Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgranc

    aktív tag

    válasz dabadab #3 üzenetére

    @dabadab : most voltunk az egész családdal november elején egy hétig Japánban, teljesen jól el lehet boldogulni japántudás nélkül is. Alap kifejezéseket tudok csak (mondjuk pár tucatnyi szót, tavasszal szereztük a repjegyeket és azóta próbálgattam tanulni), és a japánok nem nagyon tudnak angolul a tapasztalataim alapján, viszont Narában, Kiotóban és Tokióban (ahol mi jártunk) is szinte mindenhol ki vannak írva angolul a dolgok (irányok, helyek, tudnivalók).
    Tokióban biztos buktunk valamennyi pénzt azon hogy nem feltétlenül a legoptimálisabb átszállást/útvonalat választottuk esetleg a metrón, de eltévedni nem tudtunk igazából.

    Éttermekben pedig gyerekjáték rendelni amiatt hogy szinte mindenhol (de tényleg, kb. mindenhol) ott van a bejáratnál az ételek élethű műanyag mása, lefényképezed kint ami szimpi, bent megmutatod hogy ezt kéred. Automatából rendelős éttermek is vannak, olyanban egyszer ettünk, de ott is voltak képek és angol név...
    A boltban kajavásárlás mondjuk gyakran zsákbamacska (ott viszont nincs rajta latin betűkkel hogy mi a francot veszel), de az éttermi kaja (ramen vagy szusi vagy gombócok) olcsó szerintem, gyakrabban ettünk kint mint előtte gondoltam volna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák