Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Pano #14 üzenetére

    nem is lehetséges azokkal a fejlesztő környezetekkel amikben sokan programoznak..
    persze én is tudok IDE nélküli is programozni, de utóbbival kényelmesebb, még ha egy-egy függőség auto betöltése már egy csomó "felesleges" függvényt is hoz ami nem kell az adott projektben...
    persze, lehetne ezeket "kiszedni", lehetne rövidebb változónév (hogy memóriával spóroljunk), de manapság kb. "felesleges", mert nem nyer vele sokat az ember (kb. semmit), a hardverek erősek, cserébe többszörös a fejlesztési idő (nem éri meg).

    De az is igaz, van aki abszolút nem tud optimalizálni, vagy nem hatékony amit írt program (script), a saját területén se (és némi "áttervezéssel" többszörös teljesítmény érhető él). Persze én is csináltam már ilyet, hogy "jó van az úgy, nem kritikus folyamat, életében 1x fut le (meg amikor esetleg valaki elindítja), kibírja a rendszer, hogy 5percig fut 20másodperc helyett, de így kész van 10perc alatt, a másiknál meg vagy 1 óra mert saját logika kellene a futási folyamathoz" ... egy szinkronizációs folyamat volt).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák