Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ceree

    senior tag

    válasz D1Rect #55 üzenetére

    "Ez elég valószínű."
    Ennyi. :(

    "Mert se a fogyasztói, se a környezeti érdekek nem számítanak amikor valamiből többet kell eladni."
    Szomoru, de sajnos meg mindig a penzugyi mutato a donto tenyezo az uzleti dontesekben, a fogyaszto es a kornyezet is hatrebb van priorizalva. Mint irtam, szemleletvaltas kell.

    t72killer, neked is: pont arrol irok folyamatosan, hogy ez igy nem fenntarthato, hiaba megy igy az en cegemnel is.

    Hcl: Hiaba lenne tomegtermeles, ha nem venne meg senki. Nem a tomegtermelessel, mint gyartasi eljarassal van baj, hanem azzal, hogy hulladekot gyartunk. Mert megveszik, lasd D1rect kommenje is.

    "Amikor olyasmire volt szükség (pl. űrrakéták), amire nem volt fogyasztói igény, azt is ki lehetett fejleszteni."
    Ezt ne keverjuk ide, ez nem piaci kerdes.

    "csomagolóanyag is jön valahonnan :) Mindegy, hol pakolják bele a terméket :)"
    Ez igaz, de az egyesevel csomagolt, vagy az egysegrakomanyban szallitott termek fajlagos csomagolasmennyisege nem ugyanaz.

    "A Kínából kis tételben rendelés mennyi műanyagszeméttel jár (csomó minden papír borítékban/dobozban jön) ahhoz képest, hogy mennyi ásványvizet visznek haza az emberek műanyagpalackban?"
    Ertelmezd amit irtam: ebben a peldaban a tetelnagysagrol volt szo eppen, nem a csomagolasrol.

    "Amúgy én nagyon támogatnám azt a modellt, hogy egyedi igények alapján legyen gyártva mindenféle, annyi, amennyire szükség van, olyan konfigban, ahogy kéred, és simán menne is, csak jelen gazdaság mellett nem éri meg."
    Ezen meg gondolkodk kicsit, mert elsore tetszik, bar nyilvanvalo, hogy nehezen fizetheto meg, foleg nyugaton, de ennek lenne helye.

    Másolat_eredetije

Új hozzászólás Aktív témák