Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elrood

    őstag

    válasz Hunpriest #36 üzenetére

    Elvégre, már bő 10 éve minden architektúra 64 bites x86 fronton.

    Ezzel egy kicsit vitatkoznék.

    AMD vonalon teljesen igaz, amit írsz. Ha jól googliztam, akkor 2003. decemberében mutatták be az Athlon 64-et. Ha az emlékezetem nem csal, akkor ez után már nem adtak ki x86-64 mentes CPU-t mobilra és desktopra.

    Intel vonalon viszont nem igaz.
    Intel első x86-64-es procija a Core 2 volt, ami 2006 második felében jelent meg, ez nem tíz év.

    Intel az Atom vonalon 2006 után is kiadott csak x86-os CPU-t. Pl. Medfield és Clover Trail(+), bár ezek leginkább android-os gépekbe kerültek.

    Másrészt, attól, hogy ezek a CPU-k megjelentek nem lett a világon az összes gép lecserélve ezekre.
    Pl. 2004 nyarán vettem AthlonXP-s gépet, mert még a Socket754-es Athlon64 is nagyon drága volt számomra.

    Az általuk kiadott grafikonon is látszik, hogy csak 2011. Q3 környékén előzte meg a 64 a 32-est. Bár olyan torzító hatás lehet, hogy nem mindenki rakott 64 bites vas alá 64 bites oprendszert akkoriban.

    [ Szerkesztve ]

    ''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

Új hozzászólás Aktív témák