Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJGABI

    addikt

    válasz smkb #10 üzenetére

    "Az sem egyértelmű, hogyan kell tartani. Két kézbe fogva, mint egy PSP-t és hüvelykujjal gépelve kényelmetlen. Ölben tartva görnyednénk felette. A legkényelmesebb, ha kitámasztjuk, vagy egy asztalra tesszük. Ezzel azonban pont a mobilitása veszik el. Mivel elég könnyű, nem nehéz hosszabb ideig tartani, de egy idő után már érezni a súlyát, még ilyen rövid teszt alatt is. Könyvet például nem biztos, hogy ezen olvasnék. "

    Tab-ról van szó. [link] Ha a 7" is kényelmetlen meg nehéz, akkor miről beszélünk?

    Egyébként megszokás kérdése. Én érdekes módon a 15,6"-os notimat is tudom ágyban az ölemből használni.

    << "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

  • rtom

    senior tag

    válasz smkb #20 üzenetére

    Egyrészt a tablet 1 kézben fogható, a 10'-es Archos 480 g, tehát kb egy könyv súlyával összehasonlítható. Én órákon át tudok kézben tartott könyvet olvasni, időnként testhelyzetet váltva, pedig nem vagyok egy kigyúrt fazon. Szal szerintem használható ez a tábla design. De majd meglátjuk.

    Azzal a kijelentéseddel sem értek egyet, hogy nem lehet munkára használni. Én a munkaidőm 90%-ban office-t használok, office alkalmazás természetesen van Android alá, (persze a gugli inkább a googledocs-ot nyomja, amihez aztán tényleg csak a böngésző kell.) És ha magammal tudnám vinni a gépem, akkor nem kéne jegyzetfüzet, nem vesznének el megjegyzések, feladatok.

    A lényeg egyébként számomra az a tábla gépek térnyerésében, hogy az emberek elszakadhatnak az x86 és a win egyeduralmától, az ARM-nek (és a guglinak, bár ennek kevésbé örülök, szívesebben látnék pl. Ubuntu linuxot ezeken a gépeken) köszönhetően kiderül, hogy lehet ezek nélkül is élni, és egy gépnek nem kell 3 kg-nál kezdődnie ahhoz, hogy HD-t tudjon lejátszani. Én kipróbálnám pl. a Tegra-t desktopon is.

    Szerk.: egyébként itt van még egy jelölt az IFA-ról, bár nem hangzik túl jól a rezisztív kijelző miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz smkb #20 üzenetére

    két évig volt tc 4200 hpq-m, és hidd el egy kézzel alányúlva, egész értelmesen lehetett tapicskolni. azon még xp volt, nah azon tényleg nem volt sok tabletre kihegyezett cucc, így is vígan elvoltam vele. az a baj hogy sok olyan helyzet van, amikor a lapost nem kényelmes kinyitni, mert nincs elég hely hozzá (pl én viszonylag sokat repülök mostanában, nah ott a netbook is határeset volt de sorolhatnám még)

    nekem x86-os kéne, egy dokkolóval otthon és egyel a melóban vígan ellennék, otthon csak az ágyban lenne mondjuk tabletként használva, esetleg ha mászkálok, főzök, zenehallgatás, filmezés, minimal net. ami engem csábít, az a htpc-s használat, amiben jobb lenne fényévekkel mint egy netbook. és igen ehhez pl pont nem lenne jó más, mert br külső meghajtót pl arra nem lehet rátenni, néha konvertálgatok ezt azt, fut egy minimal dual p3 home szerver projekt, amiről el kéne érni adatokat, képeket, szinkronizálni, streemelni stb. android tudtommal pl ezeket pont nem tudja.

    tény. nem mászkálnék órákig az utcán vele, ahogy netbookal se tenném. nem használnám a buszon, mert a netbookot se használtam ott, és a mostanit gépet se venném elő még ha sürgős meló lenne akkor se. de ha előveszem számomra kényelmesebb lenne néha. kiemelném hogy _nekem_ és _számomra_ :)

  • fourgee

    csendes tag

    válasz smkb #20 üzenetére

    "Ezek nem munkaeszköznek lettek kitalálva hanem, ahogy Stevve is írta bizony luxustermékek geekeknek."

    Ezek nem luxustermékek, hanem bizony megvan a célcsoportjuk. Tudtad, hogy van olyan traktor, ami 20 millió forint? Egy 20 milliós autó bizony luxustermék, nem? Hát, ha haszongépjármű, akkor nem. Sőt, egy csomó busz 80 millió forint. Egy gépjármű 80 millióért luxustermék. Nem? De. De nem egy haszongépjármű. :)

    Az előző hozzászólásomban említett 50 év feletti ismerőseimet, akik nem hajlandóak számítógép elé leülni, abszolút nem értik hogy miért van a Windows és mi történik előttük, viszont pl. családi fotók miatt időnként bekapcsolják a gépet és aztán engem hívnak mert totál elakadtak, velük mit csinálnál? A legegyszerűbb, ha a kezébe adsz egy tabletet. Nincs benne meg az a negatív érzés, hogy "na leültem egy számítógép elé", hanem ül a megszokott helyén, csak nem egy újságot vesz a kezébe, hanem egy elektronikus "fényképalbumot". Sőt, aki így áll ehhez az elektronikus témához, annak ha a kezébe adsz egy netbookot, annak az mégnagyobb szenvedés a túlságosan kisméretű billentyűzet miatt. Na igen, a billentyűzete miatt a netbook sem való munkára.

    Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

  • #56573440

    törölt tag

    válasz smkb #31 üzenetére

    a jelenlegi valóban elszállt árakról azért nem vonnék le messzemenő következtetéseket. a netbookok is így indultak, és kellett egy év, hogy beinduljon a piac, legyen verseny. és legyen értelmes áron több mint megfelelő felhozatal. jelenleg alig van kint valami tablet fronton, ezért is kérhetnek el ennyit az új vasakért. jövő szept körül nézz majd szét hogy mi merre hány óra. várhatóan szépen be fognak mozogni ezek is a netbookok árszintjére.

    android se egyszerűbb ahogy írtad, ez jogos. viszont sok ember van, nagyon sok különböző igénnyel. van akinek majd az arm cuccok jönnek majd be, és lesznek bőven, akik x86 vonalon keresnek majd. csak idő kell hogy normális áron akár tegrás gépet is vehess itthon is.

  • fourgee

    csendes tag

    válasz smkb #31 üzenetére

    "Olvasgass fórumokat android témában pl, és meglátod micsoda kaotikus kuszaság van... a verziók úgy követik egymást mintha zsinóron jönnének. "

    Ezek szerint hülye mindenki, aki PC-t vett, hiszen 1987-ben CGA/Hercules monitorokkal adták méregdrágán, gagyi DOS-szal? Az Androidnak ott a fő versenytárs, az Apple, de most jön az új Windows Mobile, valamint már az új Symbian is megjelent, rá lesznek kényszerítve arra hogy rendet tegyenek, különben elvesznek.

    A legkisebb iPad jelenleg 429 angol font, ami a google szerint ma reggel 145 ezer forint - 1000 dollár meg 217 ezer forint, vagyis a gyártók az Apple árai alá fognak menni, ahogy ezt eddig is tették. A legtöbb tabletet még csak épp bemutatták, tehát még felesleges azon gondolkodni hogy mennyire drága, van-e hibája, stb. Ez egy új piac, most indult. Adni kell egy fél évet, és be fog igazolódni az amit mondtam, tényleg nem luxustermék lesz, hanem egy hiánypótló eszköz.

    A fórumok olvasgatásával meg óvatosan kell bánni. Nagyon sokan tapasztalatok hiányában írnak ordítóan nagy baromságokat :).

    Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

Új hozzászólás Aktív témák