Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • plman

    tag

    részemről egyértelműen kertes.

    Hiába vesz el sok szabadidőt a ház körüli teendő (fűnyírás, udvar söprögetés, hólapátolás stb), számomra akkor is kényelmesebb egy kertes ház mint egy lakás.
    - Tárolóhely rengeteg van, ellenben egy lakással ahol szinte semmi ilyen hely nincs.
    - A gépjárműnek, kerékpárnak van egy tök zárt garázs, barkácsgépeknek, kisgépeknek is van normális helye.
    - csicseregnek a madarak
    - van egy kis műhely ahol ha barkácsolni szeretnék akkor megtehetem.
    - Nyári, tavaszi, kora őszi időszakban reggel este simán ki lehet ülni a teraszra.
    - nem szól be valamelyik szomszéd, hogy zavarja az ételillat, a dohányfüst, ha be kell fúrni pár csavart a falba,
    - nem morog senki ha mondjuk felújítunk,
    - a gyerekeknek nem kell még nappal is tök kussban lenniük,
    - nyugodtan tarthatok akár több kutyát is, és senkit nem zavar ha esetleg ugat a kutya (vagy legalábbis nem olyan szinten szinten mint egy társasházban/panelban)
    - nem a házirend határozza meg, hogy mikor porszívózhatok, mikor takaríthatok.
    - nem hallom, hogy a szomszédok mikor k.félnek vagy veszekednek
    - nyugodtan tarthatok mondjuk egy grillpartyt vagy bármilyen baráti, vagy családi összeröffenést.
    - ha itthon vagyok mondjuk szabin vagy bármilyen okból és napközben aludni támad kedvem simán megtehetem, mert nem hallatszik át minden a szomszédból.
    Most így ennyi jut hirtelen eszembe a pozitívumokról, de biztos van még.

    Viszont az is igaz, hogy vannak hátrányok is.

    - Kert, udvar, utcafront rendben tartása
    - maga a ház karbantartása kívül-belül, .
    - Bevásárlási lehetőség jóval kevesebb
    - buszközlekedés ritkább.
    - rovar, kártevő, rágcsáló okozhat problémákat

    Hirtelen ennyi jut eszembe ami számomra előny vagy hátrány, az is lehet, hogy egy-két dolgot kihagytam, de biztos van aki vagy az egyikhez vagy a másikhoz tudna még hozzáfűzni egy két dolgot, mert számára az jelenti az előnyt vagy hátrányt.

Új hozzászólás Aktív témák