Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomiLi

    addikt

    válasz Johnny Cage #44 üzenetére

    Köszi!
    Nem minden szegmenst néztem, inkább csak a 27" WQHD, 4k vonalat, és inkább csak az ips-t. Nem lenne rossz ez a Samu monitor még a 21:9 is csábító, de sajnos nem Gsync compatible. Olvasni róla jót is és rosszat is: valaki meg van elégedve a freesync-kel, valakinek meg villog. (lehet user error?)
    Nekem ez lenne a jó, meg szerintem még sokaknak, ha gsync compatible lenne, mert így nincs vga-hoz kötve az ember. Az, hogy működik nvidival is, sajnos még nem azt jelenti, hogy az tökéletes (ha viszont még az nv nem tesztelte és csak a plecsnit nem kapta meg, akkor igaz lehet az ellenkezője is, de ezt ne nekünk kelljen már...).
    Nekem is volt sima freesynces monitorom amit nvidia-val használtam, de nem volt az igazi a gsync. Sajnos! Pedig az még 40Hz-től tudta a szinkronizációt, és volt benne LFC is. Utóbbi a gyakorlatban semmit nem ért.

    (#46) Qtya123

    A szinkronizáció nem csak a képtörést szünteti meg, hanem a mozgás is folyamatosabban jelenik meg, na nem úgyanúgy mintha magas lenne az fps.
    Persze ez meg nagyon egyén függő, hogy kinek mihez szokott a szeme/agya.
    Ha egyszer megszoktad a minimum 60Fps-t akkor onnantól már diavetítés számodra a 30.
    Nekem ez nem tűnik fel, csak ha nincs szinkronizáció. Akkor látom, hogy a 30fps nagyon darabos, de ha van valamilyen sync, akkor nem veszem észre. 30 alatt meg már teljesen mindegy.
    Szerintem ezért lenne fontos, hogy alsó tartományban legyen szinkronizáció inkább.
    Pl. ha megnézünk egy Acer XB273KGP monitort, ami 4k-s, 120Hz-es, akkor rögtön elszomorodunk, hogy csak 48Hz-től szinkronizál. Jelenleg elég nehéz meghajtani egy 4k-s kijelzőt, hogy legyen 60fps-ed mindig (persze ez is játék, és beállítás függő). Itt nagyon jól jönne ha már 30-tól lenne szinkronizáció.

    [ Szerkesztve ]

    Bogyóka

Új hozzászólás Aktív témák