Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz vicze #34 üzenetére

    ""ablakozó rendszer, ablakkezelő, desktop környezet" 1 dolognak a részeit soroltad fel."

    Igen, egy dolognak a részeit, egy kulturált, desktop használatra alkalmas GUI részeit soroltam fel, az a közös bennük, hogy mindegyik hiányzik az Androidból...

    "GNU kompatibilitáshoz kb. egy X server kell, tessék működik. De ebbe beles se megyek."

    Jobban is teszed, ha nem mész bele, mert jó nagy marhaság. Jó szórakozást az xeyes-hoz és az xclock-hoz, másra ezt így nem nagyon tudod használni. :D Ahhoz, hogy valamire használható is legyen, nem ártana egy window manager meg persze legalább rendszerszintű desktop alkalmazások sem, és third party alkalmazások, hogy valami értelme is legyen, és használható is legyen. Persze ezeknek feltétele lenne valami normális keretrendszer is (Qt vagy GTK+).

    "Androidra, iOS, és akármire olyan SW-t írsz, amit csak akarsz olyan produktív leszel, amilyen csak akarsz lenni."

    LOL :)

    "Tessék egy tonna SAP GUI."

    Ezt poénnak szántad? Egyiknek sincs köze a SAPGUI-hoz. Androidos mobil-appok különböző korlátozott SAP-s célfunkcióra.

    "Te SW-ket hiányolsz amiket valamilyen okból nem írtak meg eddig. (De kb. 90%-ban nem tudod hogy létezik.)"

    Az a valamilyen ok nem más, mint hogy a rendszer eleve alkalmatlan ezekre jelenleg. Ugyanis nem desktop célokra fejlesztették, és eddig nem is fordított különösebb energiát a Google arra, hogy használható legyen desktop OS-ként. A jövőben ez lehet, hogy máshogy lesz, régóta szállingóznak pletykák arról, hogy valamelyik jövendő android verzió desktop feature-öket is kap (már a Jelly Beanről is pletykálták ezt, de eddig nem lett belőle semmi). De jelenleg nem ez a helyzet. Én is reménykedtem benne, hogy az lesz, ebben a reményben vettem meg az ASUS Transformert, abban bízva, hogy a billentyűzetes dokkolóval, ha korlátozottan is, de alapvető notebook funkciókat is kiválthatok majd az androidos tablettel, két év várakozás és gyötrődés után beláttam, hogy erre a közeljövőben esély sincs.

Új hozzászólás Aktív témák