Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apatyas

    Korrektor

    válasz dseres #34 üzenetére

    Ezt a részét én másképp látom. HT esetén két egyforma képességű szál van a rendszer felé, csak az a nem mindegy, hogy ha az egyik telibe van terhelve, akkor a másik már csak kis feladatokat tud futtatni anélkül, hogy az elsőt akadályozná. Míg az itteni esetben valóban különböző teljesítményűek a magok. De első ránézésre valóban volt hasonlóság a kettő között.
    Én is ezért kérdeztem rá feljebb, hogy ezek HT képes magok-e? Válasz még nem derült ki.

    [ Szerkesztve ]

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

  • sb

    veterán

    válasz dseres #34 üzenetére

    Mert olyan jól megy a HT-s szálak feladatmenedzsmentje... ezért kapcsolják ki sokan játékok mellett, mert lassít. :D

    @Male
    Tudom, lassan 10 éve van 20-30W körüli konfigom, de mostanában nem ez a divat. megszaladtak a magok, chipsetek/IF+gyors ramok, PCIe 4.0, stb...100 fokos NVMe SSD-k, ventik (több kell), dvga téren sem nagyon lépkednek előre, néha inkább vissza.

    Főleg a chipset-ram körül divat most a nagyobb fogyasztás a magas frekik miatt. AMD-nél ez elég jelentős, de Intel oldalon is megszalad ha oc(sima xmp, semmi extrém vagy házi tuning). Így már kicsit nehezen lökhető be egy mai gép 40, de inkább 50W alá idle-ben is. Mellette pedig tényleg alig esznek maguk a cpu magok.

    Nálam most a desktop Ryzen 2700/3533-as ram/RX470 alig megy 70W alá... igaz gyenge táppal.Utoljára C2D-m evett ennyit.
    De nem csak a Ryzen gondja, a 470 is boostolgat indokolatlanul, a ram órajelet felrántja sokszor, idle se eszik jól. NVMe SSD is többet kér. Ram OC miatt IF/IMC/ram oldalon is van vagy 10-15W plusz... de ez kb. általános, nem nagyon nyomja senki 2400-as ramokkal.

    Szóval nagyon gyári defaulton, jobb táppal, vga-val ez is bemenne 40W-ra de sajnos nem annyira reális már mint pár éve egy 4/4-es, jónak számító i5-tel ahol a ram freki is limitált volt.

Új hozzászólás Aktív témák