Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz b. #34 üzenetére

    Mutatsz légyszi (létező, tesztelt, nem a ma bejelentett 15W-osokat amiket még nem láttunk és vélhetően jóval gyengébb gpu-val lesznek) 4 magos Intelt erős gpu-val 20W-ból?
    Vagy úgy gondoltad, hogy a mobil Ryzen kb. rádupláz az Intel mobil procikra?
    :F

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Petykemano #32 üzenetére

    65W 1 szálra? Ennek a közelében sincs szvsz desktopon sem.
    De ettől függetlenül irreális a 4GHz mivel nagyon romlik a hatékonyság. 3.5-ig jók kb, de mobilban inkább 3.2 körülre tippelnék, az a kényelmes.

    Az Intelt is várjuk meg. A Skylake 3.1-et nálam 26W körül tud alulfeszelve, def feszen 31-32W. Ez alapján 1-2 magra is soknak tűnik 4GHz pár mp-nél hosszabb boostra.

  • sb

    veterán

    válasz b. #43 üzenetére

    Te vagy röhejes. Tök nulla hivatkozással beböfögöd, hogy 35W=fail.
    Mire alapoztad? Mi ellen jön? Miért fail? Ez a röhejes. Ez alapján egy 100W-os cpu+Maxwell dvga is fail mert nem 15W.
    Almát kéne almával...

    A mai 15Wos 4/8 Intel GT2 csodát írtam, hogy ne hozd. IGP-ben nem ugyanaz és a 4/8 4GHz 15W is egyelőre igencsak meseszerű. De végül is kiindulhatunk belőle. Csak akkor röhejes a 15W U sorozat is, mert van 4.5W-os Y proci is 3GHz felett.

    A lényeg: 35W is létezik, mobilban is. És még csak nem is meseszerű mert ultrabookon kívül sima ügy. Ha már ki akarsz akadni akkor a 100-150W NV 1050-1080-as csodavasaknál kellene kezdeni.

  • sb

    veterán

    válasz leviske #44 üzenetére

    Anno volt vmi leak ahol 3.0/3.3 frekit írtak az egyik Ravenre, gyanítom a 35W-osra. Ehhez képest egy 2GHz körüli alap órajel talán lentebb lesz. Az IGP viszont túl izmos így is.

    Intel 15W GT2 modelleken is szépen visszamászik a cpu 2GHz, jó esetben 2.4 körülre IGP mellett. És az csak 2/4 egy harmatos IGP mellett.
    A prociról meg írtam (szerk: mégsem itt, az a másik topic volt), hogy Skylake 4 magon 3.1-et tud 31-32W-ból (sw alapján). Szóval itt is erős a 3.5-4GHz közé felmenni Intel oldalon is, nemhogy a Ryzennel aminél 4GHz-hez közeledve már vannak problémák.

    Szvsz csodát felesleges várni. Ezek jelenleg annak tűnnek.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz b. #49 üzenetére

    Van róla némi elképzelésem. De ezt beböfögni, hogy 20W alatt kuka felesleges ebben a topicban. Tudjuk mivel jön, hány mag, milyen gpu és TDP. Ez nem AZ a kategória. Ennyi a lényege.

    Ha ezt keresed rossz helyre tévedtél. Ahogy írtam, simán mondom ezt a bejelentett 4/8 15W Intelekre is. Majdnem kizárt, hogy onnan is jön hasonló.
    Ha 15W-ot szeretnél majd jön 2/4 Intel meg Ryzen.

    Kb. annyi értelme van mint a desktop Ryzennél beböfögni, hogy amíg nincs 35W-os addig kuka. Nem emlékszem, de volt valaki aki az összes 8-16 magos Ryzen topicba benyögte.

    Amúgy elég rég láttam AMD procit, a kedvenc gyártómnak nem nevezném. Csak zavar a fiókbóljönazúgyissokkaljobbintelproci hozzáállás sokaknál.

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #52 üzenetére

    Desktop 1050 Ti-m van, tisztában vagyok vele, de egy notiban nem csak vga van. Egy 1050-1080-assal szerelt noti mellett mindig van egy 45W-os proci is, nem szúrják ki a szemünket egy 15W-ossal. Tehát máris 100W-nál járunk az egész konfigot nézve. Ennyit minimum tudnia kell egy ilyen "gámer" notinak hűteni. Az akkuidőről, hordozhatóságról már nem is beszélek, mert felesleges...

    Ezek nem notinak való szörnyek. Ehhez képest vicces egy potens gpu-val egyberakott APU-nál 35-45W TDp-nél kiakadni. Tudom, hogy a mainstream 15W-ból elvan, és nagyon helyes. Netezős gépnek én is 15W-ost keresnék. De majd vélhetően lesz vmi megoldása erre is az AMD-nek. Lehet, hogy túlreagáltam de az összes Ryzen topicból általában az dől, hogy mire NEM jó a Ryzen. A 16 magos sokat eszik, a 4 magosban kevés a mag. A desktopban hol az IGP, meg egyáltalán miért nincs desktop 35W-os... A 6 magosnak meg nem teszik a színe. Kicsit unalmas, hogy mindenre az a baj amire nem tervezték.

  • sb

    veterán

    válasz b. #70 üzenetére

    Az a gond, hogy:
    1. Gombhoz méred a kabátot.
    A 20W alatt kell maradni az alapján amit írsz egy hülyeség. Mert szar a hűtés: legyen jó. Annak van értelme, hogy adott teljesítményszintet nézel adott TDP-hez és mobilitáshoz. Ha azt mondod, hogy
    - 1.3Kg-os noti a mobil és ebbe nem megy bele 15W azt megértem.
    - Azt is megértem ha azt mondod, hogy erre van kereslet és ha piac kell akkor 1.3Kg-ost kell gyártani 15W-ból.
    - Sőt, az is világos, hogy facebookra meg egyéb általános hülyeségre elég 2/4 @3GHz egy átlagusernek. Ez is adja, hogy felesleges 35-45W sávban gondolkodni.

    De a te indokod mondvacsinált, már bocs. Azért létezik a probléma, mert létrehozták a szar hűtéssel. :)

    Fordítsuk meg: Akinek nem elég a 2/4 meg kell egy erősebb vga az mit akarhat reálisan 15W-ból? Max álmodozhat. Ki a hibás: A fizika hülye AMD.

    2. Kettős mércéd van:
    Azt írod az Intel majd úgyis megcsinálja 15W-ból a 4 magot.
    Majd azt, hogy alacsony alapfreki és magas Turbo. Ébresztő: akkor ez azt jelenti, hogy a TDP nem a max fogyi lesz hanem a szokásos megtippelt áltagfogyi. Vagyis Turbo alatt enni fog 25-30W-ot. Vagyis vagy kimúlik a fos hűtéses laptopod ugyanúgy vagy visszavesz és kapsz 2GHz-et 4 magon. Akkor most mit csinált meg az Intel?

    Hogy érdemi rész is legyen: Tuti lesz kisebb Raven, 2/4 is rémlik... te majd arra vársz, akkorra kell tartogatni a kritikát, ha szar lesz. Egyébként fentebb írtam, hogy májusi leakben 3.0-3.3 órajelek szerepeltek. Ez tök hihető 4 maggal 35W-ra. Fentebb írták a desktop 1700-ast 8/16-tal 65W-ból ugyebár.
    Másrészt ha keresel tesztet akkor láthatod, hogy 3.3 és fentebb 3.6 körül van némi megbicsaklás a lineáris órajel-fesz karakterisztikában, ami a Ryzen gyártási eljárásából adódik. Ki is mérték valahol - már nem emlékszem hol - hogy azonos magra vetítve kb. fele a fogyasztás 3.3 vs 3.7- vagy 3.9 között. Vagyis a perf/w pedig kb. 1.7 körülire ugrik. Biztos, hogy ezt fogják célozni mobilban első körben ezeknél a nagyobb TDP-s modelleknél. Ezalatt meg csak lefelé mehetnek az áhított 20W közelébe.

    Mondjuk itt a gpu is erősen bejátszik. Említettem már, hogy 2-2.4 fölé nehezen megy most IGP mellett 15W-ból 2/4 Intel is, de ezt is elegánsan elengedted a füled mellett. Ahogy azt is amikor írta vki, hogy kevés 2/4 15W i7-et látott ami ne throttlingolna.

    De ettől függetlenül még egyszer: nyugalom. Biztos jönnek majd kisebb AMD-k is, a fizikának megfelelően kisebb teljesítménnyel vagy papíron naggyal Turbóval amiből majd csak egy részét fogják tudni... ahogy az Intelek is.

  • sb

    veterán

    válasz b. #86 üzenetére

    Az biztos, hogy nem ezt értettem, mert csak ennyit írtál:
    "35 watt? akkor ennek annyi. 20 watt környéke elfogadható lenne."

    Ez pedig - a 4/8 mag + potens gpu - teljesen elfogadható, sőt mi több, egy eddig nemlétező/elérhetetlen cucc 35W-ból.
    Azóta már értem mire gondoltál, írtam is: ha 15-20W proci kell akkor 2/4, gyenge gpu jöhet. Oldaltól függetlenül.

    Kiegészítésként egyébként most ezt találtam a 4/8 15W Intelekről:

    Az órajel nincs ott, de az látszik, hogy laza 40W-tal indít full Turbo órajelen, szóval el lehet képzelni mi marad belőle 15W-ból, mikor visszaáll. A tesztek alapján a rövidebb tesztekben van 50% előnye, a hosszabbakban annyi se a fele magos 2/4 3GHz-ekhez képest. Ez is beszédes. És akkor az IGP még nincs terhelve.

    Sajnos ez a 15W 4/8 egy kicsit parasztvakításnak tűnik, főleg ha ilyen 40W-os turbókat nem fognak engedni vékony gépekben. Akkor is ha amúgy a napi használathoz azért illik ez a turbo+leszabályzott mód.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz solfilo #88 üzenetére

    Pedig a BR - bár sokat fejlődött AMD-n belül a többi APU-hoz képest - sokkal gyengébb mint a Core vagy Zen cuccok. És látod a grafikont, mit bír a 4/8-as Intel 15W-ból...

    Csodák nincsenek. Ettől még jó lehet az irány, mert kevés usernek van szüksége arra, hogy a 4 mag 10-20 perceket vagy akár órákat pörögjön maxon a render alatt. :) Szóval az 1-2 perces Turbo majd visszavétel egy jó koncepció. Nem gond, hogy ilyen procikat gyártanak és ez lesz a normál működősi mód: nem a specit kell böngésznünk, hogy mit is tud egy noti, hanem a teszteket, hogy mekkora TDP túlfutást engedélyeznek és mit bír a hűtés, mikor jön throttling hőfok vagy TDP miatt...

    Ettől függetlenül azért ez most még nekem kicsit túltoltnak tűnik, a 15W kicsit kevésnek tűnik mindkét oldalon a 4 maghoz. 20-25W már simán jó lenne. 25W-ból megfelelően alacsony fesszel a core már elmegy 4/4 felállásban 3GHz-en (az én Skylake-em tudja alulfeszelve). Vagyis mondjuk egy 8-10W-os IGP használat mellett is elbírna 2-2.4GHz-et hasraütve. De 15W-ból, ráadásul 4/8-el ami kicsit mégis többet eszik, látszik, hogy 1.6-2GHz-nél sokkal több nem marad meg. IGP-vel együtt meg kb. 8W-ból kell dolgoznia...?

    Egyébként a BR-nél más volt a koncepció: Ott a magas Turbo az egyszálasra vonatkozott és az volt az AMD achilles sarka. 4 magon 15W-ból kb. ugyanannyit tudott erőben mint az előző APU-k, a különbség egy szálon volt nagy a BR javára.

Új hozzászólás Aktív témák