Keresés

Hirdetés

  • Megbírságolták a Razert a Zephyr maszkok miatt

    ph A cég elég olcsón megússza az ügyfelei félrevezetését, de az üdvözlendő, hogy az Egyesült Államok hatóságai nem siklottak el az ügy felett.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #37 üzenetére

    "Xbox 360-nal is ez volt, jaj leég-felrobban-kigyullad. aztán szépen kicserélték a hibásnak vélt tápokat (nem, senki nem halt meg és nem égett le egy ház sem)"

    :D

    [link]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #41 üzenetére

    "de ha végig is nézted a videót, számodra is kiderült volna, hogy szakszerűtlenül volt tárolva a tápegység, egyáltalán nem volt szellőzési lehetősége."

    "A szakértő elmondása szerint a konzol komponense közvetlenül a fal mellett helyezkedett el, egyik oldalára fektetve, ez pedig nagyban akadályozta a hő elvezetését."

    Ez kb. a gyártó teljes dilettantizmusát feltételezi, nehogy már véletlenül felborul egy vacak táp és onnantól rendben van, hogy kigyullad, ezt te sem gondolhatod komolyan.

    "kb olyan arányban találtál felrobbanó Nokiákról hírt, mint amilyen arányban több van Nokia telefonból."

    :)
    Nem akartam több ezer linket beszúrni :D

    "Meg az is érdekelne, hogyan rúgja le, mikor az asztal mögött megy a kábel..."

    Notebook-ról van szó, azokat meg legritkább esetben használja az ember rendesen elvezetett kábelekkel.

    ---

    "kutyu.hu Ez aztán a hiteles forrás. "

    Ott volt a link az eredeti forráshoz.

    "Ez már kabaré. Hány Amilo-d volt eddig? Ja, tudom... az ismerősi körödben volt egy rakat de mind sz@r volt. A többi márkáról nem is beszélve."

    Szemetet nem vásárolok.
    Egyébként beletrafáltál ismerősi körben van pár, a főnököm lánya is ezt kapott tavaly novemberben, azóta az a csoda túlesett két alaplap és egy kijelzőcserén, most éppen olyan hangja van mint egy kereplőnek (ez lesz az ötödik szervizes fordulója a gépnek).

    Régebben foglalkoztam notebook-ok forgalmazásával, úgyhogy bármilyen fura neked, elég jól ismerem a legtöbb márkát.

    ================

    Azért tanulságos ez a topic.
    Van egy cikk, ami arról szól, hogy egy iPhone csatlakozója kigyulladt.

    Szóvá lett téve, hogy ez enyhén szólva is kérdéses, mivel ami áram azon a kábelen átmegy, nem igen tesz ilyet lehetővé, arról nem beszélve, hogy töltéskor a csatlakozó és környéke teljesen hideg marad, nem melegszik, esetleges zárlat esetén meg mind a töltő, mind az USB port letilt azonnal. Az már csak apróság, hogy közel 20 millió eladott készülékből 2 db ilyen esetről tudunk.

    Erre a készülék kivonását, betiltását követeli itt pár okoska, az összes Apple termékek innentől baleset és tűzveszélyes stb.

    A válaszra, hogy az Ő kedvenc márkájuk már halált is okozott és rendre felrobban (több száz esetről írnak a neten) nem 2 példányról, hanem több tízezerről van szó (ahol ezek az akksik fel lettek használva), az persze nem számít, nem érdekes, hisz nem Apple termék, így nem lehet olyan jól fikázni.

    No és ezek után én vagyok szemellenzős :D :))

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #44 üzenetére

    A cikk írta, hogy az oldalára volt fordulva.

    ------

    "Gondolkodj már picit józan ésszel is. Az összes tönkrement laptop 70%-a ilyen miatt? "

    Szövegértésből 1-es, leülhet.

    A notebook-okat ért balesetek 70%-a az asztalról történő lerántás. Meghibásodni kismillió más módon is megtud, nem arról volt szó.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Integra

    titán

    válasz moonman #37 üzenetére

    képzeld el Ulkesht, ahogy csámpázik a gumival bélelt szobájában, kábelektől rettegve, hogy beleakad netán egy észrevétlen, csúf és gondosz madzagba és neki annyi..
    aztán meglátott egy reklámot, valami ócskának vélt marketing hablabablával. aztán rájött, hogy ez a megoldás az ő gondjaira, és hát ez nem is marketing hablababla, hanem a frankó, erre várt egész életében!!
    ezért jó fogyasztó módjára elnyargalt az almához és jó drágán bevásárolt egyet az ő termékükből.
    Ulkesh most már boldog, vígan rohangál, önfeledtem a szobájában (a gumivédelem is már a múlté), mert tudja, hogy a testi épségét nem veszélyezteti semmi.
    isten és az ég áldja az applet!!! :R

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Integra

    titán

    válasz moonman #55 üzenetére

    vigyázz ezzel, ezért már én is megkaptam a magamét:)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #55 üzenetére

    És a csattanó, mára már több gyártó kijött hasonló megoldással. :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #58 üzenetére

    Pl.:
    [link]

    (A Wind-ben meg nincs 3G modem.)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #61 üzenetére

    "hat. max annyiban hasonlít, hogy fehér."

    Meg olyan az alakja és olyan lapos, de mindegy, nem szándékozom emiatt vitázni.

    "akkor biztos képzelődöm, valahányszor mobil-netezek vele"

    Ok, tévedtem. Gondolom U120H-d van, ami nem annyira elterjedt modell, mint az U100 amit általában Wind néven emlegetnek.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #65 üzenetére

    "rotfl, már ne is haragudj. milyen alakja legyen egy notebooknak? ez pont olyan, hogy iPhone után mindegyik koppintás, mert téglalap alakú."

    Hát persze, ez a lapos elvékonyodó csepp forma teljesen jellemző minden notebook-ra :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #72 üzenetére

    "mint látható kvázi egyszerre lettek bemutatva, ezzel szerintem a témát lezárhatjuk"

    Nem figyelsz, sem az általad, sem az általam belinkelt képen NEM a Wind van, hanem az X-Slim, ami most lett bemutatva pár napja. :)

    ---------

    "El is olvastad őket? Mi volt a gyártó reakciója? Kivizsgálás, ha tényleg rossz, ellenkezés nélkül csere garanciával. "

    Bocsi, de nem. A Nokia úgy reagált, hogy egyedi eset és nem foglalkozott vele. Csak több tucat eset után döntött a csere mellett.

    Itt nincs több tucat eset, csak kettő. De ha most fogom a töltőcsatit és megmelegítem öngyújtóval és a képeket közzé teszem, akkor meglesz a harmadik is.

    Volt már hibás töltőáramkörös iPhone hír ami valóban kigyulladt, azzal kapcsolatban senkinek nem volt kétsége, de ez enyhén érdekesnek tűnik, nem azért mert iPhone, hanem mert elég nehéz elhinni, hogy ilyen kis áramnál létrejöhet ekkora hő, főleg, ha mindenhol van zárlatvédelem.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #74 üzenetére

    "figyelek. én azt mondtam, az X jobban hasonlít a Wind-re, mint az Air-re - kvázi egyformák. "

    Tényleg? Én nem így látom. :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #91 üzenetére

    "A hülyeség fáj, de az nagyon."

    Szomorúan olvasom, fordulj orvoshoz, az ajánl majd fájdalom csillapítót :D

    --------

    Ez világviszonylatban értendő.

    Egyszerűen az eddigi smart készülékeket minimális mértékben használják netezésre.
    De mindenesetre mulatságos, ahogy hitetlenkednek a köpködő bajnokok :D

    [link]

    De hát igen, a Cnet és az egész világ hazudik, ha iPhone-ról van szó :)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #101 üzenetére

    "WM legalább a szokásos menüs, pipás, ikonos rendszert használja."

    És mint ilyen, cerka nélkül nem igen használható. Egy mobil eszköznél meg alap, hogy bármikor lehessen használni, akár egy zsúfolt buszon fél kézzel is. Erre a WinMo alap GUI-ja alkalmatlan.

    "kipróbáltam pár ilyen WM-re is, a vége mindig az lett, hogy visszatértem a default gui-ra."

    Nem csodálom, ezek a pótlólagos felületek csak félmegoldások, bármilyen alkalmazás indítása után visszaköszön a WinMo eredeti gagyi UI-ja.
    Amíg a MS maga nem készít egy használható felületet, addig ezekkel a pótmegoldásokkal csak parasztvakítani lehet, teljes megoldást erre a problémára nem adnak.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • #16820480

    törölt tag

    válasz moonman #101 üzenetére

    én próbáltam sokszor, de pont a felépítése miatt nem tudtam megszeretni sosem. szerintem ebből etalon például a a Pré, valahol második helyen az Android meg a BB lenne (ez utóbbi mondjuk netböngészésben még nincs azért ott, látszik, hogy üzleti, céges környezetbe szánták eleve).

    lehet, hogy a start menü 9 éve jó ötlet volt, de manapság sokkal kreatívabb megoldások is léteznek (például a lehúzható androidos értesítési sáv, hogy csak egyet említsek)

Aktív témák