Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ribi #10 üzenetére

    Vannak érdekes megoldások. De legalább van:

    Én sem hagynék le musthave* portot, de a másik topciban már kifejtettem a véleményem: egyszerűen nem fér rá minden ha nem csak az ethernetet nézzük. viszont itt van megoldásnak a displayportos/thunderboltos, PD-s, stb... Type-C. Ezzel már nem átalakítók tömkelegére van szükség, hanem egy kicsi, univerzális és főként szabványos dokkolóról. Ezekbe kell belerámolni minden "extrát" (pl. 2-3. monitor kimenet) és kész.
    Kb. az utóbbi pár évben soha nem volt még ennyire értelmes interfész fejlesztés.

    *Aztán, hogy mi a musthave az se annyira egyértelmű. Irodai gépnél biztos nem hagynám le róla az ethernetet... vagy nem nevezném irodainak. De ennyi erővel 2 digitális monitor kimenet nélkül se adnám ki pedig ilyen meg kb. nem létezik... bezzeg a dsub kimenet mindegyiken ott figyel. Hiába értem a logikát: munka=praktikum és mindenre felkészülés - ezt mégis a lehagynám már a francba a vastagabb modellekről is.

  • sb

    veterán

    válasz .mf #40 üzenetére

    Az a helyzet, hogy elég nagy előny a méret+súly. 10-ből 9 embernek elég és ez érthető is.
    Igazából nekem is, pedig munkára van komolyabb cucc Latitude személyében és oda nem is kéne kisebb/könnyebb (max kicsit :D ). De tényleg hordozni, otthoni felhasználásra vagy asszonynak tök felesleges minden felsorolt előny, nagy akksiidő, portok tucatja... ellenben ha 1.6 helyett 1.2kg az tök jó. Ölben is, fűtésre is, vinni is.

    Ha már a portokat említed, másik topicban fejtettem ki, hogy hiába hiányzik nekem is munkában 1-2 plusz port, az se megoldás, hogy 22db legyen a notin. Most is viccesen néz ki mikor oldalanként 2-3 kábellel karácsonyfát csinálok belőle. Erre meg dokkoló kell... csak nem a f*s tjpusfüggő 10 éve tervezett szar.
    Kedvenc példám a Latihoz adott, a port átkerült de a dokkoló maradt, így kb. 2x akkora helyet foglalna az asztalon.
    Szóval tartom amit írtam: nem kell agyonpakolni a notik nagy részét. Erre végre van/lesz type-c dokkoló.
    A másik végletben meg 2mm-ért se kéne lehagyni a portok felét nem pengevékony munka és/vagy kicsit erősebb gépnél. A kilósaknál meg tök mindegy kb.

  • sb

    veterán

    válasz .mf #51 üzenetére

    Utánanéztél, melyik notiról van szó? Pont az a lényeg, hogy úgy volt kicsi és könnyű (igen, pont 1.2 kg), hogy közben alaposan megtömték portokkal és fícsörökkel.
    Utánanéztem.
    És ezt általánosságban írtam. A méret súly fontos... ez tény. Attól meg erősen függ a portok száma. Ennyi, ez fizika, nem filozófiai kérdés vagy más világnézeti.

    Az, hogy van létezett subnoti amire ráfért még nem jelenti azt, hogy minden gépre ráfér, és főleg nem minden port, ami kellhet. (Azóta azért vékonyságban is vannak olyan ahol még a normál USB is gáz).

    Plussz az már karácsonyfa lesz... Ez meg a kiegészítő gondolat mellé.
    Nem véletlen jött a Type-C végre értelmes és univerzális megoldásként.
    Mondjuk egy Type-C, USB hubos (esetleg wireless perifériákkal) monitorra "dokkolt" és azon keresztül töltött noti máshogy néz ki mint akármi a fentiekből. Egy portokkal teleaggatott gép is elbújhat mellette.
    Ezzel megoldva a portnélküliek és a teleaggatók problémája is. :D

Új hozzászólás Aktív témák