Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz cog777 #161 üzenetére

    látom, a magyar irodalom, az írói eszközök, a hasonlat és hasonlók neked kimaradtak.
    A vitakészség (merugye egy szó) nem arról szól, hogy jön a sok hülye managga az idióta határidőivel, és ezt minden programozó szó nélkül benyeli. A vitakészség (esetleg csapatmunka) pont arról szól, hogy az egyik fél jelzi, ha olyan akadályba ütközik, ami a jó munkát akadályozza. Márpedig a tarthatatlan határidő az akadályozza a jó munkát. Az a kizsákmányolás, ami a múlt évtizedben a szűkös munkakínálatos piacra volt jellemző, ma nem tartható a vállalatok részéről, mert munkaerő hiány van. Tehát ha egy vállalat hajlandó egy csomó mindent megtenni a munkaerő megtartásáért, akkor azt is tegye már meg, hogy nem égeti ki a munkaerőt folyamatos túlóráztatással. Mert amíg 2009-ben ebbe belepusztultak, ma két perc alatt szedik a sátorfájukat és továbbállnak.

    Ez nem az én teóriám, ezt zengi a komplett hr szektor mostanában és ezt mutatja az is, hogy az elmúlt időszakban példátlanul sikeres sztrájkhullám volt. Meg az is, hogy a jobb élet reményében sokan kimentek nyugatra.

    Én tökre csapatmunkaprojektorientáltvitaképes vagyok, csak már túl öreg vagyok ahhoz, hogy hagyjam magam kizsákmányoltatni. 8 órát fizettél a szerződésben, akkor 8 órát kapsz, utána nekem fel is út, neked meg le is út. Ha te egy managga vagy, nyugodtan elémállhatsz, jogszabályt is pontosabban ismerem, mint te, menedzsment elméleteket is többet ismerek, mint te, megeszlek reggeli elé előételnek.

    Egyelőre a legjobb helyen dolgozom, ennél nincs feljebb. De ha mégis, mit fognak írni a referenciába, és azt te hogyan fogod értelmezni? tudnék sztorikat mesélni...

    "Kicsit kevesebb erzelemmel es tobb esszeruseggel tobbet el lehetne erni.": az nem eléggé több ésszerűség, hogy rákényszerítek egy főnököt a munka törvénykönyvének megtartására? ha ez nem ésszerűség, akkor mi az?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák