Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Mr X #6 üzenetére

    Ezt a blogbejegyzést közel 6 éve, 2006 júliusában írtam (akkor még a saját blogomra, majd 2008-ban tettem fel ide). Az azóta eltelt 6 évben 27 évesről 33 évesre öregedtem (értem), idealistából realistává vedlettem, ezért (is) nyilván sok mindent másképp látok már, mint akkor. Valószínűleg ma már nem ezt és nem így írnám. Ugyanakkor természetesen tudom, mik forogtak akkor a fejemben. Akkoriban nehezen tudtam megemészteni az Élet és így nyilván a kártyaparti szabályait, nehéznek tűnt elfogadni, hogy nincs "általános jó", és nincsenek nyertesek és vesztesek, csak mi vagyunk, és ez a kis jutalomjáték, ahol - igen, jól mondod - nem a cél az érdekes, hanem, hogy addig hogyan és miként. Emellett a bejegyzés nagyjából akörül a gondolat körül forgott, amit Jancsó is megfogalmazott egyik nagy sikerű filmjében, vagyis, hogy "vagy én vagyok hülye, vagy a világ hülye" (Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten c. filmből).

    DeFranco: ez egy nagyon értékes gondolat, azóta egyre jobban értem és értékelem a parti apró győzelmeit, a pikk bubit és a piros hatosokat. :)

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Új hozzászólás Aktív témák