Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Amúgy annyira bírom ezt a marketing BS-t.... A 3D nyomtatás semmivel sem jobb mint a fröccsöntés. Megvannak a maga előnyei, elsősorban mondjuk az egyedi és nagyon kis sorozatos gyártásban, mivel nem kell drága szerszámokat készíteni és sok technológiánál egészen minimális hulladék keletkezik.
    Persze azt is meg lehet említeni, hogy olyan geomátriák hozhatók létre vele ami máshogy nem (pl "bennszülött "elemek), de ennek vajmi kevés értelme van egy sorozat gyártott termék esetén.

    1-2 kivételtől eltekintve a minőség mindig gyengébb lesz mint a hagyományos eljárásoknál (vagy legfeljebb ugyan olyan) és a gépóra meg marha drága. Az igazán jó minőségű eljárásoknál az epoxy meg a mindenféle fémporok szintén nem olcsók szemben a PVC-vel pl...

    Szóval ez olyan számomra mint az AI lábtörlő meg a neurális hálóval tanított hajszárító... Marha jól hangzik a reklámban, de a valós értelme és vagy tartalma kb egyenlő a 0-val.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Jim Tonic #48 üzenetére

    Mert lehet, hogy itt elsősorban nem a 8 általánost végzett réteg kommentel, hanem valamivel magasabb a szinvonal. Én is gépészmérnök vagyok, ráadásul gyártástechnológus szakirányon végeztem, hegesztéssel majd 3D nyomtatotással foglalkozó cégnél dolgoztam elég sokáig. Ma már nem, de azért valamit ugye csak konyítok az egészhez.

    Biztos nagyon jó érzés ilyen arrogánsan mindenkit kiosztani, mert aztán te tuti sokkal okosabb vagy csak mindenki helikopter, de tudod van egyrészt olyan hogy szakmai tapasztalat, meg tanulmányok, meg az iparban eltött idő.... Vannak dolgok amikben a fizikát nem lehet megb*szni, akármennyire is fáj ez a marketingeseknek.

    Élből egy fontos szempont amit te láthatóan nem veszel figyelembe: Sokszor 1-1 alkatrész nem tisztán mérnöki szempontok alapján készül. Sőt... Kb soha sem. A marketing és a gazdasági elvárások nagyon sokszor felülírják a mérnöki szempontokat.

    Az erősebb nem egzakt mérnöki fogalom. Milyen szempontból erősebb? Kopásállósága nagyobb? Sokkterhelést jobban viseli? Szakítószilárdsága nagyobb? Hőterhelést viseli jobban? Hajlítást? Ez ahogy nézem egyáltalán nem derül ki. Az se mindegy, hogy valami anyagában kedvezőbb tulajdonságú, vagy a létrehozott geometria miatt... Csak mert az utóbbi mindig egy adott terhelésre igaz, amint az a terhelési modell nem érvényesül simán lehet, hogy rosszabb eredményeket kapunk mint egy "hagyományos" formával.

    Továbbá sokszor az se tisztázott, hogy mit hívnak 3D nyomtatásnak. Mert bizony sok cég egy egyszerű felrakó hegesztést is annak hív, mert jobban hangzik, trendibb, most ez buzzword.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák