Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • QwErTy42

    addikt

    válasz Gyuri27 #207 üzenetére

    Amit felsoroltál mind pénz.
    Értelmes, átgondolt, kétkörös, ne adj is'n tesztelt hűtés is pénzbe kerül.
    Hidd el, hogy hasonló teljesítményű és fogyasztású vasat nem viccből árulják 500 ezerért a Workstation szériáknál. Azoknál nem törik/reped a kijelző keret, a zsanér, a gép segge nem válik le magától, nem szarik be az alaplap a nagy terhelő erők miatt (mert ott nincs ilyen) és a többi.

    Nem tudom, hogy dolgoztál-e gyártásban de minden pénzbe kerül.

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Gyuri27 #207 üzenetére

    Nézd meg 300kFt-ból - amennyibe kb 2005-ben került egy minőségi lapos - mennyi alumíniumot, rezet, áramot, géprezsit vettél akkor és mennyit most. Igen, a profitmaximalizálás is megvan, de ezzel se tudsz mit kezdeni, minden cég ezt csinálja, a pincérnek óránként 250Ft-ot fizető balatoni kisvendéglőtől kezdve az Apple-ig bezárólag. Addig húzzák a minőségi cuccok árakit, hogy sufniban azért senkinek se legyen gazdaságos megcsinálni, mert az újabb versenytársakat hozna létre.

    Reálisan amit szeretnél, az a kb 1500$-os kategória, az utóbbi évtizedben mindíg is kb ez volt a szint, ahol erős konfit minőségi házban használható garival megkapott egy amerikai vásárló. Hogy ez ma magyarországon 500kFt az a gyártókat addig nem fogja érdekelni, amíg a magyar vásárlóréteg nem vesz mondjuk harmada-negyedeannyi kütyüt, mint az amerikai.

    #210: sztem végy egy hűvös fürdőt :U

    #211: " Mert az az 50k spór hamar többe kerül mikor utazni, ügyintézni, idegeskedni kell. Meg még nem is tudod használni a cuccod csomó ideig." - Ezzel 110%-ban egyetértek! Sajnos viszont már a nyugati vásárlók jórésze se fogja fel. Ugyanaz megy, mint a 90es években a "kinaicipők" bejövetelével: azelőtt egy pl Tisza csuka 3-4évig volt a lábamon és azért kellett kidobni, mert kinőttem. A kínait meg kb 2 hónap után dobhattam ki (gari ugye zéró). Laposoknál is ez van: a gyártási volumen (=profit) fokozása érdekében a konzumer szériák nagyrészét szándékosan gyengére tervezik. Ha üzletinél ez lenne, a gatyájukat is leperelnék róluk, ill senki se venné a cuccaikat. Ill egy céges beszerző nem marketinganyag alapján fog 5000db lapost berendelni, hanem konkrét teszteket kér, hogy ebből az 5000-ből max 2-3db kerüljön gariba az első évben.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák