Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Burki

    aktív tag

    válasz Tommyboy200 #3006 üzenetére

    Keress rá a TDP címszóra itt a topikban. Többször volt már táma, Dawide@axele kolléga sikerrel cserélt is procit az ő Y570-es gépében.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tommyboy200 #3012 üzenetére

    Hát az a hozzászólás nem is neked szólt... ;] (mint láthattad, nem szerepelt ott, hogy "Bitpalace válasza Tommyboy200 üzenetére"... ;)) Ez a topic lakóinak szólt, hátha valakinek kell.

    Procicserével kapcsolatban ezt a hozzászólást kerested:
    http://prohardver.hu/tema/re_lenovo_y570_multimedia_mindenkinek/hsz_2693-2693.html

    Tőle kérdezd meg.
    Egyébiránt biztos vagy te benne, hogy i7-est akarsz belerakni a gépbe? Ténylegesen ki is használnád a processzort (TÉNYLEG-tényleg? :D), vagy csak feleslegesen akarod fűteni? ;)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tommyboy200 #3016 üzenetére

    1. Látom nem megy neked még ez a fórumozás, de hát még újonc vagy, sebaj, majd belejössz... ;]
    Akkor nézd meg még egyszer, hogy mire reagáltál, nem véletlenül vannak ott a linkek. :))
    Nézd meg ismét a (#3012)-es hozzászólásodat:
    (#3012) Tommyboy200 válasza Bitpalace (#3008) üzenetére
    "Ez driverekről szól ami a win8-hoz vannak. Nekem más problémám van."
    Na, erre reagálva írtam a (#3013)-asban, hogy az a hsz. nem neked szólt Bitpalace részéről a (#3008)-asban, hanem általános, minden topicolvasó részére szólt, mivel sehol sem szerepel a "válasz" szócska.
    Szóval legközelebb nézd meg a fejlécét annak a hozzászólásnak, amire reagálsz, és akkor talán nem lesznek ilyen félreértéseid. ;)

    2. Igen, abszolúte a te dolgod, hogy milyen dolgokat teszel adott esetben akár indokolatlanul a gépeddel/gépedbe. Ha nem CPU-intenzív alkalmazásokat használsz, amikkel TÉNYLEG ki tudod használni az i7-est, akkor abszolút felesleges beleraknod a gépedbe, mivel csak annyit érsz el, hogy sokkal durvábban fog melegedni, és a ventilátor folyamatosan hangosan pörögni fog. Ez is csak jótanács, korábban sem azért kérdeztem rá, hogy tényleg ki fogod-e használni, hogy kötekedjek, hanem azért, hogy felhívjam előre a figyelmedet, hogy gondold át, tényleg érdemes-e megejtened a procicserét, vagy csak felesleges pénzkidobás lesz. Hogy ebből neked mi jön át, hogy ezen megsértődsz-e, vagy normálisan reagálsz, és ráérzel, hogy nem csak üres cseszegetés volt, esetleg megírod, hogy mire fogod használni, hogy átrágjuk a témát, az szintén a saját döntésed. De hogy most épp min kaptad fel a vizet, miközben senki nem bántott, azt is csak te tudod.
    Na písz! ;)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tommyboy200 #3018 üzenetére

    Jól van, gratulálok... Semmi baj, nyugalom. Igen, én nyilván itt töltöm az életemet. :D De írhatsz még kreténségeket, csak erősíted a látszatot, hogy valamilyen furcsa oknál fogva frusztrált lettél a válaszoktól. :) (Hozzáteszem, ez körülbelül ilyen óvoda-szint.) Folytasd csak nyugodtan, biztos előrébb leszünk tőle.
    Valóban remek példa az, hogy amikor bemész a boltba, akkor nem próbálnak lebeszélni semmiről... milyen meglepő, amikor a boltnak az az érdeke, hogy rádsózzanak valami szart bármi áron. :D Persze vannak szerencsére normális eladók is, akik elmondják, hogy MIT NE, és helyette mit igen.
    A fórum meg olyan hely, ahol bármilyen személyes érdek nélkül mondhatjuk el, hogy lehetőleg mit ne, és mit igen. Hidd el, nekem is van ezerszer jobb dolgom is, mint a te sértődéseidre reagálgatni. Felőlem aztán azt veszel a gépedbe, amit akarsz. Én már jótanácsként elmondtam, hogy csak azért, mert a haverok előtt gizda, hogy i7-esed van, ne rakd bele a gépedbe, mert csak szétfűtöd. Innentől kezdve ha nincs érdemi meglátásod, csak kötekedni szeretnél, akkor lehetőleg fejezzük ezt itt be, köszönöm. ;)

    Sk8erPeter

  • aizen92

    addikt

    válasz Tommyboy200 #3020 üzenetére

    Akkor most már hivatalosan is üdvözlünk a topicban!
    Teljes jogú topiclakóvá váltál! Túlestél a beavatási ceremóniánkon: Élj túl egy vitát moderálás nélkül Sk8erPeter-rel. :DDD :DDD :DDD

    "The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tommyboy200 #3025 üzenetére

    Magát a rejtett partíciót szeretnéd láthatóvá tenni, annak a helyét felhasználni? Tehát az OKR-partíciót, amin VOLT ezek szerint a gyári Windows, azt szeretnéd felülírni? (Amúgy az OKR-gomb és OKR-partíció elvileg így lenne működésbe hozható: [link].)
    Mert akkor legegyszerűbb egy Live Linuxszal megcsinálni. GPartedben kiszeded a diag-flaget, formattálod, átméretezed, stb., amire épp szükséged van, ha nem kell a tartalma. Persze csak odafigyelve, hogy nehogy olyat törölj, amit nem kéne.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tommyboy200 #3027 üzenetére

    Ha az OKR-gombot szeretnéd ilyen módon működőképessé tenni, akkor arra ez a módszer való. Nem próbáltam még ezt a módszert, mert még nem volt szükségem rá, de elvileg a szervizesek is valami hasonló módon (vagy pont így) készítik el az OKR-partíciót.
    Itt az a lényeg, hogy ha elindítod a Onekey Recovery 7.0 Engineering szoftvert DVD-ről vagy bootolható pendrive-ról, akkor amennyiben megvan az OKR-partíció helye, elindíthatod a 2. opciót, ami a mostani rendszerpartíciódról készít egy mentést erre az OKR-partícióra (felülírva az ottani korábbi tartalmat). Természetesen azért ha kipróbálod, akkor minden esetben mentsd le először a fontos adataidat!
    Ezután elméletileg már tudod használni az OKR-gombot a rendszer korábbi állapotának visszaállítására (ami pedig a rendszerpartíción található tartalmat írja felül).
    Az 1. opció az egész háttértárolót törli, és a partícióstruktúrát újra létrehozza (C, D, OEM-partíció), ekkor telepíteni kell a Windows-t, majd annak mentéséhez a 2. opciót választani. Szóval ez most elvileg neked NEM kell, mivel megvan az OEM-partíciód.

    Ha a 3. opciót választod, akkor állítólag működőképessé teheted az OKR-gombot, amennyiben VAN előre lefoglalt OEM-partíciód. Nálad ez a helyzet áll fenn, csak azt írod, nem kaptál Windows-t hozzá.
    Én azért a helyedben egy Live Linuxról megnézném, ezen a rejtett partíción nem pont Windows van-e, és ha igen, akkor első körben megpróbálnám ezt a harmadik opciót. Akkor elvileg lehetőséged nyílik a rejtett partícióról visszahozni a gyárilag rárakott Windows-t, már amennyiben van rajta még ilyen tartalom.
    Ezt nem írtad, nálad ezzel kapcsolatban mi a helyzet, használtan vetted-e, vagy hogyan, de lehet, hogy valaki irtotta az eredeti partíciót, de ezt mégis meghagyta. Érdemes lenne megnézni, rajta hagyta-e a Windows-t. Ha igen, akkor használhatnál egy legális Windows-t, szóval próbáld meg visszahozni. (Én ezt akkor is megpróbálnám, ha egyébként van másik legális Windows-om.)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Puma K

    veterán

    válasz Tommyboy200 #3027 üzenetére

    Írj majd hogy sikerült-e!

    Engem is érdekelne a dolog, mert lehet variálni akarnék, hogy milyen, hány és hol található adattároló (HDD, SSD) van a gépben.

    Szóval nekem is nagy segítség lenne ha végigzongoráznád a lehetőségeket és remélhetőleg sikerrel jársz!

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tommyboy200 #3034 üzenetére

    Hmm, hát igen, kéne lennie egy matricának a seggén, ha lenne rajta hivatalos Windows.
    Mondjuk én kíváncsiságból akkor is megnézném azt a rejtett partíciót, hogy mi van rajta. :) Hova mentetted? Egy live Linuxszal meg tudod nézni a recovery-partíció (OEM-partíció) tartalmát.
    Vagy CloneZillával mentetted fájlként valahova, vagy hogyan?

    Ja, biztos, hogy tömörít, de hogy milyen mértékben, és mennyit képes tömöríteni így, fogalmam sincs. Ha felrakod a szokásos programokat, akkor biztos nagyobb lesz, és hogy az mennyibe fér bele így tömörítve, azt nem lehet megtippelni, csak próbából derül ki...
    A korábban linkelt videóban amúgy 1:21-nél látszik, hogy meg lehet adni a rendszerpartíció méretét (na ott mondjuk a 200 GB-os rendszerpartíció nem kicsit túlzás :P 128 GB-os SSD-nél nyilván ez nem is műxik :D), 4:49-nél meg látszik, hogy a partícióstruktúrában egy 14.1 GB-os partíció jött létre recovery-partícióként, nem tudom, miért pont akkora, és miért az az alapfeltételezés, hogy az elég lesz. :F

    Amúgy eleinte én is fontosnak tartottam ezt az OKR-gombos recovery-lehetőséget, aztán rájöttem, hogy igazából mindegy, honnan és hogyan állítom vissza a rendszeremet, szóval jók az alternatív módszerek is.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tommyboy200 #3036 üzenetére

    "A videóban látszik hogy meg lehet adni a méretet de az a C meghajtónak és nem a rejtett particiónak."
    Igen, én is azt írtam, hogy a rendszerpartíciónak lehet megadni a kívánt méretét, a rejtett partíciónak viszont rögzített a mérete.
    Ha ez nem jön be, hát akkor még egyszer mondom, felejtsd el ezt a megoldást, és használj más backup-módszert, mivel azok is tökéletesen jók lehetnek. Ha valahol problémát észleltél, hát akkor válassz másik mentési megoldást. Például live Linux, CloneZilla. VAGY Macrium Reflect Free, amiről itt van egy cikk:
    http://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_koltoztetese_hdd-rol_ssd-re_klonozo_es_b.html
    Itt a klónozásról van szó konkrétan, DE sima backupra is jó a program.
    Ki tudod írni pendrive-ra is az épp itt belinkelt ISO-fájl segítségével (lásd a cikkben a "Macrium Reflect Free - Rescue Media - WinPE alapú" részt, azt kell kiírnod pendrive-ra mondjuk UltraISO-val).

    "én 50gb-ra szoktam partícionálni a windows helyét"
    Én 60 GB-ra, de egy idő után az is kevés.

    "De ezeknél az a baj hogy újrarakod a rendszert hamar de maradnak bugok benne."
    Azt írtad, hogy a OneKey Recovery-vel is gondod volt. De akkor miért akarod megint azt használni? (Most épp azt akarod működésbe hozni, csak úgy, hogy épp rejtett partícióra mented... végül is nem mindegy? :) )

    "Számomra az lenne a tökéletes megoldás ha OKR recovery progival elindítanám a friss windows telepítését és mikor ez megvan automatikusan telepítené rendesen a drivereket majd a progikat"
    Egyik sem telepít automatikusan semmit, egyszerűen visszaállítja a korábbi mentésbeli állapotot, és ennyi a dolga.
    Biztos van persze olyan progi, amit fel lehet scriptelni mindenféle egyéb dolgokra is, de az OKR ilyenre nem alkalmas.

    "és nem portable módban. Ha jól tudom így hívják azokat a progikat amik fel lettek telepítve és úgy lettek lementve. röviden nem kell telepíteni mert valljuk be ha biztonsági másolatot végez az ember azzal portable kivitelü lesz a telepítés."
    Micsoda? :Y Na itt nagy fogalmi tévedések vannak.
    Ha egy alkalmazás portable, akkor az azt jelenti, hogy az hordozható, nem igényel semmilyen telepítést, egyszerűen elindítod, és kész, megy. Nem kell hozzá telepítéshez szükséges rendszergazdai jog, nem kell user-specifikus könyvtár a mentésekhez, nem akar menteni a registry-be, és egyebek. Helyben ment mindent. Hordozható, tehát bármelyik másik számítógépre átviheted, ugyanazok a beállítások lesznek érvényben ott is, amit a másik számítógépen elmentettél.
    Pl. a VLC-ből van portable-változat, ami a simán kibontós ([link]). Notepad++-ból ugyanígy van sima zip/7z-package, nem kell telepíteni. Kibontod, megy. Meg ilyesmik.

    "DVD-re mentettem"
    Na, szóval DVD-re lementetted a rejtett partíció tartalmát, ergo meg tudod nézni: mi van rajta? :F

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák