Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz sb #15 üzenetére

    +1

    Laptop legyen vékony, pici, könnyű, mert a hordozhatóság az elsődleges. Ha épp nem a hordozhatóság az elsődleges, akkor meg kell hozzá egy dokkoló vagy max. 2, és akkor otthon és irodában is lehet asztali gépnek megfelelően használni. Az kétlem, hogy általános felhasználási terület lenne, hogy az ember sok helyre hurcolja a laptopját, és mindenhol gigabites ethernetre akarná dugni. Nyilván van ilyen, és nyilván fel fog tűnni egy kommentelő, hogy ő cégeknél gigabites ethernetet auditál, ezért neki szüksége van erre :U De általában egy laptopot használnak helyhez kötve 1-2 helyen, amúgy meg úgyis wifin használják.

  • .mf

    veterán

    válasz sb #46 üzenetére

    "Az a helyzet, hogy elég nagy előny a méret+súly."

    Utánanéztél, melyik notiról van szó? Pont az a lényeg, hogy úgy volt kicsi és könnyű (igen, pont 1.2 kg), hogy közben alaposan megtömték portokkal és fícsörökkel.
    Én már annak is örülnék, ha lenne a vékonyabbakon is 2 (esetleg 3) USB3, 1 typeC, 1 miniDP, 1 Eth, 1 jack, 1 SD - manapság már ez is egyre ritkább, pedig nem hinném, hogy annyira extra kívánságok, hely bőven lenne rajtuk, a bal oldalon szokott pár port lenni, a jobbon meg szinte semmi.

    HCL: "Amúgy azt is nézzük, hogy mekkora számítási teljesítmény tartozott ahhoz a 4 órához."

    Nem egy erőgépnek tervezték, de amikor megjelent, a Core Solo még alacsony órajelen is egész jó volt az akkori Dothan-magos Pentium M Centrinokkal szemben; kétmagos testvéréhez, a Core Duo-hoz képest már persze gyengébb volt. Viszont az utód Vaio TZ-be már kétmagos került (C2D U7x00), hasonló méretben, tömegben, felszereltséggel. Az akkuidő persze már romlott, mert 5.5W helyett az már 10W TDP-s proci volt.

    Soros, párhuzamos? Ilyet nem is írtam, a D-sub kivételével, ami viszont monitor-kimenetként mégiscsak eléggé kell rá, nemde? Mint fentebb írtam, nem arra vágyok, hogy tömve legyen portokkal, de ha akkor bele tudtak zsúfolni ennyi portot és fícsört, akkor manapság egy sokkal integráltabb, kisebb alkatrészekből álló gépekre miért nem tudnak harmadennyi portot és slotot se rakni?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák