Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz jubilleum #14 üzenetére

    Nem. :)

    (#19) ro_bert17 :

    0. A ThinkPad az ThinkPad.
    1. Ezt a géppet a mai macen regenerálódott fiatalok nem fogják megvenni, mert nem tudja, hogy mi az a ThinkPad, csak annyit tud, hogy az épp aktuális hülye gyerek DJ-nak apple-je van, és az a menő.
    2 Csipkebokorvessző.
    3. A thinkpad minkaeszköz, még ha ultrabook akkor is, tehát cél nem a hazibuli kiszolgálása, hanem egy ember talán a legkényelmesebben tudjon dolgozni vele. Erre tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chal #32 üzenetére

    Szerintem:

    1. Munka eszköz!
    2. A legjobb billentyűzete van az ultrabookok közül. (munkaeszköz)
    3. Könnyebb az átlagnál, Masszívabb mint az átlag, hordozásra termett (munkaeszköz)
    4. Van rajta trackpoint.
    5. 3 év világgarancia (Lenovo Support)
    6. Lenovo Business szoftver csomag (Garancia, folyamatos (Business) frissítés)

    Az is igaz, hogy az DJ srác a pult mögött nem hallott a business-ről csak azt mondták neki, hogy ez a menő (Mert drága, és lehet hülyíteni vele a fiatalokat, villantani lehet vele).

    De amelyik Ultrabook Tudja a fent felsoroltakat, jó van ilyen:

    Fujitsu U772
    HP Elitebook Foliu 9470m
    HP spectre xt pro

    De a Carbon ezeknél is többet nyújt.

    Ebben a kategóriában nem az IPS panel a menő.... Hanem a használhatóság, Ergonómia... A TN panel teljesen elfogadott. Pláne ha a minőségi TN panelekről beszélünk. (pl: Carbon)

    Egyetlen hátrány a dokkoló.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz dabadab #54 üzenetére

    Hát igen ez aztán nagyon fontos az íróasztalon, vagy egy mérnök szempontjából, hiszen ezek az emberek az ágyban dolgoznak. Nagy esély van arra, hogy a mérnök, vagy a manager azzal fog szórakozni, hogy gurul a görgős székével és azt nézegeti, hogy most éppen mikor kezd el halványulni a TN panel.
    Nagy eséllyel lesz mindegyiknél egy szögmérő, amivel ezt méregeti. Valóban ennek van realitása....

    Amúgy melyik ThinkPadet tudod megvenni ma rendes ThinkPad billentyűzettel (x230, Tx30 ? ) Viszont a saját kategóriájában a legjobb.

    Szerintem pedig ez ilyen mindenbe IPS panelt. Amúgy az Enterprise Business gépek közül mennyiben van IPS panel?

    A dokkoló Ok, de ezt én is megírtam, az UltraBookoknál viszont nem szokás a Dokkoló.

    Szerintem meg ez egy nagy BullShit.

    Nekem is jobban kellene egy HP EliteBook 2170, vagy egy X230, de azért nem kell elrugaszkodni attól a ténytől, hogy ez a gép tele van üzleti szolgáltatásokkal.

    Ha ez a gép nem is éri el a nagy ThinkPadek ergonómiájának magasabb szinten áll az átlagos UltraBookoktól. (Igazgazók, Top managerek gépe)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Phvhun #67 üzenetére

    Melyik air-ben láttál 3667U-t? De komolyan? Utánanéztél? Villantani akarnék nekem is mac kellene...

    (#60) ldave:

    Hát én is ménök vagyok, és nekünk ebből problémánk soha nem volt. Ezt a faszságot, meg hagyjuk már, hogy csak szemből látog jó a TN panelt, pláne ezt ami a Carbon ban van. A Vostro az egy hulladék panelt kapott ez igaz. De ez nem az a kategória.

    Nincs már mit kitalálni? Vegyél Mac-et....

    (#62) dabadab :

    Most HP ProBook 5310M céges gépem, soha nem volt gondom a hordozhatóság közbeni láthatósággal. Pedig szerverszobába be, meg ki, meg Visio, meg minden. De ilyen gondom soha nem volt. Persze az IPS-t is inverzbe lehet Tenni, de az is szar lenne mert van OLED is.... :N

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tamás9x #94 üzenetére

    Amúgy te ultrabookban láttál erősebb processzort? Mondj már egyet! TN panel még OK.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz M@trixfan #99 üzenetére

    Én nem vagyok zenész, de jártam kb 200 Stúdióban (Rádió, TV), ahol nem volt Mac pont.... Hiába mondják a kollégák, hogy a zenészek ezt használják (ja 2000-ben menő volt csak azóta eltelt 12 év), ha ezt a DJ hülye gyerekre írod, akkor hagyjuk is a zenész fogalmát. Mert MP3 keverésre tök mindegy mit használsz. Mondj már két komolyabb zenészt, aki stúdióban Mac-et használ... Az hogy otthon mit használ kit érdekel... Ez ilyen múltból táplálkozás ami nem baj, csak érdekelne a válasz.. :)

    Igen fotózásra tudom, hogy használják, de ki is mintha hogy nem? link?

    Az IPS-en meg lehet rúgózni, még mindig, de minek, a célnak nagyon megfelel a TN, pláne ez a TN.

    Igen az IPS jobb, de nekem ez is megfelel, akik használják nem igazán tudják mi az az IPS, vagy TN, a legtöbb itt felszólaló "szaki" pedig csak azért is fikázza, mert csak. Pláne ha Mac-es, na akkor aztán minden sz@r a MacBook pron felül...

    Amúgy Te láttad már ezt a gépet élőben, mert én Londonban igen, és kb az AIR szintjét hozza felextrázva. Valamint a masszívsága is jobb szerintem.

    Melyiket is nyújtja a MacBook Air ezek közül?
    [link]

    Szóval milyen extrákat nyújt az AIR, amit ez nem tud? Jobban mint az AIR. Az más kérdés, hogy a Benne lévő processzor, éppen kevesebbet fogyaszt és hozza az új MacBook pro i5 szintjét.

    1. Munka eszköz!
    2. A legjobb billentyűzete van az ultrabookok közül. (munkaeszköz)
    3. Könnyebb az átlagnál, Masszívabb mint az átlag, hordozásra termett (munkaeszköz)
    4. Van rajta trackpoint.
    5. 3 év világgarancia (Lenovo Support)
    6. Lenovo Business szoftver csomag (Garancia, folyamatos (Business) frissítés)

    ?

    "Nem tudom milyen mérnök vagy, de ha esetleg gépész vagy ipari formatervező akkor nagyon érdemes megnézni hogy néz ki a rMBP belül és úgy általában a unibody ház mint műszaki konstrukció."

    A horpadásról mi a véleményed? Esetleg a eséseket komolyan megszenvedő ergonómiáról? Azt tudom, hogy olyan még nem történt, hogy macbook tulaj ilyet mondana, de én már láttam olyan unibody macbook prot, ami horpadt. Működésképrelenné tévve az eszközt... :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz orbano #101 üzenetére

    "ismétlem magam, hátha átmegy: itt ülök egy TN-es T430 előtt. S Z A R érthető? "

    Értem, de akkor hátha neked is átmegy nekem ezzel nem volt még gondom, érthető?

    V E GY É L SZ E M Ü V E G E T...

    Számotokra a konkrétum:

    "egyébként nem is tudom mikor voltam utoljára olyan koncerten, ahol nem tűnt volna fel a színpadon egy apple gép..."

    És mire használták? Valamint milyen koncerten voltál?

    LGT?
    TÁTRAI BAND?
    ROLLING STONES?
    Deák Bill?

    Jaaaa Shane 54? SP? Barba majom zenész vagyok, aki tátog és Czerovszky Heni meg énekel a stúdióban ami soha nem látott apple-t....

    Ok hagyjuk...

    Én is írok egy konkrétumot jó:

    Nem is tudom mikor láttam utoljára Magnet vasutot a Kola-félszigeten Murmanskban.

    (Egy két apróság van csak - 20 fok, nincs mágnes vasút nem is lesz, ja és 1 - 1,5 méteres a hó) de valamikor láttam...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ldave #110 üzenetére

    Nem, csak ezzel jönnek mindig, nincs bajom a Mac-el nagyon jó minőségű (Talán a legjobb) konzumer termék. Semmi bajom a mac-el. A Fan-ok szerint persze, mert nem bólogatok, de ha nem haragszol, akkor ezt a Te kedvedért sem fogom megtenni... :)

    Maradjunk is ennyiben... Mac témában :)

    OFF..... Mac téma

    (#111) dabadab :

    A célnak megfelel ennek ellenére valóban tehettek volna bele IPS-t. Nem tettek ez van...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz orbano #106 üzenetére

    Aha na ez sem engem minősített nem a zene miatt, hanem "a többit nem értem a mondanivalódból " e-miatt... :))

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz dabadab #115 üzenetére

    Nézzük a következő élethelyzetet:

    - Az IPS Panel jobb a TN-él? Igen jobb tény. Igazad van.
    - Az TN Panel jelen pillanatban megfelel a felhasználótábornak. Igen megfelel.
    - Erre a beállításra [link] milyen valódi az életben használt példát tudsz mondani? Azon felül, hogy inverzbe fordult a TN panel az IPS meg erősen torzít? Én erre nem tudok életszerű példát mondani....

    Szóval ehhez semmilyen szemüveg nem kell csak egy kis rálátás...

    Tudsz nekem egy képet mutatni a Carbon meg egy IPS között, mert most itt garantálom neked, hogy a Carbon nem fordul inverzbe. Most már sajnálom, hogy nem fényképeztem le itt Londonban.

    Jól láttam, hogy ezek T60-asok (5 - 6 évesek?)

    Nem gondolod, hogy a TN panelek egy picit fejlődtek?

    Ez kb egy olyan példa volt, mintha egy HTC Kaisert szeretnél összehasonlítani egy SGS III Majd azt mondanád, hogy szar a kaiser valóban...

    Mai példa?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz buvartacsko #127 üzenetére

    Szóval szerinted ez olyan, mintha szemből néznéd, mindenféle kötözködés nélkül kérdezem? Szerintem abból a szögből egy 5 - 6 éves gép teljesen mindegy hogy IP, vagy nem IPS nem adja vissza azt minőséget mintha szemből néznéd?

    Elismerem, hogy az IPS-nek sokkal jobb a képe oldalról, ezek tények, nem is vita tárgye. Ebben igazatok van. De az sem realitás, hogy a mai TN panelek bekalibrálva már sokkal rosszabbak, mint egy IPS. Az IPS jobb ez tény.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz dabadab #135 üzenetére

    Ezzel én is ponosan így vagyok a magán T61-emmel.

    (#129) Chaser

    Ezt én is így gondolom.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ldave #132 üzenetére

    Teljesen jogos, azt az esetet kivéve, ha a céges IT-s képben van és tudja mit jelent az ilyen gép, pl mikor ezt egy csúcs project managernek megveszik, mert akkora a nivója a gépnek.

    Ha magánhasználatra veszik akkor teljesen jogos amit írsz. Ennyi pénzt senki nem költ el csak hasra ütésre.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #148 üzenetére

    A fenéket 2 hetet vártam hogy megcsinálják a Dellemet (Vostro), először rossz alaplap jött majd cserélni kellett a kijelzőt, kijelző kábelt, és megint az alaplapot is. A Dell egy dolgot vállal, méghozzá, hogy a következő napon elkezdi javítani a gépet, azt nem, hogy kész is lesz.

    Lenovo a konzumer gépeit Lengyelországban szervizeli, a valódi ThimkPadeket kis tételben Magyarországon, x100 db-os tétel esetén már Bécs, vagy Szlovákia. (Mondjuk ilyen nagyon kevés van, de vannak olyan cégek, ahol 500 felett szereznek be ThinkPad notebookot)

    A Lenovo szervize jó, a HP-é is, de a Dellé is. Mint a fenti eset jelzi mindenhol vannak bajok, becsúszik egy két baki. Nem az én esetemből kell kiindulni, de nem egészen működik úgy, ahogy papíron le van írva.

    Az ASUS, ACER szervizt hagyjuk, kezdjük ott, hogy jótállást végző szervize hivatalosan egyiknek sincs Magyarországon innentől kezdve ez max Mariska néninek (Mariska néni: olyan user, akinek mindegy, hogy meddig áll a gép a szervizben, ez egy munkaeszköz esetében nagyon nem mindegy). Az ASUS-nak egyáltalán, az Acer-nek ott az EC-CO de az nem jótállás szerviz, hanem jótállás utáni. Innentől kezdve ez Business osztályban = 0-val.

    (#141) Chaser :

    Persze fontos, de a legtöbb usernek egy jó TN pont elég, akinek nem válasszon IPS-t.

    (#145) orbano :

    Hát nem dobálják a Matt IPS laposokat. Én is rühellem a csillogó kijelzőket, herótot kapok tőle. Pláne olcsón nem kapsz ilyeneket. Van egy kettő, de... :U

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Ati1979 #154 üzenetére

    Nem tudom nekem volt kb 10 notebookom eddig, de soha nem kellett a kijelzőt utánálligatni, 3 perenként, persze, ha cigánykerekezés közben nézel filmet, akkor tuti kell állígatni, de egy irodai/business gépe esetén nem kellett soha állígatni.
    Cserébe az ilyen szutyok csillogós kijelzők (XPS 1330, 1530, Inspiron 1525, 1545, Apple MacBook Alu) jobban kikészített, mint a Matt TN. Ezeket próbáld meg oldalról megnézni, magadat látod de ami a kijelzőn van azt nem. Inkább legyen matt TN, mint csillogós IPS. Maga a halál.

    Persze ha Matt IPS, akkor OK, de az mint a fehér holló, vagy baromi drága.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Geller72 #156 üzenetére

    Mindenhol vannak gondok, erre próbáltam utalni, egyik sem makulátlan. Persze ilyen történeteken nagyon sokan tudnak mondani én is. Pláne aki régen notebookozik. Demagóg lenne azt állítani, hogy adott márkának rossz szervize van adott márkának meg jó, de az egy nagyon komoly határozó tényező, legalábbis számomra, hogy legyen egy szerviznek szemtől szemben kontaktja, ez az alap.

    (#157) Ati1979 :

    Ebben egyetértünk. Nekem (személy szerint) volt IPS Paneles gépem (T61, van is) és van nagyon jó TN paneles is (ProBook 5310M) mindkettő megfelel. A TN most lett kalibrálva.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #159 üzenetére

    T61P dehogynem....., Megnézem neked de ez nagyon IPS szagú. T61P-ben opcionálisan kérhető volt IPS panel ebben meg az van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tim82 #162 üzenetére

    Ez mondjuk egy cserélt panel, de akkor valóban TN lehet, a belátási szögei nagyon jók viszont.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Geller72 #165 üzenetére

    Lehet hogy nekem, de tudom, nem kell semmit bizonyítani. Ismerem az IPS-t. Használtam Dell Precision gépet 1,5 évig.

    Hozzáteszem az én ThinkPadem is igen jó.

    Amúgy ha szemből nézed semmi különbség, minimális (10 fokos) szögből sem. Persze az IPS sokkal szebb ha oldalról, felülről nézed. De ezt eddig is tudtuk szóval...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tikakukac #175 üzenetére

    "Viszont aki ágyikóban nézne egy 12"-os word doksit (ez lennék én) annak enyhén szívás 20 centi fejmozgatás is, mert úgy besárgul alulról a kép, mint a huzat."

    e-book reader?

    (#172) stifi:

    Én pontosan így vagyok vele. Nem is rúgózom már ezen. Felesleges. Az itt lévő kommentezők nagy része nem is szeretne ilyen drága gépet venni, csak beszól, hogy ez vagy az a jobb. Élőben nem látta, csak mondja a magáét. Ennek semmi értelme. Igazad is van. Én szemezek vele nagyon Londonban, meg is veszem szerintem, mert itt közel 50 000 Ft-al olcsóbb. De lehet, hogy T430u lesz belőle, mert az még olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz orbano #178 üzenetére

    Nem kell megvenned. Ez van. De úgy is jobban tudod.... :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #182 üzenetére

    Neked nem tettszik, Rendben ezt elfogadta mindenki. Miért ülsz ezen a témán? Nekem meg megfelel. Rendben ennyi nem több..

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #197 üzenetére

    Ez konkrétan egy Dell Precision M4xxx es sorozat volt, és igen IPS volt. A t61-emről hittem azt igazad van de ahhoz képest, hogy TN igen jó a képe.

    Te viszont nem tudsz leszállni erről, nem baj ez van, ezzel nem lehet mit tenni. Vegyél MacBook Pro-t.

    Amúgy egy dologra még válaszolhatnál Te láttad ezt a gépet élőben? Én igen...

    Mert az észt annyira osztod, nem csak Te sokan, de állítom soha nem akartál ilyen gépet venni, csak fikázni jobb, mint elmondani, hogy láttam ilyet és ez és ez a véleményem. Az itt lévő emberek 80 % soha nem látta a gépek 90 % amiről írogat. De ide bejössz azért...

    És most jöhet a magyar virtus.... (Észosztás, fikázás, kivagyiság magyar módra... (Szűken megjegyezném nem véletlenül tart ott Magyarország ahol tart. szvsz...))

    Valamint TE vegyél IPS-t körbekérdeztem itt az Angol kollégákat kinek van baja az TN paneles HP-al senkinek nem volt (Visio, VMware, Linux, Unix, Oracle) rendszermérnökök.

    Erről ennyit, de neked, meg a "hozzáértő csapatnak" IPS kell az ágyba. (Nem haragszol ha ismétlem magam Szűken megjegyezném nem véletlenül tart ott Magyarország ahol tart. szvsz... :N )

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Integra #199 üzenetére

    Egyrészt én is ha vennék akkor nagy eséllyel én sem ezt venném meg bár még benn van a kalapban. Hanem a jóval olcsóbb T430u-t. Esetleg HP EliteBook 2170-et. De ezt is többször leírtam.

    Ma pedig ha mutatsz olyan új ThinkPad -et, amibe nem szigetes a billentyűzet, azt szívesen látnám én is de nem mutatsz mert nincs. Ennyi erővel felejtsd el a ThinkPadet.

    Az utolsó X-es talán az X220 volt amint még ThinPad billentyűzet volt. Én is szerettem de a divat felül írta, hozzáteszem ez ellen Te sem tudsz semmit tenni, vagy megszoksz vagy nem használod, semmi több.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Ati1979 #202 üzenetére

    Igen emberi dolog, én mondjuk szemüveges vagyok, de ettől függetlenül is vannak jó TN panelek.

    Azzal nagyon nem értek egyet, hogy egy 3667u gyenge lenne. Nagyon kevés ultrabookot mutatsz amibe ilyen durva ulv processzor van.

    A Ram igen a Max 8 GB kevés lehet ebben igazatok van, de a felhasználói réteg aki megveszi majd azt bőven kiszolgálja. Az a Zenbook amibe ilyen durva processzor van (Ha van ilyen) az sem olcsóbb. Noha a kijelzője valóban kategóriákkal jobb a Carbonnál.

    De itt meg a support amiben nagyon erős, meg a szolgáltatások, jótállás szerviz stb. Mellesek Magyarországon szervize is van.

    (#203) Chaser

    Kedves Chaser, igazad van az elvárások nagyon fontosak, kár, hogy nincs a termelékenység ezzel összhangban. Erre akartam kilyukadni, nem pedig személyeskedni. De mint írtam jöhet a magyar virtus jött is. És errő senki nem tehet (Természetesen)

    Maradjunk abban, hogy igazad van Te értesz hozzá ez látszik elvárásaid is magasak, ez meg egy szar.

    Sok sikert ehhez a stílushoz, nem fontos ám válaszolnod, ha nem megy ...

    Természetesen hogyan mondhatnék neked ellent ;)

    Igazad van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Ati1979 #206 üzenetére

    Igazad van, nem arról van itt szó, hogy ezek az ULV-k nagyon erősek lennének. De azért van itt is igen komoly szelekció.

    Nem mindegy, hogy i5 3317, i7 3517, vagy i7 3667

    Ez hagyományos notebook processzor kategóriát tekintve nagyjából: i5 3317u ~ i3 2330 - 50, 3517u valahol i5 2430 és I5 2450 - 2520 között mozog.

    Bizony a 3667u sok helyen megveri az i5 3210-et, majdnem i5 3320-nak felel meg, az meg annyira nem rossz. Gyakorlatban a MacBook Pro i5 szintjét hozza processzor szinten. Azt ne mond(játok) hogy egy ultrabooktól az nem jó teljesítmény.

    Az UltraBook-ban gyakorlatilag ez az egyik legerősebb processzor.

    Az i7-es Zenek 80 %-át i7 3517-el szerelik.

    i7 3317 - 3667 között nagyon nagy a különbség.

    A Carbonnak 8 GB-os változatai is vannak.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Integra #210 üzenetére

    Nem fogják megérteni. A billentyűzetben egyet értek veled, de az a helyzet, hogy a Lenovo nagyon feljött az elmúlt 2 évben. És a piac mondja meg, hogy mit tesznek a gépeikbe,

    Az ultrabook kategóriába bele sem férne a hagyományos ThinkPad billentyűzet. Szóval ha lesz következő ebből abban sem hagyományos billentyűzet lesz.

    Mint megtudtam pár volt kollégától itt a PH-n (Nagyker vita) annyiért kell eladni valamit, amennyiért megveszik. Sajnos ez ítt is így lesz. (A Sajnos nem irónia.)

    (#211) fordfairlane :

    + 1

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Ati1979 #215 üzenetére

    Zajosak, és melegednek is. Ha meghajtod képes zajongani. De ennél ez kikerülhetetlen. Ennek a hűtése egy hasonló zenhez képest jóval hatékonyabb, de melegszik ez is rendesen.

    Ráadásul a 3667u felmegy 3,2 Ghz-re ami az ULV világban nagyon durva ott melegszik is rendesen.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fordfairlane #232 üzenetére

    Alapvetően pontosan azt az egyensúlyt nagyon nehéz megtalálni, hogy melyik az az eszköz, ami sokáig bírja alapfelhasználásnál (6 - 10 óra), terhelten (4 - 7 óra) ilyen nagyon kevés van amire azt tudod mondani, hogy jó processzor van benne, 8 GB ram, meg 256-os ssd és még nem is üti meg az ára a csillagos eget. Az a helyzet, hogy már egy 3667u sem alkalmas hosszabb üzemidőre, mert nagyon nagy a teljesítménye, de egy i3 2377m, vagy egy i3 3217u már nagyon karcsú teljesítménnyel rendelkezik. Szóval ez a legnehezebb dolog. Arról nem is beszélve, hogyha 4 - 5 cellás 45 - 50 Whr (3100 - 3500 mAh) akku kerül bele az már a fehér holló kategóriája. Most hagyjuk az olyan eseteket, hogy 8 cella, meg nVidia GT630 mert akkor akku idő szempontjából adtak a sz@r.... egy pofont.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák