Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    Egyszeru, ugy kell profilozni a hutot, hogy 90 fok az uzemi homerseklet, addig ugyis felmegy magatol, onnan meg ugyis visszavesz, hogy huljon, akkor be kell allitani, hogy 90 fokik megy mondjuk 50%-on, aztan onnan gyorsul 100%-ig izles szerint.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz #72042496 #86 üzenetére

    Most a paciens eseteben vagy egy egeszsegtelenul tulfejlett szarkazmussal van dolgunk, vagy nagyon komoly, egeszsegre is artalmas problemak vannak.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz füles_ #94 üzenetére

    ceia-t hagyd, tisztahitu intel muszlim, nem eszik AMD-t....

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Resike #153 üzenetére

    Hulyesegeket beszelsz.

    "közel 0 OC potenciál"

    Nem 0 OC, hanem kb 4 GHz a vege, de ezt a papiron 3.2-es, 3.4-es ryzenek is hozzak, de 3.8-3.9 barmelyikkel megvan, ez nagyon nem 0 OC. Sot, meg az 1800X is tudja 8 magon, stabilan, holott az csak 3.6hivatalosan, ha minden mag csucson jar.

    " rossz memóriakezelő"

    Nem olyan rossz az, a szabvanyos ertekeket hozzak a memoriak, az OC az amivel nem mind mukodik tokeletesen, de ez is kb 1 honapon belul megoldodik.

    "kérdéses támogatás ilyen energiaprofil.zip-es féle sufni-tuningokkal"

    Vegul is rohadjon meg az AMD, hogy tamogatast ad a legujabb procijaihoz a windows energiagazdalkodasanal is. Mennyivel jobb lenne ha nem lenne, ugye? AMugy mostmar resze a chipset drivernek, nem kell semmit se csinalnod sufnituninggal. Vagy az is baj, ha chipset drivert ad ki?

    "És össze tenném a két kezem ha az AMD egyszer egy olyan bejelentést tenne hogy hát igen csak 90%-át hozza az adott Intel/nVidia csúcsnak, viszont 80%-os árért."

    Az intel meg minden generacional reklamozza a 15% elorelepest, ami a valosagban maximum 5%, de inkabb csak 2-3. De nekik szabad.
    Amugy meg kb ez van, csak nem 80%, hanem mondjuk 60%. Jelenleg ha valakinek 8/16os CPU kell, nem talal jobbat a 7-es ryzeneknel, de az 1600X is kb verhetetlen a 6/12-jevel, 4/4-es intel aron.

    De ertem en a problemadat, az a baj, hogy most a semmibol hirtelen nem verte bucira az intelt, es meg penzt is hajlando elkerni a procikert. Igen, ez nagyon aggaszto szerintem is.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Resike #164 üzenetére

    Vagy 20%-ot. Nem mindegy? az intelnel is van egy vegso hatar, es azt is csak a szerencses nyertesek fogjak ki. De keresd meg a kakan a csomot, hiszen egy CPU-t az jellemez a legjobban, hogy mennyire huzhato.

    Bazi nagy bottleneck? Hol? Kicsit ugy erzem eltulzod a tenyeket, hogy a magad igazat tamaszd ala.

    Kivéve hogy az egész Ryzen balanced profil egy bazi nagy hoax. És csak turkálnak a szarban ahelyett hogy normális hardveres megoldást csináltak volna rá.

    Hoax? Miert is? Probaltad? En igen, es kurvara nem hoax. Ja, hogy a tenyek zavaroak, ezert inkabb kitalalsz dolgokat, ugy kenyelmesebb.
    Igen, van rendes hardveres megoldas, ezt kellett szoftveresen megtamogatni, es kurva jol mukodik, de tudom ez teged hidegen hagy.

    Szerinted nem nevetséges hogy egy processzortervező és gyártó multi cég egy zip fájlt ad a felhasználók kezébe hogy nesze neked fix?
    1) nem adta, elerhetove tette, beta allapotban, azokank a felhasznaloknak, akik igenylik
    2) mar nem elerheto, mert hivatalosan resze a chipset drivernek
    3) nem fix, hanem optimalizacio

    De tudom, ezek megint olyan makacs tenyek, amik nem illenek a vilagkepedbe, ezert ragaszkodj nyugodtan az eredeti hulyesegedhez a kovetkezo valaszodban is. Vagy tudod mit, inkabb ne is valaszolj, eleg hulyeseget irtal mar a topicba, felesleges folytatni.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz #72042496 #167 üzenetére

    Az orajeleket eddig is visszavette. Ha a Ryzen Balancedet hasznalod, akkor nem feltetlen fogod latni az orajelcsokkenest, mert gyorsabban kapcsolgatja a magokat a hardver, minthogy a szoftver ki tudna olvasni, de a feszultseget azt pl nagyon szepen kapcsolgatja, boven 1V ala is lemegy idle, a homersekleten es a fogyasztason is latszik.
    A memoria az neccesebb kerdes, a 3200 az mar OC, a JEDEC erteteket valoszinuleg minden tovabbi problema nelkul hozni fogja, a folott meg kicsit lutri (sok mulik az alaplapon is), erre igertek az 1.0.0.6-os AGESAt, attol sokat varnak. Egyelore a single rank samsung b-die chippes RAMok a legkompatibilisebbek, ha minden jol megy ez sokat fog javulni ebben a honapban. MSI lapoknal van egy ugynevezett A-XMP (az XMP ugyebar intel) opcio, azzal nekem jol megy az a RAM ami a QVL listaban volt, de hallottam mar az ellentettjet is.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Resike #172 üzenetére

    Nincs is veszelyesebb annal, mint amikor valaki azt hiszi ert valamihez es ugy okoskodik. Orulok, hogy kivesezted, csak a valosagtol allsz kicsit messze. Mint ahogy a nagyon tudomanyos L3 fejtegetesed is szimpla hulyeseg, mivel egyaltalan nem errol van szo, javaslom inkabb olvass utana dolgoknak, ne csak irkalj roluk. Mondtam, en befejeztem veled, ugy allitgatod ossze a tenyeket, hogy neked legyen kenyelmes.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Új hozzászólás Aktív témák