Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz dvd_R+ #310 üzenetére

    Szerintem a komponenseket túlságosan nem érdekli a dolog, mivel a legtöbb alkatrész jó bőven 100 fok fölé van hitelesítve a normális lapokon. De szerintem még fapados lapoknál sincs tul nagy gond, nekem pl az egyik gépben egy 95wattot bíró fapados lapban megy évek óta egy unlockoltan 125 Wattos Phenom, ráadásul még OC is van rajta. Ennél sokkal roszabb körülményt nem hiszem hogy össze tudnék hozni, de ugy latszik az alaplap nem tud róla, hogy őneki már évek óta tönkre kellett volna mennie. :D

    Deliddel gari az tuti ugrik, viszont lehet venni ilyen kis készletet, amivel elvileg gyszerűen és biztonsagosan megoldható a delid.

    Amúgy aprón is hirdetnek delidelést pár ezer forintért, az talán biztosabb megoldás, mivel ott meg már van gyakorlat bőven.

    [ Szerkesztve ]

  • Walter_White

    senior tag

    válasz dvd_R+ #310 üzenetére

    Szia! Normálisan érződik a kompakton az áramlás ha megfogod a csövet?
    Amúgy ha kitesztelted a procit, nem hibás, én delideltetném, vannak itt ph-n is akik foglalkoznak ilyennel, sőt még ha garira kerülne a sor, vissza is ragasztják úgy hogy észre sem veszik. De az Intel mondhat akár mit, én nem lennék nyugodt ilyen hőfokok mellett, meg ha már átlép egy bizonyos értéket, ugye a tempót is visszaveszi... (6700K-m nem tudom hány fokos lehetett, mikor a kompaktom megpusztult, de vitt magával vmit a prociból is. Mert utána random fagyott)

  • #72042496

    törölt tag

    válasz dvd_R+ #310 üzenetére

    Megnézném a feszültségeket, és ha azok, meg a vízhűtés is rendben van, akkor visszavinném azt a processzort hogy cseréljék ki. Ha netes és két héten belüli, akkor elállnék és visszakérném a pénzt. Alapon, főleg ilyen hűtővel azért ne álljon neki throttlingolni, az nem normális. (Számomra a delidelés sem az, de ez hozzáállás kérdése.)

    Tennék utána egy próbát egy másik 7700K-val, de ha az se jó akkor vagy HEDT Intel, vagy AMD Ryzen.

    (A kompomenseknek amúgy tökmindegy, mert adott feszültségen a hőtermelése mindek hasonló lesz, és ebből a szempontból ez számít. Viszont ha rossz a lapka-kupak kontakt, akkor alacsony hőtermelés mellett is könnyen elszáll a maghőmérséklet.)

    [ Szerkesztve ]

  • Atmil

    aktív tag

    válasz dvd_R+ #310 üzenetére

    Alulfeszelni próbáltad. Kb. 1,16 vcore, 4,5 gigán.

    Nekem Delidelve van és alulfesszel 1,16 vcore 4,5 giga játék alatt 53 fok.

    1,35 vcore 5 giga 75 fok játék alatt.

    Ha alulfeszeled, delid nélkül, akkor kB. 70 fok környékén leszel játék közben.

    Egyetlen procit sem szabad autó feszen járatni.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv! Atmil.

  • nkmedve

    őstag

    válasz dvd_R+ #310 üzenetére

    85-90 fok nem árt neki igazából, de még a 7700K is csak akkor szabadna elérje ezt a hőmérsékletet ha az összes mag maximumra van terhelve (nem tudom Dotánál ez mennyire játszik). Én megpróbálnék futtatni rajta egy Prime95-öt, ha ott nem megy 90 foknál fennebb a hőmérséklet akkor talán lehet így is használni és nem kell delid.

    Azt is érdemes lehet megnézni, hogy hogy alakul a hőmérséklet hosszabb játék alatt. Lehet csak 1-2 pillanatra ugrott fel 85 fok fölé de másképp hűvösebb. A cikk is arról szól, hogy pillanatnyilag megugorhat a hőmérséklet bizonyos körülmények között, de az még nem jelenti, hogy folyamatosan nagyon forró.

    Összességében a kupak alatti magas(abb) hőmérséklet nem kéne gondot okozzon a mostani prociknak. A problémák inkább akkor kezdődnek ha throttling-olni kezd a CPU (100 fok körül/fölött), az már nem egészséges, és a játékélményt is szépen tönkre tudja tenni (mikroakadások, FPS zuhanások).

    "Épp most néztem youtuben ilyen delidelős videokat 80 fokról 55 lett
    Igazából nem tudom miből ál ez a delidelés, a videóban a csóka leszedi a tetejét a procinak és tesz rá valami paszta szerü valamit aztán vissza teszi a tetejét és kész"

    Delid szerintem inkább akkor hasznos ha nem rakod vissza a kupakot utána, hanem a hűtő direkt a chipre megy rá (persze így rizikósabb a dolog, könnyen le lehet sarkazni a procit, mint a régi időkben amikor nem volt egyáltalán kupak). Azért lehet jobb nem visszarakni a kupakot, mert ahogy olvastam, a jobb hővezetésű paszták idővel elveszíthetik a jó tulajdonságaikat és így néhány évente cserélni kellhet őket (tehát akkor megint delid-elni kell).
    Elméletileg az Intel azért tett gyengébb hővezetésű pasztát a kupak alá, mert csak azzal a típussal tudta garantálni a hosszú távú megbízható eredményt (ez állítólag nem szárad ki, sok évig használható, cserében viszont nem olyan jó hővezető).

Új hozzászólás Aktív témák