Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz vakablak93 #295 üzenetére

    Igen... A frissítésekről maradsz le. Anyukáink úgy általában IT téren képzetlenek, otthagyni őket egy oprendszeren amiből kihúzták a dugót már régen az nem túl jó megoldás, finoman fogalmazva.
    Lehet beszélni "okos böngészésről" meg hasonlókról biztonság terén, de a Win7-es gépek biztonságossága mondjuk addig tart ki, amíg fel nem mész vele egy fertőzött weboldalra. Láttam olyat saját gépemen, hogy csak egy weboldal megnyitásától már a C meghajtón volt a kártevő és futott is, de szerencsére anno az Avast megfogta és bontotta a kapcsolatot a weboldallal, a lejött kártevőt meg elintézte. - mindezt úgy, hogy ekkor még aktívan frissített volt a Win7, most már ez sincs.

    Az a laptop ami elviszi a W7-et, az akár kaphatna egy Linux Mint-et is és akkor egy modern, kezdőbarát és folyamatosan frissített oprendszere lenne ingyen, amivel ráadásul még kicsit gyorsabb is lenne a gép, miközben jóval biztonságosabbá is válna...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák