Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz DanielLong #13 üzenetére

    nem tudnak gyártani....
    ezért drágult meg a 3100 és 3600, kevés gyártás, hiány, árdrágulás
    a mutyis oem-ek nem box verziók, ezért az áruk sem releváns mit honnan kukáznak össze a nagykerek
    ma 55e-nél többnek nem szabadna lennie egy box 3600-nak, és 35e-nél többnek egy 3100-nak a tavalyi árak alapján, mindkettő volt is annyi, legutóbb még azt az infot is kaptam hogy 30e alatt is volt 3100 - ma néztem 3800x-eket, sztem sosem voltak ennyire mélyponton árban, kár a ft-ra, covidra, meg a karácsonyra fogni a hobbistáknak, azokból volt legyártva, jóval kisebb rájuk a kereslet -
    5xxx széria most már egyre több helyen tartósan elérhető, kezd látszani is az áraikon

    nem lesz olcsó non-k 5600 addig amíg az amd utol nem éri magát - új genes cpu-k terén már kezdi, ehhez kellett bő fél év a bejelentés behazudás után -
    túl sokat vállalt be a tsmc 7nm-erére ami egyébként is szűkös az amd részére annyi termékre amit akartak gyártani
    3xxx-ek mellett 5xxx-ek, új konzol soc-ok és rdna1-rdna2 - rdna1 már sztem teljesen off a bányászda miatt, mindegy mit gyártanak úgyis szalag előtt eladják, de akkor gyártanak rdna2-ből többet -
    és amíg elviszik a drágább 5xxx-eket amin szép pénz van, nem fognak abból a kapacitásból alsóbb szegmensben sokat gyártani, csak épp hogy legyen valami néha
    üzleti szempontból érthető

    másképp mondva:
    nem szorulnak rá, fordult a kocka, jelentősen nőttek az eladásaik, a gyártósorok pedig kimaxolva teljesen...mégis eladnak mindent

    és ha beérik magukat konzol soc-okból, amíg a bányászda dívik akkor pedig inkább gpu-t gyártanak, megint csak elsikkad az alsóbb cpu szegmens amíg nagy igény van gpu-ra
    illetve ott vannak az apu-k, amikre szintén a vga hiány miatt megnőtt a kereslet, így persze azokból is hiány van
    de mivel konzumer piac inkább marketing értékkel bír, ők valahogy túlélik ezt
    a kedves vevő meg dögöjjön' meg aki lowcost gépet akar

    de becsületükre legyen mondva, ha már a matekot elb@szták - kis pénzűek számára mindenképp -, legalább érdemi dolgokat produkáltak és ahogy kinéz a jövőben is ezt fogják tenni

    ha a kedves intel rákényszerítette volna őket olcsóbb 5xxx-ekre meglépték volna, de olyan húwááááó-val nem jobb egyik sem 3xxx-eknél, szóval azt a kört is vitték

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák