Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz twollah #13 üzenetére

    Nem a pendrive-oddal volt a gond ;)
    Nekem a vista az mp3 playert egyszerűen le akarta formázni, amikor feltoltam neki. Egy mezei júzer simán leokézta volna, aztán vihette volna egyből szervízbe
    (van a palyerben is saját formázás, de nem egyszerű megtalálni)

  • floatr

    veterán

    válasz twollah #27 üzenetére

    Erről susogtam az imént: XP alatt megy, vista alatt meg szaraxik. A difi az, hogy vista "barátunk" nem tartalmaz megfelelő eszközinformációval ellátott drivert az usb-n fellelt eszköz meghajtására. Sokféle vezérlő van ezekben az eszközökben, de az XP eddig max azt mondta nekem h nem garantált az optimális működés, pedig simán tudta használni.

    Szóval hail to the vista :R mert megérdemli :D

  • floatr

    veterán

    válasz totyax #26 üzenetére

    "Inkább te mint mezei felhasználó azt hiszed" -- ohh pardon, én kérek elnézést, de elméd fényessége legalább már engem is beterít b.szod

    "az mp3 lejátszónak meg kell tudni ezt oldania, általában saját szoftverrel, ki is írja ilyenkor hogy kösd PC-re" -- mint írtam, a nyomorult vistája, mint usb storage formázta volna bele az örök vadászmezőkre, bár "van a palyerben is saját formázás, de nem egyszerű megtalálni". Namost kiindulva azokból az arcokból, akiknek eddig supportot adtam, kizártnak tartom h a jómunkásemberek min kétharmada meg tudná oldani saját kútfőből, miután halál automatikusan mindent leokéz, amit az oprencer felajánl neki.

  • floatr

    veterán

    válasz Peat;) #46 üzenetére

    Szvsz a gyártó nem biztos h tehet róla, hogy a vistából kifelejtették a beépített támogatást (miközben az XP teljes magabiztossággal használja), és van olyan béna, hogy nem is tud keríteni hozzá telefonos segítséget. Ez kicsit olyan erőfölényes piacalakításnak hangzana egyébként...

    A magam részéről a vistát inkább csak tech preview-nak tekintem, mint kialakult környezetnek, de ez más tészta

    Az a lejátszó egyébként sony, és az egyetlen problémás pontja az, hogy saját rendszerben tárolja az infókat, nem egyszerű filerendszer szintjén. Ígyhát ha megszűnik néhány file, akkor borul a szisztéma.

    Szerk.: egyébként ha jól rémlik a vista amúgy eddig minden usb-n rátolt eszközt formázni akart nekem, bár ebben nem vagyok biztos, mert már régen használtam utoljára

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Peat;) #50 üzenetére

    Na először is szívesen fikázom a vistát, ha szolgáltat rá alapot, és már jó ideje folyamatosan szolgáltat.

    Másodszor -- ami a témát illeti -- úgy jön össze a két dolog, hogy a player egyben pendriveként is funkcionál, amit egyébként egyből felismert eddig minden os meghajtóként. És igen: a saját nyilvántartásáról írtam korábban is, régebbi típusú, ha van/volt neked hasonló, akkor nem kellett sokat találgatni.

    Ami a közös pont az egészben az az oprencerek eltérő pendrive kezelése. Mint minden usb rádugott szerszámnak, a playernek is, és a kingston pendrive-nak is saját belső kontrollere van, amivel vagy tud az os kommunikálni, vagy nem. A kontrolleren múlik többek közt az h mekkora kapacitású eszközt tud meghajtani, és milyen sebességgel -- a témában jártasabbak nyilván pontosabban is tudják, részemről már elég régen volt a dolog... Szóval emiatt is válogatnak/variálnak a gyártók "összevissza".

    A player miatt azért "mertem" ilyent írni, mivel habár az XP bizonytalankodva, de valójában jóval általánosabban kezeli a pendriveokat, addig a vista az általam használt pár eszközt mindenképpen le akarta formázni -- elmlékeim szerint azt írták róla, hogy kapacitás kontra filerendszer miatt. Namost ha az adatvesztés tényét, nem is firtatjuk, annál inkább érdekes, hogy emígy egyben el is tünteti a player működéséhez szükséges állományokat, és valószínűleg az újabb filerendszert sem fogja tudni kezelni.

    A kingston cuccal kapcsolatban a magam részéről viccesnek találom, ahogy a vista pendrive kontroller (nem)támogatása visszalépés a korábbihoz képest, de biztos jön majd egy "szaki", aki jól megmondja h ez így sokkaljobbabb, mert ők a (t)rend.

    Egyébként a filetranszferhez egy a lejátszón tárolt alkalmazást használok, így nem kell hozzá a meglehetősen ostomba gyári program.

Új hozzászólás Aktív témák