Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bambano #20 üzenetére

    "és az konkrétan mit számít, hogy kevesebbet fogyaszt? tök értelmetlen paraméter."

    Segítek értelmezni a problémát.

    Felénk a gázolaj nagyjából 20%-al olcsóbb a benzinnél. (Az E10 esetében, olyan 15-17% lehet az árelőny.)
    Van két Ford Transit Connect autója a cégünknek. Az egyik benzines. Ugyan arra a feladatra vannak felhasználva. A dízel motor fogyasztás előnye nagyjából 20%.
    Ráadásul a benzinesben hatos váltó van. Ez csökkenti a benzinmotor árelőnyét.
    A városban jelentősen meghaladja a nitrogén oxidok szennyezettség a megengedett értéket. Valamely formában ki fogják tiltani a dízel motorokat. A legjobb felállásban az Euro6 minősítésű motorok maradhatnak az utakon.

    "utána meg majd jönnek a gyerekbetegségek, porlasztócsúcs, turbó, stb."

    Remélem ezt alá tudod támasztani valamivel, mert légből kapott érvelésnek tűnik.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bambano #29 üzenetére

    Sok a ha.
    Ha nem válaszoltál volna, ha nem csak a neked tetsző részig idéznél az írásomból, amivel átértékeled az értelmét.

    Ha valódi érveket osztanál meg velünk és nem a beszélgető partner minősítésének imamalmát tekernéd, mindenki jobban járna. Még te is.

    (#28) Petyyyyy: "Néhány hete fel kellett újíttatnom a teljes adagolót (elektronikát is)...így 326K km után."

    Akkor a következő 300K kilométer alatt nem lesz gond vele. :DD

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Kalandor #47 üzenetére

    Az sem mond semmit, hogy 0,5 l/óra az alapjárati fogyasztás.

    A következő formában nyújt információt. A közölt adatok valósak.
    Jármű: Ford Focus II, DA3 1,6L TDCI.
    A jármű életkora 8 év. Kettő éves korában vásároltam meg.
    Akkor az alapjárati fogyasztás 0,3 liter volt. Ma már 0,5 l/óra.
    A München - Pécs útvonalat Bécsen keresztül, mind a két irányban 5,2l átlagfogyasztással tettem meg.
    Az utazási sebesség, a megengedett sebesség, megemelve a tolerált túlhajtással. (Na jó, tudom, hogy hol lehet kockázat nélkül gyorsan hajtani). A német pályán, korlátozás hiányában, a kényelmes 160 km/óra. Kivéve a vissza út végén. Késő éjszaka volt, tankolni sem volt kedvem. 100 -130 volt a sebesség. Irányonként kevesebb mint egy teljes tank gázolaj a fogyasztás.

    A Focust csak hosszabb utakra használom, tavaly vettem egy városi autót. Kettő éven belül fog új gazdát keresni magának. Egy lakóautó fog a helyébe kerülni.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák