Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz ROBOTER #24 üzenetére

    +1

    Arra is fogadni mertem volna hogy valaki jön a GIMP pluginnal. Ugyanez volt a liquid rescale-nél és a content aware fillnél is. Aztán persze arról, hogy minőségben, ne adj isten kényelemben hogyan viszonyul a PS-es megoldás a GIMP-es alternatívákhoz már elfelejtenek szólni a kollégák.

    Nyilván nem a nehéz eseteket fogják berakni a marketing anyagba, de a fentebb említett két feature esetén tapasztalataim alapján ha ért hozzá az ember nagyjából tudják azt ami az adobés anyagokon szerepelt. Én esküszöm gyűlölöm az adobét mint céget de ilyen téren nem tagadható el a piacvezető szerepük.

  • scarabaeus

    őstag

    válasz ROBOTER #24 üzenetére

    Mi a legfontosabb feltétele? (Most nem akadékoskodásból, hiszen a dekonvolúciónak én évekkel ezelőtt utánaolvastam, de nem ugrik be semmi különösen fontos.) A PSF-et megbecsülhetik, az imént linkelt blogban is ott vannak a blur kerneles megjegyzések, aztán jöhet a dekonvolúció, vagy ha ők feltaláltak rá másik módszert, akkor az. A képek jellegzetességei alapján én nem látom másnak, egyenes útvonalú bemozdulásnál vagy fókuszálatlan képeknél a FocusMagic is hozott hasonló jellegzetességeket/"képhibákat"/artifacteket, mint amik a blogba rakott "utána" képeken láthatóak.

    De mint mondtam, "(ha a szóban forgó PS más algoritmust használ, akkor nem szóltam, én ezt ismerem)", és arra volt ez válasz, hogy "De addig egy orbitális kamu is lehet az egész", hogy keressen rá, mert léteznek algoritmusok, amelyek bizonyítottak, eléggé amcsifilmes eredményeket érnek el velük, én is állítottam vissza képet, igaz, nem automata keresett optimális, akár görbe utat vagy fókuszt, hanem én adtam meg (vektort, egyenesen, illetve a defókuszáltság mértékét), de működött, tehát lehet optimista az ember.

    [ Szerkesztve ]

    Quoth the Raven "Nevermore."

  • k1csi

    senior tag

    válasz ROBOTER #53 üzenetére

    Semmi sem rögzíti az optikai tengely térben bejárt újtát, és nem csak az útvonalat, hanem annak időbeli lefolyását is ismerni kell a jó minőségű dekonvolúcióhoz.

    Nem értek hozzá, de ha elég jó vas van a SW alá simán elkezd iterálni és nézi a létrejött kép kontrasztját. Közbenső lépéseket a kép több kis részletén végezve. Persze jó algoritmus kell hozzá, erről szól ez a történet.
    Kicsit olyan ez mint a kontraszt AF (aholis a probléma még mindig egyszerűbb, hiszen csak egy paraméter van amit még brute force is végig lehet próbálni; itt viszont több paraméter van ami kicsit megugrasztja a számítás igényt).

    A GIMP-es pluginnal is az a baj, hogy neked kell megadni a paramétereket (kvázi találgatni). Mindjárt barátságosabb lenne, ha akár több nagyságrenddel több ideig szöszölne, de automatizált lenne.

    Viszont mindig ott van mire elég jó a végeredmény.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák