Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spect80

    senior tag

    válasz <Adamsky> #330 üzenetére

    életkor hasonló (41), nekem kb. 4-5 éve nem változott a szemem és kis cilinderem is volt, úgyhogy belevágtam. Nem vagyok szemész, de én is azt mondanám, hogy vizsgálatra mindenképpen érdemes elmenni. Telefonon nem tudják eldönteni, hogy alkalmas vagy-e, ellenben én úgy tapasztaltam, hogy egyáltalán nem kockáztatnak. Ha egy kicsit is kétes a műtét sikere (és ez alatt nem csak a végleteket értem, hogy megvakul az ember, hanem hogy mondjuk a 4-ből max csak 2 dioptriát tudnának faragni), akkor úgyis alkalmatlannak nyilvánítanak. Ismerősök közül többeket elutasítottak ilyen-olyan indokokkal. Volt olyan, akit a túl nagy cylinder miatt, hogy azt nem tudnák megfelelően korrigálni, volt akinek a választott technológia helyett másikat tudtak csak biztosítani, mert egy régebbi szaruhártya sérülés miatt a femto nem lett volna biztonságos. Relatíve rossz hír, hogy az egész folyamatban nekem a pupillatágítós rész volt a legkellemetlenebb. Ahhoz fuvart javaslok, mert én nemhogy vezetni nem tudtam, de rendesen fizikai fájdalmat okozott nyitvatartani a szemem. Ettől eltekintve viszont nem hiszem, hogy ez bármi károsodást okoz, pláne nem maradandót.
    Illetve még egy dolog: mínuszos szemnél a műtét után beindul/gyorsul a közellátás probléma,. Amire eddig 5cm-ről tudtam fókuszálni, arra már csak 10cm-ről megy. Viszont nem tudom, hogy pluszos szemnél van-e ilyen mellékhatás. Ezt érdemes lehet megkérdezni

Új hozzászólás Aktív témák