Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colomb

    csendes tag

    válasz Darmol #8 üzenetére

    Szerintem nem az a kérdés, ki mit csinált vagy nem csinált, és kinek van igaza, Mert ezt ugysem itt a prohardver-en fogjuk megoldani, szimplán ezen a szinten nem rendelkezik senki valós releváns információval.

    "mert az USA terjeszti ám a demokráciát meg a szabadságot"
    Függetlenül az érdekszférák létezésétől, mondjuk a demokrácia speciel ténykérdés,
    >>> van ahol le lehet váltani a vezetőt, ha akarja ha nem, lásd >>> "Trump"
    és hát van ahol ha egyszer a jóságos és igazságos vezető hatalomra kerül, akkor így vagy úgy de valahogy az ott is marad...
    Távolról sem védeném egyik felet sem, csak valahogy az alaptörvény, vagy alkotmány benne a választási rendszerrel pl. az USA esetében 1780-1790 óta nem változott.
    Ezzel nem azt mondom, hogy az úgy jó ahogy van, csak speciel ez a kis hajszál vékony jogi kérdés képes biztosítani az egyensúlyt a túlhatalom (vagy másnéven diktatúra), és a szabad véleménnyilvánítás között.

    És azért neked se legyenek kétségeid, aki megteheti, hogy lehalgat lop, csal, az lehet meg is fogja tenni (hivhatod ezt te keletnek vagy nyugatnak, ha hatalmi, vagy bármi egyéb érdek ezt úgy kivánja nem fog sokat hezitálni).
    A kérdés csak az ha ezt megteszi, van-e valamilyen eszköz az emberek kezében, jóvátételre, arra, hogy ezt a nem tetsző gyakorlatot ne folytathassa.
    Egy túlhatalommal működő rendszer esetében, erre a természetéből adódóan ugye kevesebb az esély.
    Én részemről ha azt nézzük, hova szeretnék tartozni, akkor inkább oda ahol legalább vissza lehet kérdezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Darmol #8 üzenetére

    Azert ekkora volumenu gazdasagi szankcio eseten mar reg csapkodnia kellene az asztalt a cegnek es a kinai kormanynak is. Vannak nemzetkozi dontobirosagok, szervezetek a kereskedelemmel kapcsolatban is. Ha nem kell bizonyitek ilyen nemzetkozi kereskedelmet erinto dolgokban, akkor holnap ki lehet zarni az osszes konkurenciat fuggetlenul a cegtol es az orszagatol. Vagy ha ez megis vegigmenne, kina is megtehetne hogy kizarja pl. az Apple-t ugyanilyen nem bizonyitott vadak alapjan a sajat piacarol. Vagy nem akarnak melyebben belemenni a dologba, kikenyszeritve a bizonyitast, vagy Kina sokkal jobban ki van szolgaltatva az USA-nak mint gondolnank. (az utobbi reszben biztos igaz)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Darmol #24 üzenetére

    Ez szerintem nem ilyen egyszerű azért. Nem az a lényeg itt, hogy most per pillanat van-e backdoor vagy sebezhetőség a termékeikben. Vagy van vagy nincs, ezt nem tudjuk (te sem, én sem). A lényeg az lenne, hogy lehetőségük lenne bele tenni, és államilag kötelezhetők is lennének akár rá. Ez még a mostani mobilhálózatoknál egy dolog, de az 5G-nél fokozottan problémás lesz, mert annak a felhasználási területe nem arra irányul elsődlegesen, hogy tudunk telefonálni, meg vicces képeket nézegetni neten, hanem ipari infrastruktúra épülne majd rá, szállítmányozás, automatizáció, közlekedés, biztonságtechnika, stb. Egy ilyen területen pedig nehezen elfogadható, ha egy politikai konkurens által épített eszközökből álló rendszer. Mert hiába nincs vele semmi gond most, de biztos becsszó, hogy később sem lesz, amikor attól függnek majd alapvető rendszerek? 50-60 éve sem nagyon lehetett volna elképzelni, hogy szovjet cuccokkal építsenek ki létfontosságú dolgokat nyugaton, és ez a mostani helyzet is arra kezd hasonlítani.

Új hozzászólás Aktív témák