Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    Nancy Faeser német belügyminiszterrel értene egyet Hitler is.

    Magánélet?!

  • Fred23

    nagyúr

    válasz aprokaroka87 #17 üzenetére

    Hozzáállás kérdése, erősen szubjektív. Van egy olyan érzésem, sok tekintetben mások az elképzeléseim az állam szerepéről, működéséről, jogairól, mint akár a többségnek. A többség tán majd' mindenütt birka, és nem polkorrekt már az se, ha az ember nem birkaként tekint magára itt az EU-ban.

    FattyDove: Én például tuti nem követelném, hogy tiltsák be őket. Aki fenyegetve érzi magát, kezdje el építeni a biztonságát úgy, ahogy tudja. A világ mindig veszélyes hely volt, most is az, mégis -szerintem- ordas nagy hiba az államra ruházni ennek a problémáját teljes egészében. Ha az ember maga nem foglalkozik a kérdéssel, ha direkt csökkenti az önvédelmi erejejét, az birkaságba vezet. Ezért is olyan szimpi számomra az USA minden hülyeségével együtt; például legálisan felfegyverkezhetsz. És még pofázni is sokkal szabadabban lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz dabadab #27 üzenetére

    Sosem használtam az alkalmazást, de nem is a konkrét ügy itt számomra az érdekes, hanem az elvek. Gondolom, lehet zárt csoportot és 1/1-es beszélgetést is indítani benne. Vagy nem?

    Ja, ha a nyilvános részt akarják cenzúrázni csak, az kissé más tészta azért. Azt se nagyon támogatnám mondjuk, de talán azért tennék néhány kivételt a legdurvább, legszélsőségesebb esetekben.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Gargouille #41 üzenetére

    Szerintem nagyrészt jól gondolod, a trendvonalnak csúnya kifutása lenne. A realitás viszont az, hogy a legtöbb ember birka akar lenni, és ezen nem nagyon lehet változtatni, vagyis sok szempontból előnyben vannak azok, akik öntörvényűbbek. Más tészta, hogy ez bizony más szempontokból meg hátrány is lehet.

    Az biztos, sosem bántam még meg azt, hogy nem voltam birka.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Gargouille #87 üzenetére

    Oltatlan covidos betegeket hátrébb kéne sorolni az orvosi ellátásban, illetve kifizettetni velük az ellátásuk költségeit.
    Másrészt szerintem legyen joga nem oltatni annak a felnőttnek, aki nem akar.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Gargouille #90 üzenetére

    Ahogy hallom, mostanában egyre jobban pedzegetik, hogy majd kötelezővé teszik az oltást, amivel pont az a bajom, ami jelen topik tárgyával: a szabadságjogok / önrendelkezés további csökkentésének folyamatos állami vágya. Ez az, ami nagyon nem tetszik.
    A baj az, hogy az emberi felelőtlenség elért egy olyan szintre, ami mellett már könnyű érveket találni mindenféle állami beavatkozásra, jogkorlátozásra. Ennek dacára én továbbra is leginkább az emberek szabadságjogait szeretném nézni. Utána jöhet a többi egyéb.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #94 üzenetére

    & FattyDove&copass:
    "Másrészt szerintem legyen joga nem oltatni annak a felnőttnek, aki nem akar." /by me/
    A gyerek más kategória.

    3 oltáson vagyok túl egyébként, noha úgy kábé egyáltalán nem érdekel ez a vírus magam miatt. Simán lehet, hogy beszopnám, és tévedek, de egészségem alapján a legegészségesebb 1%-ba tartozok. Szóval nincs otthon kézfertőtlenítő (sima szappan van ;] ), eddig 1 maszkot vettem az elmúlt kábé 2 évben (1-et meg kaptam), és nem nagyon mozgat az egész vírushelyzet azon túl, hogy kényelmetlenül érint. De megadom a többieknek a minimális tiszteletet, van bennem annyi felelősségérzet, hogy kibírtam azt a 3 szurit. Mondjuk asszem, itt meg is állok, mert kezd már kicsit sok lenni az egészből.

    Gargouille: Érthető álláspont, de azért én nem támogatom.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz copass #98 üzenetére

    Nem vagyok parás típus, bocsika. 41 éves vagyok, és 18 éves korom óta 4x vagy 5x voltam beteg, egyik se tartott 10 napnál tovább; évekig háziorvosom se volt, mert minek...
    De például nyílt sebbel, alaposan vérezve úsztam már meglehetősen piszkos vízben, és utána nem szaladtam dokihoz tetanuszért, vagy éppen 41 fokos lázzal mentem tiniként diszkóba januárban, -2 fokban, pólóban. "Gőzölögtem" a levegőn, és ezt viccesnek tartottam. (Akkor még felelőtlennebb voltam másokkal szemben.) Hajnalban hullaként estem be az ágyba, ébredés után viszont már teljesen egészséges voltam.

    "az emberi élet védelme minden esetben felülírja a szabadságjogot, ez nem kérdés."

    Szerintem nem minden esetben, de nem lennék meglepődve, ha a többség a Te álláspontodon lenne. Az emberek meghalnak, a halált el kell fogadni. Az nem mindegy, hogyan élünk, amíg eljutunk odáig. Az életminőség védelme nálam sok esetben fontosabb, mint egy-egy bizonyos élet túlerőszakolt védelme.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz FattyDove #108 üzenetére

    :D
    Olyan pont nem volt, de egészen sokáig szokásom volt beteg ismerősök után enni vagy inni öntesztelés/kíváncsiság miatt. Gyakran voltam adott helyen kábé az egyetlen, aki nem lett beteg. Asszem, tesóm mondta gyerekkorunkban, hogy meg kéne próbálni a véremet beadni AIDS-es betegeknek, hátha... :))
    Tényleg nagyon szerencsés genetikám van, viszont ki is szállok inkább ebből a sokakat idegelő offtengerből, érdekes volt azért. Rossz lehet vacak immunrendszerrel végigparázni egy életet.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Tapsi #114 üzenetére

    Részvétem a szomorú családi példa okán, nálunk aki elkapta, nagyon olcsón megúszta. Az se kizárt, hogy rajtam is átment már, csak nem vettem észre. Mivel alapvetően nem vagyok parás, a kockázatvállalásban pedig az átlagnál magasabb fokot merek bevállalni, nem is nagyon ismerem ezt a vírust, viszont elfogadom a szakemberek véleményét, miszerint komolyan kell venni, veszélyes, stb. Illetve oltatni azért is előnyös, hogy utána leszálljanak az emberről, ne cseszegesse a környezete. Az viszont számomra logikátlan, mikor valaki az oltástól fél, a vírus nagyon esélyes elkapásától viszont már nem.

    A konteók ellen szerintem is tenni kell, de nem nagyon komoly jogfosztásokkal. (Ez viszont valóban relatív/szubjektív. Kinek ez fáj jobban, kinek az.) Nálunk például van akár 130 milliárd is "közmédiára" egy évben, a Fidesz sikerpropagandája helyett talán mehetne ott némi hasznos is. Budapest-Belgrád vasútvonal árából is lehetne konteókra ellen-plakátolni, ellen-hirdetni, stb. De látod, az államnak nem is olyan fontos ez az ügy; a szabadságjogaid azért persze boldogan csorbítanák/csorbítják az "érdekedben". Mint látjuk, Németországban is vannak bőven, akik "mindenkinek az érdekében" mindenkinek csökkentenék a jogait alternatív megoldások keresése helyett.

    A korlátozások helyes mértékét szerintem az EÜ teherbírásának függvényében érdemes beállítani, ugyanakkor rengeteg szerintem vállalható módon lehetne befolyásolni az oltakozási kedvet, ld. hátrább kerülsz az ellátásban, ha oltatlanul hoznak be a vírussal, fizetheted az ellátásod, vagy akár oltatlansági adó.

    És igen, aki meg oltva van, térhessen vissza az élete a normális kerékvágásba! Mehessen például moziba maszk nélkül, ezen most is bosszankodom éppen. Nevetséges, hogy már mióta tart ez az egész azoknak is, akiket nem kellene, hogy érintsen.

    arnyekxxx:
    Gyerekként nem vagy alkalmas felelős döntések meghozására, mindarra, amire egy felnőtt elvileg, elméletileg már képes. A felnőttség egyik legfontosabb attribútuma a felelősség felvállalásának kötelezősége. Belátása szerint cselekedhet, dönthet. Oltásra kényszeríteni valakit erőszakkal szerintem embertelenség, nagyon súlyosan sérti az egyéni önrendelkezést.

    A nyomós ok nélküli állam általi magánélet-kikémkedés is hasonlóan nagy bűn a szememben.

    Sanya:
    Igen, az önrendelkezés mindig korlátozott, de a mértéke nagyon nem mindegy, ahogy az se, hogy éppen nő vagy csökken.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz RandomName #119 üzenetére

    Teljesen tartható álláspont, csak nem az enyém. Leginkább azért, mert nem tetszik, mikor folyamatosan meg akar védeni az állam kábé mindentől, ami az aktuális véleménye szerint rossz nekem, és ezért jogkorlátozásokért nyúl.
    Kormánytól függetlenül nem tetszik ez az állami pásztorkodás. Távol áll tőlem a kínai néplélek. :)

  • Fred23

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #122 üzenetére

    Az elmúlt 25 évben semmilyen sebbel nem mentem orvoshoz, és balesettel sem. Ha lehet, hagyom a testem magától meggyógyulni. Elismerem, ez időnként hülyeség, és fáztam is már rá, mert EZ például orvos nélkül hónapok alatt gyógyult csak meg.

    Hogy rávilágítsak talán kicsivel jobban a problémára: akkor tiltsuk be a Bugatti Chiront? Mi szükség van egy ilyen gyors kocsira? Nem kéne (a németeknek) beállítani egy mindenki számára biztonságos sebességhatárt az autópályáik még sebességkorlát nélküli részein? Mondjuk 150 km/h-t. Vagy az túl sok, legyen inkább csak 130?
    Erre mi szükség van? Miért akar ilyen gyorsan menni? Biztosan pszichiátriai eset, ki kéne vizsgálni, nem?

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Apollyon #132 üzenetére

    Lájkolom az orvostudományt, 3x vagyok oltva, és az oltás propagálása mellett vagyok, csak azért írom, nehogy valaki másként gondolja, aki csak a hozzászólások végét nézi.
    Annyi, hogy az oltás kötelezőségét viszont nem támogatom több hozzászólásban is kifejtett okból, illetve olyan ritkán vagyok beteg, hogy azt a kevés alkalmat igyekszem orvos nélkül megoldani. Igen, és egyszer tévedtem magam szerint is, mert biztosan sokkal hamarabb gyógyult volna meg a lábam kórházi ellátás mellett.

    arnyekxxx:
    Félek egy olyan világ eljövetelétől, amiben az extrém sportot űzők elmebetegeknek lesznek kikiáltva, és 90 felett mindenkit bézs színű állami lakóparkokba dugnak a saját érdekében szigorú orvosi felügyelettel, hogy biztosan elvegetáljon 100 éves koráig. Ha nem sikerül, a gondozók -de tán még orvosok is- megrovásban részesülnek, és 'gondatlan volt' táblával a nyakukban végig kell menniük a város főutcáján. Hiszen a 'normális' a lehető legnagyobb biztonság a lehető legtovább, mi más is lehetne?!
    Szerintem úgy általában a minőségi élet számít inkább, nem az élet hossza. Ezért is tudnék örülni annak, ha működne az oltási propaganda, és az élet visszatérhetne a megszokott medrébe. Ahogy és amennyire az EÜ bírja a terhelést, a korlátozásokat fel kell oldani.

Aktív témák