nagy részét is simán ki lehetne váltani vele és akkor még az is remekül megoldott lenne, hogy ha év közben kell valamit változtatni vagy pótolni a tankönyvben, akkor egy csapásra megoldható újranyomtatás, meg fénymásolt A4-es lapok nélkül is, meg a 25 kilós gyereknek sem 15 kilós táskát kellene cipelnie. :D

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák