Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    Ez az életmódváltás baromi jól hangzik de azért felhívnám a figyelmet, hogy minden ember élete más, más gondokkal, más előnyökkel. Van aki 3 műszakban dolgozik és keveset mozog, neki elég nehéz beiktatni a plusz mozgást hát ha még gyerek vagy család is van a képben. Sajnos a mai kor egyáltalán nem kedvez a lassú anyagcserével, hízásra hajlamos génekkel rendelkezőknek. Nem csak a munkaidő, munkahely de a megvásárolható táplálék se egészséges sokszor főleg ha nem tud az ember főzni vagy nincs mindig ideje főzni, salátán, rizsen és csirkemellen pedig nem lehet élni hosszú távon. Ilyenkor maradnak az ebédszállító cégek ahol az egészséges de sokszor kisebb adag ételt drágán adják de van egész napos menü is horror áron. Talán az egyetlen hatásos lehetőség, főleg lustáknak ha olyan munkahelyet keresnek ahol mozogni kell, max. 1-2 évre de ott ahol pl. napi 10-20km-t kell sétálni vagy biciklizni, heti 5 nap(pl. postás) ott gondolom kicsit odafigyelve az étkezésre olvadnak a kilók. Na ez az igazi életmódváltás, főleg ha ülőmunkája van az embernek. Persze akinek erre nincs lehetősége annak marad az örök diéta meg a heti 3 vagy 4 kínkeserves edzőtermi izzadás.

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cs1csó #11 üzenetére

    Nem kifogásokat írtam csak több az élettapasztalatom mint neked.

    Thanos was right.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cs1csó #20 üzenetére

    Ja jó akkor bocs de mondjuk annyit még beleírhattam volna, hogy én inkább azokra gondolok akik 20kg-nál több súlyfelesleggel rendelkeznek mert 5-10 esetleg 15 kg-os fogyás tényleg inkább akaraterő kérdése. Ha van az embernek pénze akkor meg részben kiváltható hiszen akkor lehet fizetni a személyi edzőt, dietetikust. Olyan filmsztároknál akik nem voltak izmosak mindegyik úgy lett kigyúrva, hogy a filmstúdió edzőt vagy akár ezzel foglalkozó céget bízott meg így minden kaja grammra ki volt mérve amit neki meg kellett enni miközben a személyi edző minden nap több órát foglalkozott vele. Így tényleg nem csak lefogyni lehet de kegyetlenül izmosodni csak ez az ami a nagy többségnek elérhetetlen mert közbe szól ezer más dolog a pénzen kívül is. Sajnos nem marad más az átlagembernek mint az egész életen át tartó célzott edzés és táplálkozás. Nyilván életmódot kell váltani de azért van az az életmódja az embernek mert neki az a kényelmes tehát ha meg kell változtatni akkor az nem biztos, hogy csak eleinte lesz kényelmetlen. Azt mondják minden nap kellene egy átlag embernek 10ezer lépést tennie, hiába vannak már kütyük erre, hogy mérjék aki nem teszi meg annak mindig is erőfeszítés lesz mert nem érdekli a mozgás szemben azzal aki úgy nőtt fel, hogy imád mozogni. Részben ezért az iskolarendszer is felelős mert a testnevelés óra célja nem az, hogy megkedvelje a gyerek a mozgást hanem, hogy mozogjon azt amit központilag előírtak(emlékszünk a cooper vagy mi a tököm futásra? vagy szekrény átugrása dobbantóról, gyűrűn gyakorlatok vagy kötélmászás, egyedül ez utóbbit élveztem pedig béna voltam benne de gyerek fejjel érdekes gyakorlat volt). Meg hát persze fontos az amit otthon a szülőknél lát az ember. Kicsit hosszú lett, ez már inkább a topiknak szólt, szóval az biztos, hogy a komfortzónából ki kell lépni és egy hízásra hajlamos embernek lehet azon kívül is kell maradnia egy egész életen át.

    Thanos was right.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz tlac #22 üzenetére

    Ez így van, fokozatosan kell, ha elkezdek mozogni akkor nem a Himalája megmászására edzek hanem szépen, fokozatosan terhelem a szervezetem. Ugyanígy étkezésnél is, holnaptól nem salátán, chia magon meg csirkemellene kell élnem stb. De sok embert korlátoznak a lehetőségei, én pl. nem eszek chipset és csokit minden nap, hetente max. 1 tábla csoki, sokszor ahhoz is lusta vagyok, hogy bemenjek a boltba megvenni viszont nem tudok főzni így korlátozottak a lehetőségeim étkezés területén. Nekem az egyetlen hatásos dolog az volt amikor könnyű fizikai munkám volt és így heti 3-4 napban rengeteget sétáltam, volt, hogy 10 órát talpon voltam. 4-5 kg-ot fogytam per hó pedig nem is figyeltem arra, hogy mit eszek csak sajnos fél év után váltottam ülőmunkára mert több pénzt kaptam.

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák