Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Chaser #73 üzenetére

    Nem a nm a kerdes, hanem hogy maga a chip felulete mekkora. (Ezt csak azert hagytam itt, mert egyreszt eredetileg ezt akartam irni, masreszt meg mert ez is igaz.)

    Viszont kozben utananeztem, es bar elmeletileg nincs igazad, de igazabol meg de, van, mert tenyleg kisebb lesz a felulete az internet nepenek a becslese alapjan:

    "[...] the new 6nm I/O die (IOD), predicted at 125.66mm^2, or roughly the same size as the 124.94mm^2 12nm IOD present on the Ryzen 5000 chips.
    Additionally, the Zen 4 compute die (CCD) appears to measure 72.23mm^2, which is somewhat smaller than the 83.74mm^2 die on the Ryzen 5000 processor."

    Szoval... Kivalo kerdes, halvany fingom nincs ez vajon hogy fog mukodni a valosagban. Mondjuk amilyen draga lesz a cucc, kb legyintunk majd, hogy ennyi penznel mar belefer egy foallasu random bevandorlo, aki logybolgeti ra a nitrot. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák