Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klrz

    tag

    válasz nullpoint #18 üzenetére

    Igen, mindennek megvan az előnye mag a hátránya is!
    Én speciel az autókhoz használt ALU G12+ hűtőfolyadékot használok már évek óta. lerakódás és minden probléma nélkől!
    Évente 1X tisztítom ki a blokkokat, szivattyút, radiátorokat és csak is tiszta víz folyik ki belőlük!
    (Halkan jegyzem meg): van egy W5 nevezetű rozsda, vizkő és oxid eltávolító szer, háztartási boltban kapható kb: 3-400ft 0,5 liter.....csodákat tud művelni!!!-ez nem vicc
    Én vásároltam direkt ilyen vizhűtéshez való tisztitószert ami ha jól emlékszem 1500 vagy 2000ft volt, hát mit ne mondjak...lóf@szra való volt!---márkát/nevet nem mondok...
    A tömlőket pedig szimplán cserélem (viztiszta) métere 300ft :) és nagyon jó a rugalmassága, nem túl kemény, de nem is nagyon hajlékony, számomra tökéletes!! :)
    Sokan sajnos ész nélkűl vásárolnak mindenféle neves gyártótól termékeket, de van olcsóbb és "talán" jobb alternatíva is!
    Az üzemeltetésről pedig annyit, hogy nyilván NEM az első inditásnál élesítjük a rendszert!
    Én kb. 1,5-2 órát járattam a szivattyút külön tápról és figyeltem a csatlakozásokat, blokkokat mindent, hogy nem-e ereszt/csöpög a rendszer...soha semmi probléma nem volt vele!
    Nyilván a szerelésnél oda kell figyelni és nem kell előtte 2 felest meg 3 sört betolni! :D

    Krisz

Új hozzászólás Aktív témák