Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz Parci #95 üzenetére

    de ne okoskodj, hogy ott aztán milyen szűk a dof, szemben akármivel

    Hol írtam ilyet? Annyit írtam, hogy "Ismerős nexét néztük össze az epl3-ommal és meglepő volt, hogy azért azonos fényerőnél és ekv. gyutávnál mekkora a difi bizonyos helyzetekben: ahol a téma és a háttér nincs nagyon messze, tipikusan szobában, amikor mégsem fényképezi az ember a családját fél méterről." Próbáld ki és látni fogod a difit. :U

    , mert nagylátónál nincs érdemi/értelmes háttérmosás, pláne nem ekv. f4,5-ön, világos?

    Fenti képet légyszíves tekintsd meg, én értelmes háttérmosást látok rajta. :U Fogj egy aps-t és egy mft-t lődd ugyanazt és látni fogod mi a difi az elmosásban. Nyilván nem ég és föld, de ott van. :U

    FEDman: Ellenben még mindig közelebb áll a hozot példához, mint az általad linkelt, bocsánat, hogy nem találtam pont 2 méterről készültet. :DDD 12-24-gyel pedig teljesen jól elvoltam 18 körül Nikonon családot fényképezni beltérben, bár tudom, igénytelen vagyok és kellett volna legalább 85/1.8, meg hozzá egy 20x20-as nappali. :D

    schawo: Szerencsésebb a dof szemléltetésének szempontjából, ricohnál a hiperfokális táv 3.x méter lehet.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák