Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johnny_gold

    tag

    Sziasztok!
    Néhány hete vagyok E4200 tulajdonos, és megosztanám a vele kapcsolatos tapasztalataimat.

    Látom, hogy 8,5MB/s volt a maximum teljesítmény, amit elértetek vele WLAN-on, írtátok, hogy a maximális teljesítményhez nem volt megfelelő adapter. Persze sokmindennek együtt kell állnia, hogy ki lehessen használni a sebességet, többek között:
    -WiFi adapternek támogatnia kell a 3 sávos (450 Mbps) átvitelt 5 Ghz-es frekvencián, és a 40MHz-es channel szélességet
    -maga az adapter mellé bizony kell 3 antenna magába a gépbe (laptopba) is, ami vagy van egy konkrét laptop modellben, vagy alapból bukó az egész dolog
    -minden beállításnak stimmelnie kell (csomó hálókártyán például alapból le van tiltva a 40 MHz channel, stb.)

    Én vagyok olyan szerencsés, hogy elmondhatom, hogy nagyjából minden ami ehhez kell, a rendelkezésemre áll. A távolságokkal sokat nem variáltam, a router a laptoptól kb. 4 méterre van, és nincs köztük különösebben semmi komolyabb akadály.

    Az átviteli sebesség ilyen körülmények között egyik irányba stabil 22-23 MB/s körül mozog (ez 180 Mbps), a másik irányba valamivel rosszabb, de úgy is megvan stabilan 150 Mbps.
    Szóval ha elég sok kedvező körülmény együtt áll, maga a vas brutális, amire képes! :R Gyakorlatilag kétszer olyan gyorsan másolok WiFi-n, mint az előző routeremmel LAN-on (nem volt gigabites persze) :C

    Nagyon fontos még hozzátenni, hogy néhány hétig a gyári szoftverrel használtam, de erős letöltés mellett (80 Mbps netem van) a WLAN sokszor teljesen instabillá, használhatatlanná vált, az átviteli sebesség 1-2 MB/s alá redukálódott, sokszor még csatlakozni sem tudtam hozzá ilyenkor... Egy idő után meguntam a dolgot, és rátettem a Shibby féle Tomato szoftvert. (Itt is linkelték ahogy látom). Azóta atom stabil a router, és szárnyal minden körülmények között. Maximális letöltés közben is stabilan 80-100 Mbps körül marad a WiFi sebesség. És maga a Tomato kb 10-szer jobb szoftver a gyárinál, sokkal gyorsabb, nagyobb tudású, stabilabb, minden tekintetben! Rengeteg plusz funkció van benne, amiről a gyári nem is hallott, és szinte minden be lehet állíteni benne!

    Azt is hozzátenném, hogy én 41 ezer forintért jutottam hozzá egy rendes boltban, rendes garanciával.
    Amúgy jó volt a teszt, több ilyen is jöhetne a jövőben! :)

Új hozzászólás Aktív témák