Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeSanto

    őstag

    válasz rw-ultra #1 üzenetére

    Így már én is jártam, viszont én reggel nem folytattam. :D

    Én többször is leszoktam.
    34 éves vagyok de most nem dohányzok(május óta). Sokszor azt álmodom hogy rágyújtottam és mikor felébredek akkor esik le hogy hoppá, mégsem cigiztem.
    A barátnőm, barátaim cigiznek, a konyha sokszor áll a füstben, én persze próbálom kerülni és fujjogom a füstöt. :D

    Jelenleg még bírom, sokszor rágyújtanék. Helyette inkább eszem sajna és lassan el fogok hízni. :(

  • old rocker

    veterán

    válasz rw-ultra #1 üzenetére

    Kötelezőőőőő? Sem a pia, sem a cigaretta nem kötelező. A jellem gyengeségének ösztökélése.
    Mellesleg - köszönet a szerzőnek - az írástól egyfajta ihletet kaptam és megírtam első kettő és egyben utolsó szivarom történetét. Ami sajnos csak a szivarozástól való undorodást biztosította, mert a Marlborót és társait - némi Amphora és Clan pipadohánnyal vegyest - azért csak toltam a fejembe. Illetve a tüdőmbe. Itt kicsit szókimondóbban leírom: amikor 34. évembe lépve egyik napról a másikra végre abbahagytam, először csak azt vettem észre, hogy a szaglásom érzékenyebbé válik. Két hónap elteltével, amikor a tüdőben azok a kis csillószőröcskék, amelyek a "betolakodók" kipucolását" végzik, kezdtek feléledni a kátrányozás okozta hibernáltságukból. Így időnként fuldokolva köhögtem, és a roham végén, ha sikerült az irritáció okát felköhögnöm, csinos, kisujj és hüvelykujj-köröm nagyságú nyúlós, feketés-barna, undorító galacsinokat köptem. Akkor döbbentem meg először, milyen lehetett belülről a tüdőm... 3-4 hét után a kátrányos meztelen csigák lassan elfogytak. Akkoriban a karvívás mellett hetente 2-3 alkalommal jártam úszni is. Annak ellenére, hogy versenyszerűen vívtam, egy 25 méteres medencét nem tudtam víz alatt átúszni: kb. a kétharmadánál, háromnegyedénél elfogyott a levegő.... Aztán, amikor már elfogytak a meztelen csigák, egyre többet, 25 métert, 30 métert, végül 33-35 métert tudtam egy levegővel víz alatt megtenni.
    Arról már később volt módom elgondolkozni, 40-en, de ötvenen túl is van - jobbik esetben - élet. Ennek a minőségét lehet elherdálni kamaszkortól fiatal felnőttkorig piálással, cigizéssel, esetleg valamilyen tudatmódosító szer bevonásával. Tizen-huszon-harminc évesen senki sem gondol erre, amikor néhányszor sikerül okádásig beb@szni, vagy kitartó dohányzással megalapozni a későbbi magas vérnyomás betegséget. Pl. (Olyan f@szsággal most senki se jöjjön nekem, hogy nagyapám 98 éves koráig tolta a Kossuthot, mégis úgy halt meg, hogy fejberúgta a ló; mmíg nagyi 62 évesen ment el emlőrákban. Előbbinél a Gauss-görbére hívom fel a figyelmet, másodiknál meg arra, a passzív dohányosok még sz@rabb helyzetben vannak, mert nekik a védekezőképességük sem alakult ki.)
    Nem mellesleg megsúgom azt is a hím nemű olvasóknak: a mahorkázás bizonyítottan káros hatással van az ondótermelésre, de erről szemérmesen hallgatnak, illetve akkor még nem törődnek vele. Esetleg 45-50 évesen, amikor néha már - költői túlzással - jóformán csak a meleg levegő jön a mind gyakrabban erektilis diszfunkciót produkáló (tehát merevedési zavarral küzdő) kiérdemesült szerszámból. A mahorka ugyanis az ott levő ereket is károsítja, jobb, ha tőlem tudjátok...
    Az állam szerepe minimum álságos a cigarettázást illetően, mert miközben nagy vehemenciával kampányolnak a dohányzás ellen, az ilyen jellegű jövedéki termékek után befolyt hatalmas bevételről se mondana le szívesen.
    Végezetül: a cigarettagyártók viselkedése is gané. Ugyanis annak idején elkezdődött egy reklámhadjárat a mind hatékonyabb és hatékonyabb füstszűrővel szerelt cigarettákkal kapcsolatban. Mindenki azt hitte, - én is - hű, a microakármis füstszűrő úgy kiszűri a káros anyagokat, hogy szinte a levegőnél tisztább füstöt szívunk le. A valóság ezzel szemben az, hogy míg apáink, nagyapáink "mezítlábas" cigarettáinak "darabosabb" füstje még "felakadt" (egy darabig) a tüdő bejáratánál őrködő biológiai szűrőrendszeren, addig a rafináltan megszűrt finom füst akadálytalanul suttyan be a tüdő legmélyebb rétegeibe... Vagyis az elektromos bicikli elől a hallásra támaszkodva nehezebb elugorni, mint a hagyományos drótszamár elől.
    Még annyit: ha elfogadom azt a gyanút, hogy az 57. évemben bekövetkezett szívinfarktusomhoz volt köze a 17 évig tartó dohányzásomnak, akkor gazdagabb lettem 3 apró kis acélhálóval a szívemben, 4 szívkatéterezéssel, egy rakás életveszélyes vérnyomás-kiugrással és egy késői felismeréssel: nagy barom voltam, hogy engedtem a talmi élvezet csábításának és elkezdtem rigolettózni.

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák