Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz #72042496 #18 üzenetére

    Én azt sem hinném, hogy olyan nagyban torrentezett. Mert tegyük fel terabájtosával csapatta rá a letöltést. De meddig? Azt bírni kell tárhellyel is, a terás SSD is hipp-hopp betelik, hiába tart sokterás HDD-ket archiválni a letöltött torrenteket, túl brutális mennyiséget nem tud megnézni a letöltött filmekből, sorozatokból, meghallgatni zenékből, mind használni a letöltött szoftvereket, játszani a játékokat, elolvasni az összes ebookot, amiket mind letöltött. Egy idő után meg az archiválós HDD-k is betelnek, mert nem lesz ahová töltsön és mentsen (ha helyet akar csinálni a letöltős SSD-n). Úgy meg már csak úgy tud letölteni, ha törölnie kell abból a letöltésből is, amit nem hasznosított. De akkor meg minek töltött le annyit, amit nem tud hasznosítani és érintetlenül kell letörölnie? Az már csak szimpla pótcselekvés. Ezért nem tartom valós scenáriónak, hogy valaki otthoni torrentezésnél is egy MLC-s SSD is kinyírna, de még a strapabíróbb fajta TLC is elég neccesen hangzik. A seed nem számít, az csak olvasás, itt most a letöltésről beszélünk csak, ami írást okoz. Egy MLC-s SSD legalább 1000 TBW-t bír el, de akár ennek többszörösét is. Ki torrentezik le ennyit, kinek van ennyi tárhelye? Ha meg folyton veszi hozzá a sokterás HDD-ket tárhelybővítésnek, akkor arra is lesz pénze, hogy néha a letöltős SSD-jét is lecserélje.

    (#19) Pinky Demon: néha szükség van rá, hogy SSD-re torrentezzenek, akinek pl. gigabites nete van, annak olyan gyorsan jön az anyag, hogy a HDD nem bírja az írási tempót. Nagyobb torrentezőknek is el kell, hogy legyen egy strapabíróbb MLC SSD, azon oknál fogva, amit fentebb írtam. Vagy pl. nekem itthon csak laptopjaim vannak, az SSD elfoglalta bennük a bővítési lehetőségeket, nincs bennük HDD. Külső HDD-t rálógatni minden torrentezésnél kényelmetlen. Így SSD-re töltök le. Igaz nem sokat, napi néhány sorozatepizód vagy film SD-ben vagy HD/FullHD-ben, néha pár gigás régebbi játékokat húzok le. Semmi extra, de a TLC SSD teljesen jól állja a sarat, már 9 hónapja megvan, de a kondíciója még mindig 100%-os.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák