Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    Beraktak egy notebook alaplapot egy lekerekített 5.25-ös külső ház méretű dobozba.. csak én nem látom a velőtrázó innovációt a dologban?

  • cucka

    addikt

    válasz Esmein #19 üzenetére

    Notebook alaplapot írtam, de vélhetően van benne még egy notebook vinyó meg egy notebook odd is.
    Ott nem tetszik a dolog, hogy egy kutyaközönséges notebook belét adják el szépen becsomagolva olyan szöveggel, hogy "akár 80%-al kevesebb fogyasztás". A marketing jó, de a mögötte lévő műszaki tartalom vagy innováció nulla. Nincs egyetlen dolog sem ezeknél a mini pc-knél, amire azt mondhatnánk, hogy "na itt tényleg komoly fejlesztés van, hogy csökkentsék a környezetszennyezést". Ha belegondolsz, 10 éve is fröccsönthettek volna újrahasznosítható(bb) műanyagokat, 10 éve is volt újrahasznosított kartondoboz és akár 10 éve elhagyhatnák az 500 oldalas, 93 nyelvű kézikönyvet, amiben kb. annyit írnak le, hogy ne dobd tűzbe a gépet, ne húzd a fejedre a zacskót amibe csomagolták, meg hogy ne nyeld le az apró alkatrészeket.

    Az arcpirító, hogy eddig is gyárthattak volna ugyanennyire környezetkímélő szemléletű gépeket, csak drágább lett volna mondjuk 5 dollárral az előállítás, így elképzelhetetlen volt. Most, hogy úgy néz ki, kezd piaci igény mutatkozni a környezetvédelem iránt, rögtön minden gyártó bizonygatni kezdi, hogy a 20w-os intel procival szerelt gépe akár 80%-al energiatakarékosabb, mint a 120w-os négymagos asztali procival szerelt gépek. (Persze, hogy takarékorabb, bakker, de itt hol a gyártó érdeme? Ha a hátizsákomba 5 könyv helyett csak 1-et pakolok, akkor 80%-al csökkentettem a súlyát, most akkor jelentős felfedezést tettem a hátizsák könnyítése irányába?)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Esmein #23 üzenetére

    Persze, abszolut értékben becsülendő, hogy legalább elkezdődött valami környezetvédelem terén a pc iparban. Ugyanakkor ezek a gyártók 2-3 éve még orrba-szájba nyomták a brutális fogyasztású p4-es, illetve a még brutálisabb pentiumD-s gépeket, pedig már évek óta szerelhettek volna mondjuk pentium m-et azokba a gépekbe, amelyek fő feladata amúgy is a passziánsz futtatása. Mindent összevetve, a gyártók részéről a jelenlegi zöld trendek jó érzékkel történő meglovagolása ez, mintsem valódi tenni akarás.

    más: Szerintem ekkora méretnél más sokkal elegánsabb lenne a kijelzőbe épített számítógép. Ez az apróság jól mutat így, hogy lephotoshoppolták a kábeleket, de ha rádugsz mindenféle drótot, valószínüleg sokat csökken az esztétikai értéke.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák