Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz GoldhandRent #24 üzenetére

    most csak igazoltad hogy mennyire rá vagy fixálódva a saját szempontjaidra.

    az hogy mi a szűk keresztmetszet azt a felhasználási terület mondja meg. az én esetemben valszeg elég brutál overkill lenne.

    a Matrox esetében nem tudom milyen illesztőről beszélsz, a panelon van egy PCIe-PCI bridge, a driver támogatása pedig mind a mai napig teljes(mga, matroxfb), az egyetlen gond hogy maga a GPU csak AGP buszon tud teljesértékűen működni, így egy PCI bridge mögött pl a 3D lehetőségek meg vannak lőve. ez egy hardveres limitáció, amúgy a működését nem befolyásolja sokban. mai napig kb bármilyen PCIe deszkába szúrod bele, működni fog benne, az én esetemben a gond tényleg csak az volt hogy egy modernebb kártyáról nagyon körülményes lett volna offloadolni.

    ami a 4670-et illeti, valóban nem volt iGPU-m, azokra a 3D feladatokra (ChimeraX például) amire kellett arra felesleges volt egy FirePro-t belerakni a gépbe. az hogy egy Radeon 520-ra upgradeltem az egyedül azért volt mert ez már megy az amdgpu driverrel is, nem csak a régi radeon-nal.

    "kihajt"

    nem palánta ez, felejtsük már el ezt a hülyeséget.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák