Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Ste #11 üzenetére

    Miért van az, hogy a többség azt nézi, hogy mennyit takaríthat meg a villanyszámláján? Én pl leszarom a villanyszámlát, de minél több energiatakarékos holmit pakolnék bele a masinámba (lehetőleg kis fogyasztású holmikat veszek még ha az drágább is mint a normál holmi), de ezt nem a villanyszámlám érdekében teszem. Sajnálom, hogy az emberek nem tudnak globálisan gondolkodni és nem látják azt, hogy lehet hogy egy vga csak pár wattal fogyaszt kevesebbet, de ha csak 1000 ember választja a kisebb fogyasztásút akkor mennyit nyerhetünk vele(mi és a bolygónk). Én pl kikapcsolt állapotban mindent áramtalanítok. Atitool-al visszaveszem a vga órajelét 200/200MHz-re(Radeon X800SE) és ha kell a 3d alkalmazások miatt a kakaó akkor visszaállítja alapra. Sajna a feszkót nem tudom állítani. Régen használtam a Rightmark CPU Clock utility-t is, de sajnos egy idő után megsokasodtak a fagyások, nemtudom a pontos okát, de ha nem állítottam a feszültséget, sajna akkor is voltak fagyik, így marad a sima Cool'n'Quiet.
    Én értékelem ezeket a megoldásokat, bár tudom, hogy sokkal komolyabb energiatakarékos dolgokat kitudnának hozni a mai technológiákkal. Azt is tudom, hogy ez inkább csak marketing, mint komoly zöldségezés...

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz FefeeX #38 üzenetére

    1000+1 hsz-t lehet olvasni aki azt mondja, hogy "mire jó ez, ezzel nem lesz kevesebb a számlám", "annyival több teljesítményért hajlandó vagyok 500ft-al többet fizetni a villanyra", "azért adjak ki több pénzt "züld" holmikra, hogy utána alig változzon a számla?", "már megint ez a zöld divat" stbstbstb...
    amíg az emberek nem látják globálisan a dolgokat addig bukó...
    Én spec nem azért próbálok kevesebb fogyasztású dolgokat vásárolni, hogy az antarktisz jege ne olvadjon le, hanem mert ellenzem azokat az erőműveket amiket a többség sajnos igenis nyomat (atom, szén, olaj...)... szal ha kevesebb a fogyasztás akkor úgy gondolom nem kell mégegy erőművet építeni, vagy "elég" a szél is...
    azt szeretném ha az emberek igenis gondolnának a környezetükre és nem önérdekből...
    tisztában vagyok azzal, hogy ha saját mnagunkra gondolva teszünk jót a köznek akkor az is jó, ez szép is és örülök neki, annak nem örülök, aki azt mondja mint pl a fenti idézeteimben

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Ribi #45 üzenetére

    Én sem ettem meg, nem erről van szó. Teljesen igazad van abban, hogy eleve ilyeneket kéne piacra dobni, sajnos ettől mi nagyon messze vagyunk, köszönhetően a profitorientációnak.

    Az ilyen kártyákat mi a francért nem tudják szoftveresen állíthatóvá tenni? Ha egy atitool képes arra, hogy realtime állítsa a frekiket akkor egy driverhez adott extra illesztőprogramnak is kéne tudnia(még a feszültségeket is), lehetne profilokat létrehozni pl.: half-life, mahjongg, bus driver, transport tycoon, egyéb 3d-s gamék... stbstb... ha elindítasz egy exe-t akkor az ahhoz hozzárendelt témát betölti, teszem azt egy hl2-nek kell a tuning tempó(pici frekiemelés) alap feszen, vagy a busdrivernek kell alap freki alacsonyabb feszültségen, vagy egyéb.... az asztalhoz meg elég lehetne bőven a fele/negyede órajel és még alacsonyabb feszültség, persze beállíthatnák, hogy bizonyos frekvenciákhoz mi legyen a minimum feszültség stbstbstb... ennek a fele már most elérhető az atitool-al
    ez a jumper-es megoldás eléggé nehézkessé teszi a kártya variálhatóságát...

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák